Xi

Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat.

Revol Elisabeth

(okładka miękka)

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 240
-32%

39,99 zł

27,23 zł

oszczędzasz 12,76 zł (32%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Para niezłomnych himalaistów Tomasz „Czapkins” Mackiewicz i Elisabeth Revol w styczniu 2018 roku zrealizowało swoje wielkie marzenie, zdobywając szczyt góry Nanga Parbat. Gdy mimo trudów osiągnęli swój upragniony cel, nie przypuszczali jeszcze, że najgorsze dopiero przed nimi.

W drodze powrotnej Mackiewicza niespodziewanie dopadła choroba wysokościowa i ślepota śnieżna. Gdy zaczął tracić siły, Revol sprowadziła go 800 metrów poniżej szczytu do szczeliny śnieżnej. Tam został już na zawsze. Podobno jego ostatnie słowa brzmiały: jest mi zimno, chcę odpocząć.

Francuska zostawiła go, aby wezwać pomoc. Ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej przeprowadzanej przez znajdujących się nieopodal uczestników Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę.

„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” to książka, w której himalaistka po raz pierwszy z takimi szczegółami opowiada o tamtych tragicznych wydarzeniach, mierząc się z własną traumą, emocjami i oskarżeniami.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 938000
Tytuł Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat.
Autor Revol Elisabeth
Wydawnictwo Agora
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Liczba stron 240
Data premiery 2020-01-22
Okładka Miękka
Cena okładkowa 39,99 zł
Nasza cena 27,23 zł

Recenzje

5 / 5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Violetta K.

5/5
| 20-05-2020
Bardzo trudna w odbiorze, ale i przede wszystkim szalenie wzruszająca książka. Jej autorka, czyli znana wszystkich himalaistka Elisabeth Revol przelewa na papier wszystkie swoje uczucia i relacjonuje tym samym przebieg tragicznych zdarzeń, które miały miejsce w jakiś czas temu. Podczas schodzenia z ośmiotysięcznika straciła przyjaciela, naszego rodaka, wielkiego człowieka Tomka Mackiewicza. Od zawsze uważałem Revol za bardzo odważną i silną kobietę, a po lekturze tej pozycji tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu.

Małgorzata C.

5/5
| 13-05-2020
Mimo iż książka jest smutna, to warto ją przeczytać. Polecam przede wszystkim miłośnikom wspinaczki, którzy chcieliby pojąc czym jest tak naprawdę miłość do gór i ile może to kosztować. Autorka Elisabeth Revol skupia się przede wszystkim na zrelacjonowaniu przebiegu tragicznych zdarzeń związanych ze zdobyciem Nanga Parbat kilka lat temu. Himalaistka straciła wtedy swojego kompana – Tomka Czapkinsa Mackiewicza. Lektura jest bardzo uczuciowa i nie raz doprowadziła mnie do łez. Polecam po stokroć.

Eliza G.

5/5
| 06-05-2020
Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat to książka, której autorem jest znana himalaistka, alpinistka Elizabeth Revol. Na pewno każdy człowiek w Polsce zna tragiczną historię związaną ze śmiercią Tomka Mackiewicza. Wiele też jest głosów o tym jak ludzie niesłusznie osądzają Revol i zarzucają jej brak pomocy Tomkowi. Oczywiście to wszystko to stek bzdur, ale tak naprawdę zrozumie to tylko ten kto był kiedykolwiek na wysokości powyżej 7000 m n.p.m. Autorka dużo pisze o swoich uczuciach względem tamtej sytuacji. Książka jest dobra, mocna i bardzo ją polecam.

Angelika U.

5/5
| 29-04-2020
Doprawdy nigdy nie chciałabym być w skórze znanej himalaistki i jednocześnie autorki tej książki – Elizabeth Revol. Książka nasycona jest emocjami, odczuciami kobiety, która musiała pogodzić się ze stratą wspaniałego przyjaciela jakim był Tomasz Mackiewicz. Wydaje mi się, że napisanie tej pozycji było dla Revol swego rodzaju terapią. Wyrzuciła z siebie te wszystkie słowa jak z karabinu i tym samym pozwoliła każdemu przeciętnemu czytelnikowi wczuć się w jej role, poczuć emocje które nią targały podczas tamtego feralnego wydarzenia.

Izabela W.

5/5
| 22-04-2020
Jedna z lepszych książek jakie mi było dane ostatnio przeczytać. Autorka nie owija w bawełnę i pisze ze szczegółami jak było tamtego dnia, jak doszło do wypadku, co działo się w jej głowie. Opisuje swój stan psychiczny, emocjonalny. Czasami są to mocne słowa, ale nie ma co się dziwić. Mimo, ze kocham góry i także często ryzykuję własnym życiem, to nie wyobrażam sobie nigdy być w sytuacji, jakiej musiała stawić czoła Elizabeth Revol. Dla mnie to heroiczna i niezwykle odważna kobieta. Wielki szacunek i ukłon w stronę tej pani.

Milena W.

5/5
| 15-04-2020
Otrzymałam ostatnio tą książkę w prezencie od małżonka, który wie że jestem ogromną miłośniczką gór. Trafił w samo sedno, bo planowałam sama sobie kupić tą pozycję. Początkowo niesłusznie sądziłam, ze będzie to tylko „sucha” relacja z tego feralnego wydarzenia, kiedy to Tomek na zawsze został na Nandze. Tymczasem jest tu wiele o uczuciach i emocjach samej Revol. Książka ma bardzo podniosły charakter i jest pięknie napisana. Polecam.

Angelika B.

5/5
| 08-04-2020
Elizabeth Revol jest moim zdaniem jedną z bardziej heroicznych kobiet. To nie tylko kobieta o niesamowitej fizycznej silne, która wspina się na najwyższe szczyty. Revol ma także ogromną moc psychiczną. Ta książka jest swego rodzaju relacją z wejście na Nanga Parbat. Mowa o wejście, podczas którego towarzyszył jej Mackiewicz. Polski himalaista, który stracił swoje życie podczas feralnej wspinaczki. Revol dzięki swojej wewnętrznej sile i dzięki pomocy innych wspinaczy uszła z życiem. Książka mocna, szczera, polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
27 Maj, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
28 Maj, Czwartek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Maj, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
28 Maj, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
27 Maj, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
27 Maj, Środa
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...