Xi

Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu

Jeśli myślicie, że scenariusz serialu "Breaking Bad" nie miał odniesienia do realnego świata, musicie poznać historię Ryszarda J. zwanego Profesorem. To właśnie on - prawdziwy, polski Walter White potrafił w ciągu dwóch dni w polowych warunkach wyprodukować narkotyki o wartości czterech milionów funtów! Co więcej, brytyjska policja do tej pory uznaje jego wyroby za najczystsze, jakie kiedykolwiek Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: SQN
 • Data premiery: 2023-03-22
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 432
 • Wymiary: 224 x 158

Jeśli myślicie, że scenariusz serialu "Breaking Bad" nie miał odniesienia do realnego świata, musicie poznać historię Ryszarda J. zwanego Profesorem. To właśnie on - prawdziwy, polski Walter White potrafił w ciągu dwóch dni w polowych warunkach wyprodukować narkotyki o wartości czterech milionów funtów! Co więcej, brytyjska policja do tej pory uznaje jego wyroby za najczystsze, jakie kiedykolwiek skonfiskowała.

O kim opowiada książka "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu"?

Czytelnicy niewiele dowiedzą się o życiu i o prawdziwej twarzy Ryszarda, o ile taka w ogóle istniała. Osoba, która cały czas wiodła podwójne życie, nieustannie oglądała się za siebie i zostawiała fałszywe tropy i nieprawdziwe wizje własnej osoby, mogła tak naprawdę nie mieć "prawdziwego" oblicza.

Natomiast autor serwuje ogromne ilości informacji o działalności przestępczej Profesora. Z akt sądowych, które relacjonuje Grzegorz Walczak wynika, że Profesor przyjmuje każdorazowo linię obrony uważając się za niewinnego, że to pomyłki sądowe czy też spisek służb – nie uniknął kary długoletniego więzienia.

Bohaterem książki "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu" jest człowiek niesłychanie elokwentny, świetnie wykształcony i bardzo sprytny, który wykorzystując skandaliczne luki w systemach prawnych państw w całej Europie, wodził za nos biegłych, prokuratorów i sędziów.

Należy przyznać, że postać Profesora, pomimo że jest esencją świata przestępczego i czarnym charakterem, wzbudza niemały podziw.

Książka "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu" zbiera świetne opinie

Świetne przyjęcie przez czytelników nie dziwi, bo choć reportaż nie jest łatwy, nie da się go przeczytać szybko, bo wymaga skupienia i zaangażowania, gwarantuje niewiarygodne emocje. Tym bardziej że historię Ryszarda J. uzupełniają dodane do każdego z rozdziałów fotografie.

Godny uznania jest ogrom ciężkiej pracy włożonej w ten reportaż. Skrupulatny Grzegorz Walczak ukazał liczne powiązania z odrębnymi przestępstwami, w których Ryszard J. mógł mieć swój udział. Wszystkie detale dotyczące postępowań, w których Profesor brał udział prezentują pełny i wielowymiarowy obraz jego postaci. A co ważne, zostało to ujęte w sposób bardzo przystępny, dzięki czemu książkę czyta się jak rasowy kryminał.

Warto podkreślić, że reportaż opisuje sylwetkę jednego z najpotężniejszych europejskich przestępców związanych z narkobiznesem, który do tej pory podtrzymuje swoją niewinność...

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3345759
Tytuł
Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu
Wydawnictwo
Liczba stron
432
Data premiery
2023-03-22
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
224 x 158
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.54
Długość
150
Głębokość
215
Wysokość
158
Nasza cena
37,49 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3345759
Ładowanie...