Xi
 » Książki dla dzieci

?Współczesna klasyka? ? tymi słowami amerykańcy recenzenci określili książkę Kobiego Yamady. To opowieść o chłopcu, który każdego dnia marzy, żeby tworzyć piękne rzeczy, ale zwątpienie w siebie powstrzymuje go przed podjęciem działania. Za namową rzeźbiarza młody człowiek postanawia jednak spróbować. Niestety efekty jego pracy przynoszą tylko rozczarowanie.
Książka napisana prostym językiem, z przesłaniem czytelnym dla każdego: porażka nie oznacza wstydu; jeśli potraktujesz swoje porażki z miłością, przemienisz je w coś niezwykłego.

?Próbowanie? to także książka dla starszych i bardziej wymagających czytelników. Ci docenią formę w duchu dialogów sokratycznych oraz vintage ilustracje autorstwa Elise Hurst ? artystki kreującej światy, które czujemy, że znamy, nastrojem przypominające Opowieści z Narnii. A co najważniejsze ? pojmą głębię przesłania, bo ?Próbowanie? to też książka o sile charakteru.
Tytuł nagrodzony prestiżowymi nagrodami: Nautilus Gold Winner, Christopher Award i Silver Moonbeam Award Winners.
Kobi Yamada jest mężem, tatą, prezesem firmy specjalizującej się w tworzeniu unikatowych prezentów, autorem bestsellerów sprzedanych w wielomilionowych nakładach.
Książka wydrukowana w Polsce na wzór oryginalnego projektu autora.

Dla mnie ?Próbowanie? jest klejnotem znalezionym na pograniczu przeszłości i przyszłości literatury dla dzieci. Robiąc ukłon w stronę klasyki, Kobi Yamada wyprzedził trendy. To też lektura konieczna tu i teraz. Antidotum na panującą tyranię sukcesu i perfekcji, jak i czuły głos, który mówi: jesteś wystarczający/wystarczająca. ? Anna Kmiecik, wydawczyni, psycholożka

Rekomendowany wiek: 7?12 lat.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

3192941
Ładowanie...