Xi

Chusteczki przy tej lekturze są obowiązkowe!

Jeśli tęskniliście za Colleen Hoover i jej rozrywającymi serce powieściami, właśnie przed wami jej najnowsza książka "Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam".

Autorka ma magiczny dar pisania książek, których się nie czyta, lecz które się przeżywa. Najnowsza publikacja także należy do grupy powieści, podczas lektury których można zalać się łzami wzruszenia. Nietuzinkowe problemy głównych bohaterów, nierzadko trudna walka z przeszłością oraz nieśmiało rosnące uczucie w tle.

Hoover nigdy w centrum swoich historii nie stawia samej miłości czy romansu, lecz ludzi. Nie od razu poznajemy ich przeszłość, te informacje autorka dawkuje stopniowo, budując obraz postaci i trudności, z którymi mierzyła się wcześniej.

Nie inaczej jest w jej najnowszej powieści. Czytelnicy poznają główną bohaterkę - Kenna Rowan, jako niezwykle zdeterminowaną matkę, która po wyjściu z więzienia chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać dziecko. Niestety, okazuje się, że wielu mostów, które spaliła, nie da się odbudować i bez względu na to, jak bardzo się stara, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej dziecka.

Jedyną osobą, która nie skreśliła kobiety, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak, jak to bywa u tej autorki miłość wiąże się z ogromnym ryzykiem, ponieważ relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki.

Główna bohaterka będzie musiała odpowiedzieć na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel, czy jednak zaryzykuje, starając się jednocześnie zachować uczucie i odzyskać córkę. Wybór nie będzie łatwy i zostanie okupiony litrami łez wylanymi przez czytelników.

W twórczości Hoover bohaterowie i ich historie są zazwyczaj dosyć skomplikowane, lecz w taki prawdziwy sposób. Czyż nie wszyscy mamy swoją przeszłość i demony, które nierzadko nie pozwalają ruszyć na przód? Podobnie jest w przypadku bohaterów książek tej autorki, ich historie nie są proste, oczywiste, lekkie, jednak są przy tym niezwykle ludzkie. Czytelnik uzyskuje tym samym możliwość utożsamienia się z bohaterami i jeszcze silniejszego zaangażowania w lekturę.

Czytelnicy czerpią z powieści wszystko, co najlepsze. Nadzieję, że mimo przeciwności losu, szczęście jest w zasięgu każdego człowieka, choć droga do jego osiągnięcia nie będzie usłana różami.

"Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam" to odważna i głęboka opowieść o stracie i nadziei, żalu i przebaczeniu. Dzięki tej historii przekonacie się, że miłość leczy nawet najgłębsze rany!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3251050
Ładowanie...