Xi

Przygotowana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego książka Pat Ogden i Janiny Fisher "Psychoterapia sensomotoryczna. Interwencje w terapii traumy i zaburzeń przywiązania" w tłumaczeniu Marii Moskal zapoznaje czytelników - zarówno terapeutów, psychologów, pedagogów, jak i pacjentów - z innowacyjną terapią opartą na pracy z ciałem, umysłem i emocjami.

O czym jest książka "Psychoterapia sensomotoryczna. Interwencje w terapii traumy i zaburzeń przywiązania"?

"Psychoterapia sensomotoryczna. Interwencje w terapii traumy i zaburzeń przywiązania" Pat Ogden i Janiny Fisher to podręcznik prezentujący zasady nowatorskiej metody łączącej tradycyjną psychoterapię z praktykami somatycznymi opartymi na pogłębionej świadomości ciała i przywracaniu wewnętrznej równowagi. Autorki precyzyjnie i przystępnie zarazem wyjaśniają, w jaki sposób odczytywać komunikaty niewerbalne - gesty, postawy, mimiki, spojrzenia - których trafne odczytywanie pozwala ujawnić trudne doświadczenia i przeżywane emocje. Zrozumienie reakcji somatycznych na traumatyzujące wydarzenia w naszym życiu to podstawa to podjęcia takich czynności, jak aktywizacja ciała, zmiana schematów ruchu i kształtowanie zdrowych nawyków. Właściwa interpretacja tak zwanej narracji somatycznej może być skutecznie wykorzystywana w terapii traumy i zaburzeń przywiązania. "Psychoterapia sensomotoryczna" to tym samym samym przełomowa książka, która buduje swoisty pomost pomiędzy tradycyjną psychoterapią a terapiami zorientowanymi na ludzkie ciało.

"Psychoterapia sensomotoryczna. Interwencje w terapii traumy i zaburzeń przywiązania" - opinie

Książka "Psychoterapia sensomotoryczna. Interwencje w terapii traumy i zaburzeń przywiązania" opiera się na szerokiej wiedzy z zakresu neurobiologii, neuronauki oraz najnowszych badań nad traumą i przywiązaniem. Pat Ogden i Janina Fisher podpowiadają, jak budować świadomość ciała oraz rozpoznawać i nazywać odczucia somatyczne. Autorki opracowały także szereg ćwiczeń fizycznych, których zadaniem jest sprzyjać poczuciu wzmocnienia i kompetencji. Ich publikacja daje konkretne narzędzia do obserwacji, interpretacji i zmiany utrwalanych w ciele wzorców zachowań, co usprawnia cały skomplikowany proces terapeutyczny. Wyposaża tym samym czytelników - zarówno klinicystów, jak i pacjentów - w narzędzia niezbędne szerokiej, skutecznej terapii, w ramach której uwalniamy się z traum w procesie nawiązywania bliskiego kontaktu z własnym ciałem.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3371732
Ładowanie...