Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej (Philipp Richter) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej

Philipp Richter, Eric Hebgen

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Galaktyka
Liczba stron: 256
-41%

99,00 zł

58,09 zł

oszczędzasz 40,91 zł (41%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Rozszerzone i uaktualnione wydanie cenionego podręcznika terapeutycznego zostało przygotowane głównie dla fizjoterapeutów, chiropraktyków oraz osteopatów. Najnowsza wersja tej wspaniałej książki zawiera bogaty rozdział o statyce, a także opis ćwiczeń rozciągających, niezbędnych podczas występowania punktów spustowych. Dzięki temu łatwiej wprowadzić pacjenta w zajęcia terapeutyczne, które następnie może powtarzać również w domu. Przejrzyste opisy wzbogacone o ilustracje ułatwiają dokładne zrozumienie, w jaki sposób powinno się prawidłowo wykonywać wybrane ćwiczenie.

To właśnie układ mięśniowy odpowiada za wiele dolegliwości. Punkty spustowe w mięśniach mogą być źródłem przewlekłego bólu, a nawet prowadzić do zaburzeń ruchu, wpływając zwłaszcza na kręgosłup. Podręcznik zawiera opis przyczyn i skutków zmian napięcia oraz struktury mięśni. "Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej" zostały uzupełnione również o nowy rozdział, dotyczący statyki postawy ciała. Książka jest podzielona na dwie części.

Pierwsza z nich wyjaśnia znaczenie łańcuchów mięśniowo-powięziowych oraz przybliża zagadnienia fizjologii tkanek. Dzięki temu dowiesz się więcej o punktach wrażliwych na ucisk, wzorcach bólu i unerwieniu narządów. Podręcznik w przystępny sposób wprowadza czytelnika w wiedzę związaną z biochemicznym modelem mechaniki kręgosłupa oraz modelami łańcuchów mięśniowo-powięziowych. W tej części autorzy omawiają również diagnostykę i terapię z zastosowaniem technik energizacji mieśni, rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz nerwowo-mięśniowych.

Natomiast druga część podręcznika wyjaśnia klasyfikację punktów spustowych i postępowanie podczas diagnozowania oraz prowadzenia terapii. Dowiesz się tutaj więcej o tym, co wpływa na utrzymywanie punktów spustowych. Prezentacja punktów spustowych zawiera ich położenie, a także funkcje i unerwienie mięśni. "Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej" ułatwiają zlokalizowanie źródła bólu.

Ten podręcznik jest szczegółowym zbiorem wiedzy, opracowanym w nowoczesnej formie oraz z przywiązaniem do wartości merytorycznej. Dzięki zdjęciom i ilustracjom możesz łatwiej zapamiętać zaprezentowane informacje. To kompletne opracowanie wiedzy na temat punktów spustowych oraz łańcuchów mięśniowo-powięziowych, które przyda się nie tylko specjalistom!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 456001
Tytuł Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej
Autor Philipp Richter, Eric Hebgen
Wydawnictwo Galaktyka
Język wydania polski
Język oryginału niemiecki
Liczba stron 256
Data premiery 2010-06-14
Rok wydania 2014
Wymiary produktu [mm] 29
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.29
Cena detaliczna 99,00 zł
Nasza cena 58,09 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Karol C.

5/5
| 09-09-2021
Bardzo dobrze napisana pozycja, idealna dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności oraz wprowadzić się w świat terapii. Jako student mogę ją gorąco polecić, gdyż pomogła mi we wdrożeniu się w tą tematykę!

Eugenia N.

5/5
| 12-08-2021
Informacja zawarta w tej książce jest bardzo przyzwoita. Polecam bardzo.

Anna P.

5/5
| 12-04-2021
książka bardzo dobrze wydana, szczegółowo omówione poszczególne tematy, interesująca pozycja, godna polecenia.

Izabela R.

5/5
| 01-02-2021
Jedna z lepszych książek na temat terapii manualnej jaka ujrzała światło dzienne. Autor moim zdaniem totalnie wyczerpuje temat i przy okazji tłumaczy wszystkie zagadnienia w bardzo fajny sposób. Polecam wszystkim. Wszystko jest tutaj dopracowane w każdy, niemal najmniejszym szczególe. Nie mam totalnie żadnych zastrzeżeń więc polecam.

Helena P.

5/5
| 30-01-2021
Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej to pozycja obowiązkowa dla każdego fizjoterapeuty i dla każdej osoby, która chce pomóc komuś bliskiemu w terapii. Autor szeroko opisuje poszczególne tematy i przy okazji rozjaśnia najtrudniejsze zagadnienia  ilustracje, ryciny, wykresy. To istna skarbnica wiedzy i to przedstawiona w bardzo przyzwoity, ciekawy sposób. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić bardzo mocno.

Ilona F.

5/5
| 26-01-2021
Książkę pt. „Punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe w osteopatii i terapii manualnej” kupiłam za radą naszego nauczyciela. To był strzał w dziesiątkę. Zagadnienia które dotąd przyprawiały mnie o trudności, zrozumiałam w kilka chwil. Książka jest bardzo dobrze napisana i bogato zilustrowana. Polecam wszystkim bardzo mocno. Nie ma co się dziwić, ze zgarnia same dobre opinie.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
6. grudnia, wt. — 7. grudnia, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. grudnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...