Xi
 • Książki
 • Biografie
 • Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim

Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim

Wydana przez Znak Literanova książka pod tytułem "Prezydent" to pierwszy wywiad rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim - prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005, który przeprowadził nasz kraj przez największe przełomy ostatnich 40 lat. Gdy wygrał wybory po raz pierwszy, Polska dosłownie przecierała oczy ze zdumienia - zwycięstwo z Lechem Wałęsą nie było wówczas czymś oczywistym. Drugą kCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Wielkie biografie" Zobacz wszystkie

Wydana przez Znak Literanova książka pod tytułem "Prezydent" to pierwszy wywiad rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim - prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005, który przeprowadził nasz kraj przez największe przełomy ostatnich 40 lat. Gdy wygrał wybory po raz pierwszy, Polska dosłownie przecierała oczy ze zdumienia - zwycięstwo z Lechem Wałęsą nie było wówczas czymś oczywistym. Drugą kadencję kończył już jako jeden z najbardziej cenionych i lubianych polityków. W rozmowie z biografem, wielokrotnie nagradzanym eseistą i dziennikarzem Aleksandrem Kaczorowskim Aleksander Kwaśniewski po raz pierwszy tak otwarcie i wnikliwie opowiada o prezydenturze, swojej rodzinie i samym sobie.

O czym jest książka "Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim"?

"Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim" jest pierwszym tak szczegółowym, szczerym i bezkompromisowym podsumowaniem prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, którego dwie kadencje przypadły na jeden z najgorętszych okresów w historii polskiej polityki. Tytułowy bohater opowiada o swoich burzliwych, nierzadko kontrowersyjnych lub budzących wątpliwości początkach w polityce, o okresie bycia aktywistą socjalistycznych studenckich organizacji pozarządowych, uczestnictwie w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, o uczestnictwie w obradach plenarnych Okrągłego Stołu, o przełomie w 1989 roku. Przybliża także kulisy przemian ustrojowych, wyjaśnia zawiłości gorzkich przyjaźni z takimi postaciami, jak Leszek Miller, Jerzy Oleksy czy Adam Michnik, opowiada o współtworzeniu Konstytucji z 1997 roku, procesie wstąpienia Polski do NATO i Unii Europejskiej. Kwaśniewski nie ucieka przy tym od spraw osobistych - małżeństwa z najbardziej lubianą Pierwszą Damą w historii, relacji z córką, prezydenturze splecionej z codziennym życiem.

"Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim" - opinie

Książka "Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim" to pasjonująca rozmowa nie tylko o prezydenturze sensu stricto, ale także o jednym z najbardziej fascynujących i burzliwych okresów w historii Polski, w której Aleksander Kwaśniewski był aktywnym uczestnikiem. Dziś były prezydent jest bardziej dyplomatą niż politykiem, co pozwala spojrzeć mu z dystansem i głębią nie tylko na własną drogę, ale także na zmiany, przez które przeszła zarówno Polska, jak i cały świat. Jego wspomnienia o rozmowach z Putinem o Ukrainie rzucają przy tym nowe światło na ostatnie wydarzenia, a czytelnicy zyskują dostęp do wiedzy znanej dotąd nielicznym, a która dużo mówi o tym, jak kształtował się obecny układ sił na polskiej i globalnej scenie politycznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3348898
Tytuł
Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim
Wydawnictwo
Liczba stron
448
Data premiery
2023-05-17
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
243 x 173
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.9
Długość
155
Głębokość
235
Wysokość
173
Nasza cena
42,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,5/5
2 recenzje
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Angelika S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2023-06-11
  Wywiad rzeka to był świetny pomysł, bo czyta się to niczym wywiad w gazecie. Z tą różnicą, że to bardzo, bardzo obszerny wywiad.
  Prezydent opowiada o swojej karierze politycznej, jej początkach i przebiegu. Są ciekawostki z życia politycznego, jak i prywatnego. Jeśli jednak ktoś liczy na szczegóły życia rodzinnego prezydenta to może się przeliczyć. Opowiada on co prawda o rodzicach, siostrze, żonie, córce ale jest tego bardzo mało. Głównymi tematami rozmowy są PRL, NATO, UE, wojna na Ukrainie oraz nasze polityczne podwórko.
  Nie jest to książka dla tych, którzy nie przepadają za historią, w szczególności historia PRL i komunizmu. Nie jest to książka dla tych, którzy maja dość słuchania o wojnie na Ukrainie. I w ogóle dla tych, którzy nie są zainteresowani polityką. Choć ja należę do wszystkich trzech grup a książkę czytałam z ciekawością.
  Książka liczy ponad 400 stron, zawiera mnóstwo dat i nazwisk, dlatego wielu osobom może się ją czytać ciężko.
  Warto po tę książkę jednak sięgnąć, bo w końcu to autobiografia najlepszego polskiego prezydenta, który tą lekturą to potwierdza. Jest człowiekiem niezwykle interesującym, mądrym (szalenie!), oczytanym, a przy tym dowcipnym - tak, czytając tę książkę wielokrotnie się zaśmiejecie. Potrafi również przyznać się do błędu i spojrzeć na pewne sprawy z dystansem.
  Mnie osobiście, czytało się to szybko i przyjemnie ale umówmy się, to nie jest książka do czytania leżąc na hamaku w upalny dzień. Polecam tym, którzy lubią historię i lubią prezydenta Kwaśniewskiego.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. maja, czwartek
0,00 zł
3348898
Ładowanie...