Xi
 » Pozostałe produkty

Podobno to książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-8 lat – jednak wydaje się, że niezależnie od wieku czytelnika, spodoba się ona każdemu! Tacie i mamie, bratu i siostrze oraz kilkulatkowi – każdy pokocha sympatycznego wikinga Tappiego!

"Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu. Tappi. Tom 1" to opowieść, stworzona przez Marcina Mortkę, opowiadająca o wikingu Tappim, mieszkającym w pięknym, magicznym Szepczącym Lesie. Wraz z nim mieszkają tam renifer Chichotek, kruk Paplak, myśliwy Haste, kowal Sigurd oraz Elfy i pradawne duchy lasu, takie jak Dziadek Wodospad, Dąb Starodziej, a to nie wszyscy magiczni przyjaciele Tappiego.

Jednak w tym magicznym świecie spotkać można też złego jarla Surkola, który mieszka na Ostatnim Morzu, w zamku wzniesionym na grzbiecie wieloryba. Pewnego dnia porywa on kowala Sigurda i zamyka go w lochu swojego zamku. Co teraz zrobić, jak uwolnić przyjaciela? Wszyscy z Szepczącego Lasu zastanawiają się, jak pomóc kowalowi wydostać się z opresji, w końcu Tappi i jego przyjaciele ruszają w niebezpieczną podróż. Chcą uwolnić Sigurda, ale po drodze spotyka ich wiele przygód i perypetii, które wydają się przeszkadzać im w osiągnięciu celu. Jednak, na szczęście, wszyscy wychodzą cało z perypetii i mogą kontynuować swoją wędrówkę.

"Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu. Tappi. Tom 1" to pierwsza część cyklu o wesołym, brodatym wikingu. Wprowadza czytelników w magiczny, bardzo plastycznie opisany świat i zapoznaje z jego mieszkańcami. Zaprasza do zabawy w berka z przyjaznym Wichrem, posłuchania bajek Gawędziarza, opowiadanych w czasie gwiaździstej nocy, poznania olbrzyma Głabrzycha i sprawdzenia, jaki czar rzuciła na niego Skrzypicha, a nade wszystko dowiedzenia się, co wydarzyło się w czasie wędrówki ratunkowej!

Baśniowy charakter opowieści oraz sympatyczni bohaterowie, których polubi każde dziecko (i nie tylko) porwą każdego czytelnika. Dzięki nienachlanemu przemyceniu w tekście pozytywnych wartości, historia o Tappim jest również cenna jako przekazywanie ważnych wiadomości o świecie.

Wydawnictwo Zielona Sowa, które opublikowała książkę "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu. Tappi. Tom 1" dokłada starań, by jego publikacje były zarówno ciekawe, jak i wartościowe i pięknie wydane. Nie inaczej jest w przypadku tej książki, w której prosty tekst i duże litery pomagają rodzicom przy wieczornym czytaniu, ale też zachęcą dzieci do samodzielnej lektury. Dołączone do tekstu czarno-białe ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej są wesołe i pełne szczegółów.

Autor, Marcin Mortka, jest pisarzem i tłumaczem, specjalizuje się w literaturze fantastycznej.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Zuzanna B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu. Tappi. Tom 1 to fantastyczna pozycja dla każdego malucha. Piękna szata graficzny robi tu ogromną robotę - osoba za to odpowiedzialna naprawdę ma talent. Gdy tak patrze na te współczesne pozycja dla dzieci, to na maxa żałuję, że gdy ja byłam szkrabem to nikt nie tworzył takich cudnych, ciekawych i pięknie wydanych pozycji, teraz dzieciaki to mają wybór no i dobrze. Polecam bez dwóch zdań.

Grazyna R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Jeśli szukacie dla swojego dziecka pozycji, która w końcu przyciągnie jego uwagę i zainteresuje literatura to tytuł „ Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu. Tappi. Tom 1” nada się idealnie. Piękna szata graficzna, wspaniała fabuła i dobra cena. Jednym słowem same plusy, z ero minusów. Takich książeczek powinno być jak dla mnie znacznie więcej na rynku. Synek jest zachwycona i ja jako rodzic także. No i czekamy oczywiście na kolejne tomy.

Cecylia M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 08-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka wykonana super. Chrześniak uwielbia te serię. Polecam!

Dostawa

)
280450
Ładowanie...