Xi
 » Zabawki  » Puzzle  » Puzzle tradycyjne

Seria "Pucio" to nie tylko książeczki uwielbiane przez najmłodszych, lecz także cały wachlarz gier i zabawek edukacyjnych. Jedną z propozycji autorek Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos są również rewelacyjne puzzle. Zachęcają one do wspólnej zabawy oraz nauki, a przy tym mają pozytywny wpływ na najmłodszych, rozwijając sprawności manualne, kreatywność oraz logiczne myślenie.

Puzzle. Pucio. Czego brakuje? - zasady

Puzzle. Pucio. Czego brakuje? to puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach widniej uwielbiany bohater Pucio w różnych sytuacjach, w których ewidentnie czegoś brakuje. Zadaniem maluchów jest dokładnie przyjrzeć się obrazkowi głównemu, zastanowić się, czego brakuje, i dopasować do obrazka drugi element, na którym widnieje właściwy obiekt.

Mimo że pozornie zadanie nie jest skomplikowane, w rzeczywistości wymaga skupienia uwagi na ilustracji głównej i uruchomienia logicznej strony umysłu oraz wyobrażenia ciągu skojarzeń. Co przedstawia główny obrazek, jakie elementy i czynność na nim widać, czego może brakować Puciowi i do czego mógłby tego użyć?

Zestaw zawiera niedużą liczby elementów, jednak puzzle dają możliwości wielu wariacji zabawy o dopasowanym do użytkownika stopniu trudności. Ważne są także umiejętności dziecka oraz jego nastrój, w momencie mniejszego skupienia, warto wybrać najłatwiejszą opcję, żeby nie zniechęcić nikogo do zabawy.

Puzzle. Pucio. Czego brakuje? - rozwijająca zabawka dla maluchów

Autorką tej rewelacyjnej zabawki jest dr n. hum. Marta Galewska-Kustra, logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, która prowadzi własny gabinet logopedyczny, jednocześnie pracując jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Za rozsławionymi już na cały kraj charakterystycznymi ilustracjami stoi natomiast Joanna Kłos. Absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, utalentowana graficzka, projektantka oraz ilustratorka.

Puzzle zostały zaprojektowane z myślą o około dwuletnich użytkownikach, dlatego ich rozmiar został z przystosowany do niewielkiej dłoni. Z drugiej strony solidne wykonanie i trwałość gwarantują możliwość wielokrotnej zabawy, przekładania, dociskania, rzucania i prób zgniatania. Puzzle powstały z myślą o najmłodszych, o ich ciągle rozwijającej się spostrzegawczości, logice, wzrokowi oraz o całym wachlarzu kompetencji, które kształtują się przez pierwsze lata życia. Do zestawu zalet tej zabawki należy także dodać najważniejszą, czyli świetną zabawę z ulubioną postacią z bajek, która dla większości małych użytkowników z pewnością będzie najbardziej atrakcyjna.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3257711
Ładowanie...