Xi

PUS. Skoncentruj się 2

Koncentracja to skupienie uwagi na określonej myśli, przedmiocie czy wydarzeniu i utrzymaniu tego skupienia przez odpowiedni (wymagany) czas. Koncentracja może być samoistna, występować bez jej uświadomienia sobie, jednak najczęściej koncentrujemy się na czymś świadomie, chcąc coś zrobić, rozwiązać, pomyśleć nad czymś. Im bardziej koncentrujemy się na zjawisku czy rzeczy, tym mniej uwagi poświęcamCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Epideixis Wydawnictwo
 • Serie: PUS
 • Data premiery: 2009-02-20
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 32
 • Wymiary: 236 x 168
Polecamy inne produkty z serii "PUS" Zobacz wszystkie

Koncentracja to skupienie uwagi na określonej myśli, przedmiocie czy wydarzeniu i utrzymaniu tego skupienia przez odpowiedni (wymagany) czas. Koncentracja może być samoistna, występować bez jej uświadomienia sobie, jednak najczęściej koncentrujemy się na czymś świadomie, chcąc coś zrobić, rozwiązać, pomyśleć nad czymś. Im bardziej koncentrujemy się na zjawisku czy rzeczy, tym mniej uwagi poświęcamy sprawom pobocznym, całe siły wkładając w to, na czym się koncentrujemy. Może to być sprawa, którą trzeba rozwiązać, wiersz, którego chcemy się nauczyć czy słowa, które ktoś do nas wypowiada.

Koncentracji, podobnie jak innych umiejętności, trzeba się nauczyć. Każdy z nas ma jakieś uwarunkowania, które pozwalają mu opanować sztukę koncentracji w większym lub mniejszym stopniu, łatwiej lub trudniej. Warto jednak zacząć ćwiczyć już w dzieciństwie, wtedy w dorosłym życiu będzie to prostsze i przyniesie zamierzone efekty.

Dlatego tak ważne jest skupienie się na nauczeniu koncentracji już dzieci w przedszkolu. Koncentracja dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest istotnym warunkiem osiągnięcia sukcesu w nauce czytania, pisania i liczenia. By pomóc dzieciom w opanowaniu tej sztuki, warto sięgnąć po książeczki z serii "PUS. Skoncentruj się".

"PUS. Skoncentruj się 2" to znakomity trening i pomoc, dzięki której można wpływać na rozwój aktywności poznawczej dzieci. Kolorowe obrazki stymulują chęć poznawania i wykonywania kolejnych ćwiczeń, a to z kolei wpływa na stopniowe wydłużanie okresów koncentracji uwagi dziecka i uwrażliwienie jego spostrzegawczości.

Ćwiczenia zawarte w "PUS. Skoncentruj się 2" wymagają od maluchów wnikliwego obserwowania kształtu, wielkości i położenia przestrzennego figur, rozróżniania figur i tła oraz porównywania, segregowania i wyszukiwanie różnic i podobieństw w figurach.

Ćwiczenia ułożone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych, a przechodzenie do coraz trudniejszych zadań sprawi, że dzieci będą widzieć postępy.

Żeby w pełni korzystać z dobrodziejstw zestawu ćwiczeń "PUS. Skoncentruj się 2", trzeba zaopatrzyć się też w Zestaw Kontrolny – zamykane pudełko z plastiku, w którym znajduje się dwanaście ponumerowanych klocków, cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach, a porównanie wzoru ułożonego z klocków w Zestawie Kontrolnym z wzorem znajdującym się w książeczce, daje informację o poprawności wybranych odpowiedzi. Zestaw Kontrolny służy do sprawdzania zadań ze wszystkich książeczkach PUS.

Książeczka "PUS. Skoncentruj się 2"została stworzona przez Dorotę Pyrgies, a zilustrowana przez Agatę Czyżewską. Ma 32 strony.

Wydawnictwo Epideixis, wydawca zestawów PUS, zajmuje się tworzeniem i wprowadzaniem na rynek systemów edukacji, pomocy dydaktycznych i terapeutycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
176836
Tytuł
PUS. Skoncentruj się 2
Klasa
Wieloletnie
Rodzaj
ćwiczenia, karty pracy
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
32
Data premiery
2009-02-20
Rok wydania
2009
Wymiary produktu [mm]
236 x 168
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.1
Długość
23
Głębokość
23
Wysokość
168
Nasza cena
17,51 zł
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Paulina S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-09-29
  PUSy to doskonała forma uczenia się poprzez zabawę. Dzieci są bardzo zaciekawione i chętnie pracują. Ta książeczka rozwija koncentrację.
 • Klaudia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-10
  PUS to ratunek dla rodziców, którzy chcą w jakiś sposób pomóc swoim dzieciom. Tutaj mamy fajne ćwiczenia przestrzenne, które pomagają dzieciomw koncentracji. Dodatkowo sprawiają, że rodzic może w spokoju wypić ciepłą kawę, bez wyrzutów sumienia, że dziecko gra na tablecie :) Bardzo polecam
 • Alicja Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-16
  Produkt wart polecenia, dobrze wykonany, funkcjonalny.
 • Beata M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-18
  Zadania bardzo ciekawe - moja 6 latka spędziła nad nim mnóstwo czasu samodzielnie rozwiązując i poprawiając rozwiązania, które się nie udały. Rewelacyjnie ćwiczy logiczne myślenie, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dzięki tym zadaniom, moja "wiercipięta" po raz pierwszy siedziała spokojnie, skupiona na książeczce. Polecam. Konieczny do tego jest zakup zestawu kontrolnego PUS.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. maja, środa
0,00 zł

Produkty od autora:


176836
Ładowanie...