Przetrwać Belize (Naval) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Przetrwać Belize

Naval

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 248

Produkty powiązane:

Niedostępny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Postaci Navala nie trzeba przedstawiać nikomu zainteresowanemu militariami i historią polskiej wojskowości. Ten doświadczony żołnierz odbył czternastoletnią służbę jako operator w zespole bojowym elitarnej jednostki GROM, uczestnicząc przy tym w wielu misjach za granicami Polski. Aby znaleźć się wśród najlepszych, przebył długą i najeżoną trudnościami drogę: służył w 1 Pułku Specjalnym, brał także udział w ONZ-owskiej misji pokojowej na terenie Libanu. Po zakończeniu czynnej służby wojskowej nie zaprzestał działalności na rzecz wspólnego dobra - do dziś aktywnie wspiera organizacje pożytku publicznego i służby mundurowe.

Służba Navala przyniosła mu wiele wyróżnień, w tym najwyższe odznaczenia wojskowe: Krzyż Kawalerski i Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego, a także niezwykle prestiżową Złotą Odznakę GROM-u. Szerokiej publiczności dał poznać się w 2012 roku, wraz z premierą gry komputerowej Medal of Honor: jej autorzy wzorowali się na nim tworząc postać głównego bohatera. Naval znany jest także z działalności w organizacjach pozarządowych i twórczości pisarskiej - do 2021 r. opublikował dziewięć książek, w tym bestseller "Przetrwać Belize".

Prezentowana publikacja dokumentuje wspomnienia Navala z misji w środkowoamerykańskim Belize - państwie małym, dla Europejczyków właściwie nieznanym, dla przebywających w nim GROM-owców na wskroś niebezpiecznym. Tropikalna dżungla jest pełna zagrożeń nieobecnych w innych regionach świata, trudnych do sforsowania nawet dla zahartowanych podczas patroli ulic Bagdadu żołnierzy. Jadowite gady, bagniste obszary gotowe pochłonąć człowieka, trujące i najeżone kolcami rośliny - natura okazuje się piekłem, a przedarcie się przez ścianę bezlitosnej zieleni wzbudza nieporównywalną z niczym satysfakcję.

Opowieść Navala świadczy o sile ludzkiego organizmu i charakteru, która umożliwia przetrwanie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Autor zdradza praktyczne triki, które ułatwiają wyjście z opresji niezależnie od sytuacji, inspiruje i motywuje do przekraczania granic własnych możliwości.

Na kartach "Przetrwać Belize" nie brak poruszających relacji, nierzadko okraszanych krwią i potem, ale i humoru - który, jak to zwykle w życiu bywa, pomaga zachować równowagę duchową i dobrą atmosferę w grupie nawet w najtrudniejszych okolicznościach.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 668254
Tytuł Przetrwać Belize
Autor Naval
Wydawnictwo Bellona
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 248
Data premiery 2017-01-11
Rok wydania 2016
Wymiary produktu [mm] 215 x 135 x 22
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.32
Cena detaliczna 34,90 zł
Nasza cena 29,49 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Marianna R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 03-09-2021 | Recenzja zweryfikowana
Zawsze byłam ciekawa tego, jak wygląda taki trening w słycha specjalnych. Tu mamy opisane przeżycia autora za czasów GROM-u. Dokładniej chodzi tu o trening w Belize. Co czeka czytelnika w tej książce to masa ciekawostek, dokładne opisy dnia żołnierza, generalnie masa informacji na temat tego jak wojsko funkcjonuje. Kisązka mi się bardzo spodobała. Teraz daje ją mężowi do przceztania :) Ja polecam.

Damian A.

Klient zweryfikowany

5/5
| 30-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ksiązka napisana przez osobę, która sama przeżyła to co opisuje. Nie na codzień ma się okazje przeczytać kiszkę żołnierza, który był na różnych misjach specjalnych. Tu mamy akurat opisany trening. Nie byle jaki bo w środku dżungli, w pełnej dziczy, spanie wśród groźnych robali i zwierzą, szukanie wody i pożywienia. Całość szybciutko przeczytałem bez chwili zwlekania. Daje maksymalną ocenę. Polecam!

Katarzyna P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 23-06-2018 | Recenzja zweryfikowana
'Przetrwać Belize' to druga książka Navala, operatora GROM-u, żołnierza najbardziej elitarnej formacji wojsk specjalnych w Polsce, a także najbardziej docenianej na świecie - jak to mówią Amerykanie - jeśli akcja to tylko z GROM-em. Był on na niejednej misji, np. w Libanie czy w Afganistanie, uczestniczył w wielu spektakularnych akcjach 'firmy'.

Powyższa książka to typowy pamiętnik, dziennik ze szkolenia szturmowców GROM-u w Belize. Państwo to leży w Ameryce Środkowej, panuje tam wilgotny klimat równikowy. Jak nie trudno się domyśleć, sześcioosobowa grupa polskich żołnierzy została wysłana w najtrudniejszy możliwy teren.

Na 'zgrupowanie' w dżungli dotarli również: Anglicy, Niemcy, Czesi, Kanadyjczycy, Kenijczycy, Norwegowie, Austriacy, Irlandczycy, Filipińczycy czy też Gurkhowie. Oczywiście wszyscy należą do wojsk specjalnych swojego kraju. Autor książki przedstawił nam każdą obecną tam nację ze swojego punktu widzenia, co jest bardzo ciekawe, bo raczej rzadko kto ma okazję poznać tak wielu różnych od siebie ludzi. A przecież wojsko rządzi się swoimi prawami i każde jest inne.

Naval dzień po dniu opisuje proces szkolenia, rodzaj treningu, a także relacje między żołnierzami. Pisze w taki sposób, że czytający czuje się, jakby był tam z nim w belizejskiej dżungli, maszerował z ciężkim plecakiem, szukał wody i spał w hamaku między pająkami, wężami, jaszczurkami, małpami i pumami.

Ta książka to skarbnica wiedzy na temat życia żołnierza, działania wojska ale innego, niż to, które możemy zobaczyć w trakcie oficjalnych wydarzeń obok prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Tutaj doświadczony żołnierz wygląda jak dzikus - brudny, ogromnie zmęczony, ale szczęśliwy i zawsze gotowy do walki. Uważam, że każdy szanujący się żołnierz powinien odbyć szkolenie prowadzone w dżungli przez miejscowych, choć nie łatwo się na nie dostać. Mimo ogromnego doświadczenia operacyjnego dżungla potrafi zaskoczyć każdego, kto odwiedza ją pierwszy raz.
Bo jak pisze Naval:
'W przewodniku czytam, że jeżeli gdzieś jest koniec świata, to właśnie w Belize. Na okładce książki mieszkaniec tego kraju ma T-shirt napisem "You better Belize it", ale nie daję się przekonać.
Moim zdaniem, w takich miejscach świat się zaczyna.'

Moim zdaniem, warto tę książkę przeczytać! Ja z pewnością zapoznam się z kolejnymi książkami Navala.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
31. stycznia, wt. — 1. lutego, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

5/5

24,59 zł 34,90 zł

34,99 zł 49,90 zł

5/5

31,39 zł 44,90 zł

5/5

31,39 zł 44,90 zł

Ładowanie...