Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Podręczniki do religii, etyki - liceum i technikum

 (46 produktów)

W poszukiwaniu wolności 1. Religia. Podręcznik dla 1 klasy szkoły ponadpodstawowej

(okładka miękka)

5/5
18,20 19,00 zł −4%
Wysyłka 24 godziny

Religi SBR 1 Jestem chrześcijaninem podr JEDNOŚĆ

(okładka miękka)

5/5
14,70 19,00 zł −23%
Wysyłka 24 godziny

Etyka. Podręcznik dla szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy

5/5
32,57 38,00 zł −14%
Wysyłka 24 godziny

Filozofia 1. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony

(okładka miękka)

29,64 34,58 zł −14%
Wysyłka 24 godziny

Religia Droga do dojrzałej wiary podręcznik klasa 1 szkoła branżowa

(okładka miękka)

16,27 18,00 zł −10%
Wysyłka 24 godziny

Etyka 1. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

(okładka miękka)

19,25 21,90 zł −12%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet: U źródeł wolności 1. Religia. Podręcznik / Karty pracy. Liceum i technikum

(okładka miękka, miękka - pakiet)

26,51 31,80 zł −17%
Wysyłka 24 godziny

W kościele 1 Notes ucznia Drogi świadków Chrystusa

(okładka miękka)

15,17 20,00 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Religia LO 1 podr. W poszukiwaniu wiary... w.2020

(okładka miękka)

5/5
21,98 24,90 zł −12%
Wysyłka 24 godziny

W rodzinie

(okładka miękka)

15,17 20,00 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Katechizm LO 1 Żyć w miłości Boga KP NPP DiKŚW

(okładka miękka)

13,31 14,00 zł −5%
Wysyłka 24 godziny

Książki do religii i etyki dla szkół średnich

Religia lub etyka znajduje się w programie nauczania szkół ponadpodstawowych, a choć ocena z tych przedmiotów nie jest uwzględniana przy obliczaniu średniej, lekcje dają uczniom możliwość poznania wielu interesujących informacji i refleksji nad wyznawanymi w życiu wartościami.

Podręczniki do religii i etyki zawierają syntezę niezbędnej wiedzy, wyjaśniają podstawowe pojęcia i metodologię, prezentują teksty źródłowe - np, fragmenty Pisma Świętego, pism Ojców Kościoła, publikacji Jana Pawła II - oraz dzieła kultury, które korespondują z omawianymi tematami. Dobra książka do religii podsumowuje i uzupełnia wiadomości przekazywane na lekcjach przez katechetę, ułatwia także samodzielną naukę w domu i szybkie powtórki w zakresie konkretnych tematów.

Podręcznik do religii - liceum klasa I

Książki do religii dla licealistów, uczniów techników i szkół branżowych realizują założenia podstawy programowej tego przedmiotu, opracowanej i zatwierdzonej przez Episkopat Polski. Plan zajęć dla klas I szkół ponadpodstawowych poświęcony jest formacji sumienia: zagadnieniom Bożej miłości, wolnej woli i umiejętnego z niej korzystania, jedności człowieka z Bogiem oraz świadomego sakramentalnego życia na co dzień. Program nauczania zawiera także informacje katechizmowe, skupione wokół treści i znaczenia 10 Przykazań.

Podręcznik do religii - liceum klasa II

Lekcje religii w II klasach szkół ponadpodstawowych omawiają funkcjonowanie chrześcijan we współczesnym świecie w zgodzie z jego realiami. Wśród podejmowanych zagadnień znajdują się m.in. relacje z bliskimi, miejsce Kościoła w społeczeństwie, rola chrześcijanina jako świadka wiary, zależności między wiarą a nauką i wiedzą.

Podręcznik do religii - liceum klasa III

Trzecioklasiści stoją u progu dorosłości, a lekcje religii przygotowują ich do jednego z najważniejszych zadań tego okresu - założenia rodziny. Treści zawarte w książkach do religii prezentują chrześcijańską wizję małżeństwa i rodzicielstwa, skłaniają do zastanowienia nad wartością rodziny i przemyślenia własnego stanowiska w tym zakresie. Katecheza umacnia także uczniów w przekonaniu, że wybór życia w wierze jest trafną decyzją - świadczą o tym m.in. potwierdzone przykłady cudów, objawień i innych dowodów żywej obecności Boga w świecie.

Podręczniki do etyki dla szkół ponadpodstawowych

Treści zawarte w książkach do etyki dla uczniów liceów i techników obejmują zarówno teoretyczne omówienie etyki jako dyscypliny filozoficznej, jak i rozpatrywanie praktycznych zagadnień, z którymi młodzi ludzie mają styczność w codziennym życiu. Omawiane tematy dotyczą m.in. etyki życia osobistego, etyki społecznej i politycznej, etyki środowiskowej, bioetyki, etyki nauki i etyk zawodowych.

Informacje z podręczników do etyki w połączeniu z pracą na lekcjach pomagają nastolatkom lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące światem oraz swoje własne decyzje, pokazują, jak przełożyć teoretyczną wiedzę na analizę sytuacji i dokonywanie wyborów w prawdziwym życiu.

Ładowanie...