Xi

Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości. Podręcznik kliniczny

"Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości" to podręcznik dla pracowników psychiatrycznej opieki zdrowotnej, którzy w ciągu codziennej pracy spotykają się z zaburzeniami osobowości.W podręczniku zebrane są teoria i badania dotyczące psychodynamicznej terapii każdego z zaburzeń z osi II. Zawarte są tu prace 22 autorów,W części pierwszej podręcznika zawarte są informacje określające przedmiCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

"Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości" to podręcznik dla pracowników psychiatrycznej opieki zdrowotnej, którzy w ciągu codziennej pracy spotykają się z zaburzeniami osobowości.

W podręczniku zebrane są teoria i badania dotyczące psychodynamicznej terapii każdego z zaburzeń z osi II. Zawarte są tu prace 22 autorów,

W części pierwszej podręcznika zawarte są informacje określające przedmiot interwencji patologii osobowości: wiadomości o modelu osobowości i patologii osobowości, opartym na teorii relacji z obiektem, zależność między przywiązaniem a patologią osobowości, informacje o neurobiologii zaburzeń osobowości i Procedurze Diagnostycznej Shedlera-Westena jako nadaniu diagnozie osobowości znaczenia klinicznego. Część druga książki dotyczy psychodynamicznych metody terapii, w tym psychoterapii zaburzeń osobowości z wiązki A, terapii opartej na mentalizacji czy terapii skoncentrowanej na przeniesieniu a zaburzeniach osobowości borderline, działaniach terapeutycznych w psychoanalitycznej psychoterapii zaburzeń osobowości borderline, narcystycznych zaburzeń osobowości, leczenia histrionicznego zaburzenia osobowości, psychodynamicznej terapii antyspołecznego zaburzenia osobowości, zaburzeń osobowości z wiązki C oraz metod psychodynamicznych zintegrowanych z leczeniem dziennym i stacjonarnym i możliwości i ograniczeń uleczalności zaburzeń osobowości. Podsumowująca książkę część trzecia poświęcona jest badaniom i kierunkom rozwoju, w tym planowaniu leczenia a oficjalnemu systemowi diagnostycznemu DSM-5 oraz przeglądowi dowodów empirycznych na rzecz psychodynamicznej psychoterapii zaburzeń osobowości. Autorzy formułują tu wnioski, że według nowych badań i przeglądów badań psychodynamiczne metody leczenia są skuteczne w przypadku zaburzeń osobowości, a ich wpływ jest tak duży jak metod poznawczo-behawioralnych.

"Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości" to świetnie udokumentowany podręcznik, napisany przez autorów, którzy posiadają rozlegle doświadczenie kliniczne, a niektórzy także doświadczenie badawcze związane z diagnozą i leczeniem poszczególnych zaburzeń osobowości. Książka jest przejrzyście napisana, przedstawia konceptualizację, diagnozę oraz leczenie zaburzeń osobowości opisanych w DSM-IV-TR.

Liczący 560 stron podręcznik został opracowany przez Johna F. Clarkina, Petera Fonagy'ego i Glena O. Gabbarda, specjalistów w dziedzinie zaburzeń osobowości i ich leczenia. Wydany został przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego - jedno z najważniejszych polskich wydawnictw naukowych, działających na rzecz rozpowszechniania polskich osiągnięć naukowych na całym świecie oraz udostępniających polskim naukowcom i studentom wysokiej jakości treści naukowych i dydaktycznych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
377427
Tytuł
Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości. Podręcznik kliniczny
Autorzy
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
560
Data premiery
2013-09-10
Rok wydania
2013
Wymiary produktu [mm]
232 x 156
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.83
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
26
Nasza cena
74,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 20. czerwca, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 20. czerwca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 20. czerwca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 20. czerwca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 20. czerwca, czwartek
0,00 zł
377427
Ładowanie...