Proces karny. Zarys systemu (Stanisław Waltoś) - tantis.pl
Xi

Proces karny. Zarys systemu

Stanisław Waltoś, Piotr Hofmański

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Liczba stron: 728
Niedostępny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

W ogólnej definicji prawo karne to zbiór norm, określających odpowiedzialność za czyny zakazane przez ustawę karną pod groźbą kary oraz sposób postępowania w sprawie tej odpowiedzialności. Dzieli się na prawo karne materialne, czyli zbiór norm, zakazujących popełniania określonych czynów społecznie szkodliwych, zagrożonych sankcjami karnymi oraz prawo karne procesowe, czyli zbiór norm prawnych regulujących proces karny.

Podręcznik "Proces karny. Zarys systemu" to piętnaste wydanie znanego i lubianego przez studentów podręcznika akademickiego stanowiącego wykład postępowania karnego. Jest to zarys przedstawiający prawo na tle historycznym i prawnoporównawczym w związku z jego stosowaniem w praktyce. Autorzy nie unikają krytyczki i polemiki podczas omawiania obowiązującego prawa i nie powstrzymują wyrażania własnych poglądów na nie, co powoduje, że podręcznik nie jest tylko suchym, naukowym opracowaniem. Podręcznik "Proces karny. Zarys systemu" zawiera omówienie tła historycznego i prawnoporównawczego, analizę warstwy empirycznej, odesłania do praktyki, najnowsze dostępne dane statystyczne, a także bogate zestawienia literatury oraz indeks rzeczowy umożliwiają pogłębienie przedstawianych tematów. Książka uwzględnia ostatnie zmiany polskiej procedury karnej – łącznie z krytycznie ocenianymi nowelizacjami Kodeksu postępowania karnego z 19 lipca 2019 roku i z 31 marca 2020 roku. W książce znajdują się również odesłania do literatury oraz aktualne zestawienia bibliograficzne na końcu każdego rozdziału.

Ciekawym elementem podręcznika są satyryczne rysunki Szymona Kobylińskiego. Książka zawiera również tabele i tablice, które ułatwiają szybkie przyswajanie wiedzy i powrót do najważniejszych wiadomości. To wspaniałe narzędzie dla studentów i prawników oraz każdego, zainteresowanego tym, jak działa proces karny we współczesnym prawodawstwie.

Książka jest dziełem dwóch autorów, Piotra Hofmańskiego, profesora zwyczajnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletniego sędzia Sądu Najwyższego, sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze i Stanisława Waltosia, profesora honorowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, doktora honoris causa kilku uniwersytetów, członka PAN i PAU. Obaj naukowcy są autorami kilkuset publikacji z zakresu prawa i procesu karnego.

Książka "Prawo karne. Zarys systemu" wydana została w miękkiej oprawie. Liczy ponad 700 stron. Ukazała się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer. Wolters Kluwer to wiodący na rynku międzynarodowym wydawca specjalistycznych publikacji prawniczych, ekonomicznych, biznesowych i akademickich.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2849234
Tytuł Proces karny. Zarys systemu
Autor Stanisław Waltoś, Piotr Hofmański
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 728
Data premiery 2020-06-02
Rok wydania 2020
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 1.05
Cena detaliczna 89,00 zł
Nasza cena 80,99 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Magdalena K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Najlepszy podręcznik do nauki podstaw procesu karnego.

Dawid S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ach, profesor Waltoś, rozsławiony przez pewną prawniczkę z fikcyjnej kancelarii :D ale żarty na bok, bo ten podręcznik i pozostałe produkcje z tej serii są jak najbardziej godne szerokiego polecenia. Korzystałem na studiach, teraz wstawiam na półeczkę przy własnym biurku i na pewno będę sobie z niej przypominać to i owo. Stary dobry papier jest jednak ciągle najbardziej godnym zaufania nośnikiem.

Wiktoria Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Obszerne tomiszcze, ale tego właśnie nam potrzeba. To prawdziwa biblia wśród studentów prawa. Książka, a raczej podręcznik adakdemicki pokazuje proces karny z każdej strony. Zaskakujące jest to, że nie jest to zakończenie tematu a jedynie jego zarys. Indeks ułatwia poszerzenie wiedzy.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...