Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Podręczniki do religii, etyki - klasa 1-8

 (183 produktów)

Szczęśliwi, którzy czynią dobro. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej. Religia

(okładka miękka)

5/5
11,89 15,00 zł −21%
Wysyłka dzisiaj

Szczęśliwi, którzy czynią dobro. Religia SP 7

(okładka miękka)

16,09 21,00 zł −23%
Wysyłka dzisiaj

Poznaję Jezusa 3. Zeszyt ćwiczeń dla klasy III szkoły podstawowej

5/5
14,69 19,00 zł −23%
Wysyłka dzisiaj

Z Tobą idę przez życie. Religia 8. Podręcznik dla VIII klasy szkoły podstawowej

(okładka miękka)

4/5
23,39 24,90 zł −6%
Wysyłka dzisiaj

Pierwsze spotkania z Bogiem i jego nauką

Nie od dziś wiadomo, że rozwój duchowy ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu się istoty ludzkiej. W relację z Bogiem najczęściej wprowadzają dziecko rodzice. To oni na najwcześniejszym etapie życia kierują uwagę swojej pociechy na to, co obecne choć niewidzialne. Uczą pierwszych modlitw, służą przykładem wiary i wprowadzają nowego członka do wspólnoty Kościoła. Drugi ważny etap wzrostu duchowego rozpoczyna się dla dziecka wraz z przekroczeniem progów szkoły. Nauka prawd wiary ma swoje miejsce tuż obok tak elementarnych przedmiotów jak język polski, matematyka, historia, czy biologia. To, co wcześniej było kształtowane przez rodziców, teraz zostanie usystematyzowane przez katechetów na kilku etapach nauki. Jednak czterdzieści pięć minut szkolnej lekcji to za mało. Aby uczeń w pełni mógł przyswoić poznaną wiedzę, jej uzupełnienia powinien szukać w podręcznikach do religii.

Nauczanie wczesnoszkolne i przygotowanie do I Komunii Świętej

Podręczniki do religii klasa 1 - to etap, kiedy uczniowie w dużej mierze uczą się poprzez zabawę. Książki do religii również wychodzą naprzeciw tym potrzebom, prezentując cały wachlarz katechizmów, które zawierają wiele ćwiczeń oraz barwnych ilustracji, które pomagają w lepszym odbiorze przyswajanych treści. Wśród nich można wyróżnić takie pozycje jak chociażby: "Poznaję Boży świat", "Pan Bóg jest naszym Ojcem", czy "Bóg - nasz ojciec".

Podręczniki do religii klasa 2 - kolejnym krokiem jest wprowadzenie dziecka w życie i działalność Jezusa oraz zwrócenie uwagi ucznia na łączność Boga z człowiekiem podczas liturgii eucharystycznej. Oczywiście i na tym etapie nie brakuje podręczników pełnych pięknych ilustracji, doskonale obrazujących Słowa Pisma Świętego oraz ważne prawdy wiary, a także podejścia praktycznego w postaci ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Wśród nich warto zwrócić uwagę na: "Idziemy do Jezusa", "Chcemy poznać Pana Jezusa" oraz "Poznajemy naszego Boga".

Podręczniki do religii klasa 3 - w trzeciej klasie dziecko wkracza w najważniejszy etap rozwoju duchowego - przygotowanie do pełnego spotkania z Jezusem podczas Pierwszej Komunii Świętej. Książki do religii w tym roku szkolnym zawierają najważniejsze prawdy wiary, modlitwy, wskazówki do świadomego udziału we mszy świętej oraz spowiedzi. Warto szukać tych informacji w takich publikacjach jak: "Przyjmujemy Pana Jezusa" i "Jezus jest z nami".

Drugi etap szkoły podstawowej i pogłębianie więzi ze Stwórcą

Uczeń, który rozpoczyna klasę czwartą musi zmierzyć się z wieloma nowymi przedmiotami, ale jest również bardziej świadomym młodym człowiekiem. Kolejne lata edukacji religijnej mają za zadanie pogłębienie więzi duchowej z Bogiem, którą zapoczątkowała Pierwsza Komunia, a równocześnie krok po kroku przygotowywać do przyjęcia kolejnego sakramentu - Bierzmowania.

Podręczniki do religii klasa 4: "Miejsce Pełne BOGActw", "Jestem Chrześcijaninem".

Podręczniki do religii klasa 5: "Bóg szuka człowieka".

Podręczniki do religii klasa 6: "Tajemnice BOGAtego życia"

Podręczniki do religii klasa 7: "Jezus uczy i zbawia".

Podręczniki do religii klasa 8: "Aby nie ustać w drodze".

Wkraczanie w dojrzałość chrześcijańską i inne poszukiwania

Kiedy młody człowiek rozpoczyna naukę w szkole średniej, najczęściej jest na etapie, kiedy jego poszukiwania drogi duchowej nabierają dojrzałego charakteru. Często zdarza się, że zamiast nauki religii, licealista wybiera inną drogę, wtedy pomocne okażą się podręczniki do etyki.

Ładowanie...