Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 672

Kup w zestawie:

Pułapki myślenia
5/5
31,95 zł 49,00 zł
Mózg odporny na stres
5/5
25,56 zł 39,90 zł
Reguła 5 sekund
5/5
23,39 zł 39,90 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
128,80 zł
80,90 zł
oszczędzasz 47,90 zł (37%)
-35%

49,00 zł

31,95 zł

oszczędzasz 17,05 zł (35%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Pułapki myślenia czyhają na każdego, bez względu na miejsce i czas. Nasze wybory i osądy nie zawsze są słuszne, a szybkie myślenie i podejmowanie decyzji nie zawsze jest racjonalne. Nie łatwo jednak zawsze myśleć w sposób analityczny, spokojny, skupiający się na wszystkich szczegółach. Nawet najlepszym zdarzają się momenty słabości i wpadanie w sidła pułapek myślenia. Daniel Kahneman pokazuje czytelnikom, jak działają mechanizmy myślenia oraz w jaki sposób je zrozumieć i jak najlepiej wykorzystać.

W swojej przełomowej książce "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym" ten izraelsko-amerykański psycholog i ekonomista, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie nauk humanistycznych, wnikliwie objaśnia funkcjonowanie umysłu oraz opisuje, jak o naszym myśleniu decydują dwa systemy. Z jednej strony mamy do czynienia z myśleniem szybkim, intuicyjnym i emocjonalnym, z drugiej zaś - wolnym, analitycznym, logicznym. Oba mają decydujący wpływ na takie aspekty, jak strategie biznesowe czy obiektywne oceny ryzyka w pracy, ale również codzienne życie i podejmowane przez nas decyzje.

Autor zaprasza czytelników do rozmowy o ludzkim myśleniu, a jednocześnie pokazuje, kiedy można, a kiedy nie wolno ufać swojej intuicji. "Pułapki myślenia" sprawdzają się również jako inspirujący poradnik pokazujący, jak wykorzystywać potencjał wolnego myślenia. Daniel Kahneman łączy w swojej narracji perspektywy ekonomiczną, behawioralną, inżynieryjną, medyczną, by ukazać, jak wspomniane systemy myślenia kształtują nasze osądy i decyzje. Jego praktyczne wskazówki i przenikliwe spostrzeżenia na temat wyborów w życiu zawodowym i osobistym dają istotny wgląd w mechanizmy funkcjonowania ludzkiego umysłu.

Książka stanowi podsumowanie, które Kahneman prowadził przez ostatnie lata między innymi nad teorią perspektywy, uprzedzeń poznawczych czy zagadnień związanych ze szczęściem."Pułapki myślenia" sprzedały się w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy i zdążyły stać się już współczesnym klasykiem zmieniającym życie czytelników. Autor odkrywa przed nami niezwykłe możliwości - nie zapominając też o błędach i usterkach - szybkiego myślenia oraz wskazując diametralny wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania.

Ta niezwykle inspirująca książka uczy inaczej myśleć... o myśleniu.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 347536
Tytuł Pułapki myślenia
Autor Daniel Kahneman
Wydawnictwo Media Rodzina
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 672
Data premiery 2012-11-07
Rok wydania 2012
Wymiary produktu [mm] 20
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.81
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 31,95 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Kamil O.

5/5
| 27-01-2021
Polecam, jedna z bardziej wartościowych książek jakie czytałem, daje dużo do myślenia :)

Jakub M.

5/5
| 07-12-2020
„Pułapki myślenia” Daniela Kahnemana to intelektualna uczta pozwalająca nawet największemu laikowi zrozumieć zawiłe procesy dokonujące się tu i teraz w ludzkim mózgu. Autor stosuje metaforyczny, ale przystępny podział na dwa systemy: system 1, któremu zawdzięczamy intuicję, myślenie odruchowe; drugi system zaś jest racjonalnym, ale leniwym narzędziem. Kahneman przytacza sytuacje, w których kompetencje tych dwóch systemów na siebie nachodzą, co prowadzi do zdumiewających, a czasem zabawnych błędów myślowych. „Pułapki myślenia” uczą na nowo logiki i racjonalnego myślenia przełamując wyuczone przez nas schematy, a także wyczula czytelnika na błędy popełniane przez innych. Co więcej, każde zagadnienie jest opisane w sposób jasny i klarowny, autor nie próbuje „na siłę” używać specjalistycznych zwrotów, a każdy temat opatrzony jest wieloma przykładami sytuacji będących wynikiem tytułowych „pułapek". Podczas lektury można odnieść wrażenie, jakby autor „bawił się” z czytelnikiem za pomocą swojej przenikliwości, gdyż książka jest wręcz naszpikowana eksperymentami myślowymi, które łatwo jest odtworzyć nawet bez użycia papieru i ołówka, przy czym wynik tego eksperymentu jest autorowi z góry znany. Pozycja zdecydowanie warta uwagi również dla osób nieobeznanych z tematem, nieinteresujących się psychologią, gdyż oprócz wskazania błędów, autor proponuje rozwiązania tychże, a także wyciąga wnioski z takiego, a nie innego działania ludzkiego umysł u i przestrzega przed sytuacjami, w których nasz mózg prowadzi nas na manowce. Objętościowo książka jest obszerna, co sprawia, że czytanie jej jest czymś więcej, niż zwykłą lekturą, jest przygodą, jedyną w swoim rodzaju. Zdecydowanie polecam.

Weronika S.

5/5
| 06-12-2020
Świetna książka zdecydowanie warta polecenia, można powiedzieć że zmienia sposób naszego myślenia o samym myśleniu.

Anika K.

5/5
| 09-10-2020
Fantastyczna książka, która może nie dla każdego będzie lekka, ale bardzo dużo wniesie. Jedna z ciekawszych pozycji naukowych, napisana przystępnie i ciekawie. Obowiązkowa pozycja dla każdego. Dobrze wiedzieć jakie są błędy poznawcze, z którymi spotykamy się codziennie.

Jacek G.

5/5
| 29-08-2020
Autor jest laureatem nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii i widać to po treści książki, duża część informacji poświęcona jest właśnie tej tematyce. Polecam jednak przejrzeć ją nawet osobom, które nie interesują się ekonomią, bo wnioski na temat mechanizmów podejmowania decyzji i błędów poznawczych mają uniwersalną wymowę i wiele z nich można odnieść do własnych doświadczeń. Autor przytacza zresztą wiele przykładów z życia, które potwierdzają jego tezy i ułatwiają ich zrozumienie.

Luiza L.

4/5
| 29-08-2020
Jak dla mnie w tej książce za mało jest autentycznych historii, przykładów, na podstawie których można śledzić krok po kroku opisywane zjawiska – tak, jak np. u Malcolma Gladwella. Chwilami miałam też wrażenie, że autor przesadza z generalizowaniem opisywanych zjawisk, tak jakby podlegali im wszyscy bez wyjątków, a to przecież niemożliwe. Poza tym nie mam uwag i oceniam książkę jako wartą przeczytania.

Mateusz T.

4/5
| 09-08-2020
Daniel Kahneman rzuca czytelnikowi prawdziwe wyzwanie, nie tylko za sprawą specjalistycznej treści, ale przede wszystkim naukowego języka. Niektóre fragmenty są trudne w odbiorze, zwłaszcza dla amatorów, którzy zgłębiają wiedzę hobbystycznie. Mimo to warto się wczytać i przebrnąć przez całą książkę, bo wyniki badań Kahnemana tłumaczą wiele złudzeń i błędów poznawczych, które nieświadomie popełniamy w wielu codziennych sytuacjach. Polecam wszystkim, którzy mają otwarte umysły i nie chcą poddawać się wpływom innych.

Marek O.

5/5
| 09-08-2020
Obszerna publikacja na temat najczęściej popełnianych błędów poznawczych, działaniu intuicji, racjonalnym i podświadomym myśleniu. Najbardziej zaskoczył mnie fakt, że błędy te popełniają nawet ludzie, którzy są w pełni świadomi ich mechanizmów, np. psychologowie. Jeśli jednak chcemy choć trochę zniwelować ten efekt i lepiej zrozumieć samych siebie, to tę książkę po prostu trzeba przeczytać.

Wioletta E.

5/5
| 28-07-2020
Intrygująca lektura, dzięki której przekonałam się, że... nie znam siebie tak dobrze, jak mi się zdawało i ulegam tytułowym Pułapkom myślenia.

Iga B.

5/5
| 26-07-2020
Prawdziwy zastrzyk wiedzy dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak działa jego mózg, a konkretnie - w jaki sposób myślimy. Teorie, badania odkrycia zamieszczone na niemal 700 stronach pozwalają na wzbogaxenie swojej wiedzy. Autor jest laureatem Nagrody Nobla, i jego fachowość odzwierciedlają treści zawarte w "Pułapkach myślenia".

Mateusz J.

5/5
| 22-07-2020
Bardzo ciekawa pozycja - wyczerpująca i bogata. Jeśli interesują Cię mechanizmy tego, jak myślimy, jak oszukuje nas własny mózg, to jest książka dla Ciebie.

Ryszard R.

5/5
| 21-07-2020
Daniel Kahneman napisał książkę, która nie jesy bardzo prosta w odbiorze, ale z pewnością bardzo wartościowa. Daje możliwość samopoznania i wychywcenia różnych mechanizmów, które wpływają na nasze codzienne myślenie, a zatem również funkcjonowanie! 

Aneta B.

5/5
| 20-07-2020
Polecam zarezerwować sobie dużo czasu na czytanie tej książki, bo wymaga cierpliwości. Nie chodzi o trudności stylistyczne, czy merytoryczne, bo Kahneman pisze przystępnie i nawet osoby nieobeznane z tematem nie mają problemu ze zrozumieniem. Po prostu informacji w tej książce jest tak dużo, że lepiej czytać ją fragmentami, z przerwami na przemyślenia i utrwalenie sobie wiedzy. Gdyby czytać całość naraz, cięzko utrzymac uwagę na stałym poziomie i wiele myśli mogłoby umknąć, a byłoby szkoda, bo właściwie wszystko z tej książki jest godne uwagi.

Michalina Z.

5/5
| 20-07-2020
Ogromna dawka ciekawej wiedzy dla każdego, kto interesuje się psychologią i mechanizmami działania mózgu. Lektura dała mi do myślenia nie tylko na temat otoczenia, ale i mnie samej – przekonałam się, że choć uważam się za osobę racjonalnie myślącą, to i ja ulegam czasem błędom poznawczym. To niezbyt przyjemna świadomość, ale inspirująca do dalszego rozwoju osobistego.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
28 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
29 Wrzesień, Środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
28 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29 Wrzesień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
29 Wrzesień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29 Wrzesień, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
29 Wrzesień, Środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
28 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...