Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 1 (Tadeusz Baranowski) - tantis.pl
Xi

Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 1

Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński, Marek Szyszko, Jerzy Wróblewski, praca zbiorowa

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Liczba stron: 168
Serie: Relax

SUPER CENA

Cena detaliczna: 79,99 zł

64,69 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 50,72 zł

Opis

"Relax. Antologia opowieści rysunkowych" to antologia, prezentująca wybór prac artystów z magazynu Relax. Relax było to najważniejsze pismo w historii polskiego komiksu. Ukazywało się w latach 1976-1981 i ukształtowało całe pokolenie miłośników opowieści obrazkowych. Na łamach Relaxu publikowali najważniejsi polscy rysownicy, których komiksy są czytane do dziś, m.in. Waldemar Andrzejewski, Janusz Christa, Edward Lutczyn, Witold Parzydło, Grzegorz Rosiński, Jacek Skrzydlewski, Marek Szyszko czy Jerzy Wróblewski.

Pierwszy numer "Relaxu" ukazał się w 1976 roku. Antologia ukazuje się w 40. rocznicę wydania pierwszego numeru „Relaxu” i jest jednocześnie 1000. albumem komiksowym wydanym w Klubie Świata Komiksu wydawnictwa Egmont.

W latach siedemdziesiątych Polacy bardzo chcieli obcować z komiksami, które były powiewem Zachodu, zatem pismo od razu zyskało wielkie powodzenie. Jego nakład początkowo wynosił 100 tys. egzemplarzy, ale już trzeci numer podwoił nakład. Wśród czytelników - jak wnioskowano z listów do redakcji pisma - było wielu dorosłych, ale też młodzież i nastolatki (koniec szkoły podstawowej - szkoła średnia). Oprócz komiksów - uznanych twórców, takich jak Grzegorz Rosiński, Ryszard Morawski, Szymon Kobyliński, Janusz Christa, Bogusław Polch oraz debiutantów, jak Bogusław Pawłowski czy Tadeusz Baranowski - pismo zawierało też rubrykę promującą Centrum Zdrowia Dziecka, cykl o uzbrojeniu polskich żołnierzy na przestrzeni wieków, eseje, dział filatelistyczny i dział rozrywek umysłowych.

W tomie znajdują się zróżnicowane tematycznie i stylistycznie opowieści gigantów polskiego komiksu, między innymi "Orient Men" Tadeusza Baranowskiego, "Pan Paparura" Janusza Christy, "Spotkanie" Bogusława Polcha, "Najdłuższa podróż" Grzegorza Rosińskiego, "Tajemnica kipu" Marka Szyszki czy "Czarna Róża" Jerzego Wróblewskiego. Taki wybór gwarantuje najwyższą jakość lektury, a zarazem ukazuje wielką klasę polskich twórców komiksowych z ery legendarnego „Relaxu”.

"Relax. Antologia opowieści rysunkowych" to wybór prac łamów pisma - komiksy humorystyczne, fantastyczne, wojenne, historyczne. Dla dawnych czytelników Relaxu będzie wspaniałym powrotem do czasów dzieciństwa, młodszym przybliży dzieła ze złotego okresu polskiej sztuki komiksowej. Wydanie antologii w twardej oprawie, w wysokiej jakości druku na pewno zakręci łezkę w oku każdemu, kto pamięta początki "Relaxu" i stałe problemy z niedoborami papieru i farb drukarskich.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 625264
Tytuł Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Tom 1
Autor Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński, Marek Szyszko, Jerzy Wróblewski, praca zbiorowa
Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 168
Data premiery 2016-10-12
Rok wydania 2016
Wymiary produktu [mm] 293 x 215
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.82
Cena detaliczna 79,99 zł
Nasza cena 64,69 zł
Serie: Relax

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Bartłomiej S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 13-02-2023 | Recenzja zweryfikowana
Jeden z niewielu albumów oferujących tyle zróżnicowanych historii pod kątem rysunku ale i fabuły i czasów, w jakich dzieje się akcja.
Każda część jest wspaniała.

Krzysztof S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Komiks jest świetnym przypomnieniem dawnych, rysunkowych opowieści, bogata tematyka, od II WŚ do fantastyki. Dobrze wykonany i świetnie odnowione plansze, kolorowe, wyraźne. Polecam.

Krystyna P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Komiksy ostatni raz czytałam jako bardzo młoda dziewczyna, podkradając je starszemu bratu. Wraz z dojrzewaniem całkowicie się od nich odcięłam i nawet nie czułam ich braku. Na szczęście przypadkiem na stronie tantis przemknęła mi propozycja "Relaxu" i... wylądowała w koszyku. To jest jak powrót do dzieciństwa. Oczywiscie zebrane tutaj zeszyty nie są równe, niektóre lepsze, niektóre gorsze, ale mogę śmiało powiedzieć, że nie tylko fani komiksów powinni zwrócić na Relax uwagę. Z pewnością osoby z mojego pokolenia poczują się jakby wsiadły w wehikuł czasu.

Paweł D.

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Powrót do dzieciństwa. Kilka numerów przewinęło się przez ręce. Kilka lat temu ściągnięte w formacie pdf. Ale to nie to samo co prawdziwa książka. Zakupiłem trzy tomy. Bardzo fajne wydanie. Twarda okladka, dobry papier. Polecam tym, którzy wychowali się na komiksach. Tym młodszym z ery wszelakiej komputeryzacji również.

Michał L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-10-2016 | Recenzja zweryfikowana
RELAX Z DOBRYM KOMIKSEM

Magazyn „Relax”, który ukazywał się od 1976 do 1981 roku był prekursorem wszystkich polskich pism komiksowych. Przez niemal sześć lat wydawania opublikowanych zostało 31 numerów, prezentując najróżniejsze opowieści graficzne. Teraz Egmont z okazji dwóch jubileuszy – pierwszym z nich jest czterdziestolecie publikacji pierwszego „Relaxu”, drugim wydanie tysięcznego albumu w ramach Klubu Świata Komiksu – przygotował nie lada gratkę dla miłośników polskich historii obrazkowych. W rewelacyjnej antologii zebrał najciekawsze opowieści z tego kultowego magazynu, dając szansę młodemu pokoleniu poznać legendarne dzieła.

Co się znalazło na łamach tej publikacji? Komiksy różnorodne pod względem tematyki, jak i długości. Mamy więc zarówno opowieści historyczne, Science Fiction, jak również humorystyczne i sensacyjne. Niektóre mają formę shortów, w innych przypadkach ich rozmiar śmiało wystarczyłby na zapełnienie samodzielnego albumu. Nie mogło zabraknąć także „Orient Mana”, który pojawił się w debiutanckim „Relaxie”, ale Tadeusz Baranowski to nie jedyny znany twórca, jaki zagościł w antologii. Właściwie nazwiska autorów, tych tak dobrze nam znanych i cenionych także dzisiaj, jak również kultowych, choć nieco zapominanych, stanowią najsilniejszą stronę albumu. Grzegorz Rosiński, Jerzy Wróblewski, Janusz Christa czy Bogusław Polch prezentują swoje wczesne komiksy i zabierają nas w podróż w czasie.

„Relax” nie jest pozycją równą, nie jest także pozycją wybitną, ale każdy szanujący się fan komiksu powinien ją przeczytać i posiadać na swojej półce. W końcu w magazynie, któremu album zawdzięcza swój tytuł karierę rozpoczynali giganci, a on sam ukształtował wygląd rynku opowieści obrazkowych i ich współczesnych wydawców. Prezentuje więc kawał naszej historii i pod tym względem – niezależnie od jakości zawartych w nim treści – jest dziełem nieocenionym.

Jak jednak prezentują się poszczególne komiksy? Większość naprawdę znakomicie. Baranowski i Christa jak zwykle nie zawodzą snując urzekające humorystyczne opowiastki; zresztą „Dżdżownice” tego drugiego to najlepsze, co w „Relaxie” się znalazło. Poważniejsze opowieści rzadziej są udane pod względem fabularnym, za to graficznie wypadają świetnie. Przy okazji trzeba jednak pamiętać w jakich powstawały czasach, nawet jeśli teraz ich propagandowy wydźwięk potrafi nużyć. Urzeka natomiast mnogość tematów – mamy więc pojedynek dwóch obcych ras, historię kipu z Niedzicy, opowieść wojenną, sensacyjną, długą fabułę o terrorystach (którą śmiało można uznać za polską „Szklaną pułapkę”) czy wcale nie krótszy komiks traktujący o podróży w czasie by obserwować dinozaury. Wszystko to natomiast czyta się znakomicie, a naiwność niektórych treści budzi sentyment i dziecięcą tęsknotę za fikcją.

Całość, tradycyjnie dla Egmontu, została świetnie wydana i uzupełniona o dodatek przybliżający historię i zawartość Relaxu. Nie ma więc się co zastanawiać – sięgnijcie koniecznie, bo znać po prostu trzeba. I warto. Polecam zatem gorąco.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
1. czerwca, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...