Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Liczba stron: 160
-26%

14,90 zł

11,01 zł

oszczędzasz 3,89 zł (26%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Fascynująca opowieść o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, kresowym zagończyku walczącym z bolszewikami o polskie Wilno i Warszawę w 1920 roku, który według brytyjskiego historyka Michaela Foota był jednym z sześciu najodważniejszych żołnierzy drugiej wojny światowej! Człowiek, który na ochotnika dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Zorganizował tam konspiracyjny Związek Organizacji Wojskowej skupiający ponad sto osób we wszystkich komandach. Przeżył za drutami dwa lata i siedem miesięcy. W tym czasie informował dowództwo Armii Krajowej o dokonywanym przez Niemców ludobójstwie. Po brawurowej ucieczce, nadal zaangażowany w podziemną walkę, napisał szczegółowe raporty z Auschwitz, których niezwykłe losy zostały opisane w książce. Walczył w Powstaniu Warszawskim jako obrońca niezdobytej Reduty Witolda. Po wojnie nie opuścił kraju mimo komunistycznego zniewolenia. Został aresztowany przez UB, skatowany w śledztwie w mokotowskim więzieniu, przy którym Oświęcim to była igraszka. W pokazowym procesie skazany na karę śmierci, jako szpieg gen. Andersa i zamordowany strzałem w tył głowy, 70 lat temu - 25 maja 1948 roku.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 792398
Tytuł Rotmistrz Pilecki
Autor Joanna Wieliczka-Szarkowa
Wydawnictwo Wydawnictwo AA
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 160
Data premiery 2018-04-20
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 190 x 125
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.17
Cena detaliczna 14,90 zł
Nasza cena 11,01 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Anna

5/5
| 10-03-2022
Zanim rozpoczęłam czytanie książki autorstwa Pani Joanny Wieliczki-Szarkowej pt. ''Rotmistrz Pilecki'' oglądałam film, który wywołał we mnie ogromne emocje i zainteresowanie skąd u niego pojawiła się ta niezwykła odwaga w podejmowaniu szybkich decyzji do brania udziału w trudnych walkach, które łatwe do pokonania nie były. Momentami walki te toczyły, się tak, że nie wiadomo było, czy biorący w niej udział młodzi ochotnicy poradzą sobie i czy przeżyją?
Pan Jacek Pawłowicz Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych w PRL jest autorem słowa wstępnego zachęcającego do poznania niezwykłej w działaniu historycznej sylwetki Rotmistrza Pileckiego oraz zaznaczył on w nich swój osobisty odbiór analityczny tym, czym kierowała, się autorka książki pisząc o nim, a tym samym, jak ona go odbiera.
Uważam, że była to jedna z najciekawszych przybliżonych opowieści o życiu człowieka, który wywołuje wielki podziw od samego początku, gdy rozpoczyna się czytanie o nim, bo patrząc na jego fotografię zaprojektowaną przez Panią Annę Smak – Drewniak budzi on pozytywny odbiór, a wszystko jest ukryte w jednym bystrym spojrzeniu. Dzięki udostępnionym przez córkę Rotmistrza Pileckiego Zofię zdjęciom archiwalnym możemy poznać, jak jej tata wyglądał, jakie miał zainteresowania, co sprawiało mu radość, jaki był naprawdę i jakimi zasadami się kierował, jakim był pracownikiem, co oznaczało dla niego słowo praca i w jaki sposób miał do niej osobiste podejście. Autorka nie zapomina również o tym, aby przytoczyć informacje o najbliższej rodzinie Rotmistrza Pileckiego oraz używa w zamieszczonych rozdziałach zrozumiałego języka.
Poruszające jest, to kiedy przy bliższym odkrywaniu prawdy o ludziach, którzy dokonali w życiu coś, czego inni baliby się wykonać, bo właśnie pojawia się jeden z wielu bohaterów i coś dokonuje, ryzykując życie, które mógłby wówczas spędzić z rodziną. Dla niego liczyło, się podjęcie się ochotniczej misji dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz, ale czy ona była, dla niego w skutkach odpowiednia o tym można, dowiedzieć czytając tę wartościową książkę.
Książkę tę czyta się szybko również na zamieszczoną w tekście wyraźną czcionkę i można do niej wielokrotnie powracać z tego względu, że pamięć o Rotmistrzu Pileckim powinna być przypominana na lekcjach historii szczególnie młodym ludziom, którzy interesują się poznawaniem ważnych ludzi z okresu II wojny światowej.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
5. lipca, wt. — 6. lipca, śr.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. lipca, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. lipca, wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
5. lipca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. lipca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...