Xi
 » Książki  » Literatura faktu i reportaże  » Reportaże

"Prawdziwy Anthony Fauci" - nieznane oblicze najsłynniejszego lekarza Ameryki

Dr Anthony Fauci, dyrektor Amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), doradca prezydentów Stanów Zjednoczonych w zakresie zdrowia publicznego, był jednym z najbardziej aktywnych ekspertów medialnych podczas pandemii COVID-19. Lwia część społeczeństwa postrzega go jako bohatera, inni widzą w nim zagrożenie; nie ulega wątpliwości, że działania oraz poglądy Fauciego budziły i wciąż budzą liczne kontrowersje. Robert F. Kennedy Jr przygląda się im bliżej w reportażu swojego autorstwa.

O czym jest książka "Prawdziwy Anthony Fauci"?

Podtytuł publikacji, "Bill Gates, Big Pharma i globalna wojna przeciwko demokracji i zdrowiu publicznemu", trafnie określa główne obszary zainteresowania Kennedy'ego. Autor z niezwykłą wnikliwością prezentuje czytelnikom kulisy współpracy dra Fauciego i Billa Gatesa, ukierunkowanego na przejęcie kontroli nad światowym rynkiem szczepionek. Stawka, o którą toczy się gra, sięga 60 miliardów dolarów, a główni zainteresowani nie biorą jeńców w walce o wpływy: manipulacje medialne, cenzura, korumpowanie ludzi świata nauki i agencji rządowych to tylko niektóre z podejmowanych przez nich środków.

Książka "Prawdziwy Anthony Fauci" Roberta F. Kennedy'ego Jra odsłania także nieznane dotąd bliżej karty z działalności zawodowej Fauciego sprzed pandemii. Jak sugeruje autor, lekarz niejednokrotnie uciekał się do łamania prawa i manipulacji w celu zwiększenia osobistego wpływu na kreowanie światowej polityki zdrowotnej. Jak twierdzi Kennedy, Fauci miał ponadto współdziałać z koncernami farmaceutycznymi na rzecz zatrzymania badań nad nowymi metodami leczenia AIDS.

Kim jest autor książki "Prawdziwy Anthony Fauci"?

Robert F. Kennedy Jr to bratanek 35. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, publicysta i radca prawny specjalizujący się w tematyce ochrony środowiska i zdrowia publicznego; misję w tym obszarze realizuje także poprzez funkcję prezesa zarządu fundacji Children's Health Defense oraz doradztwo prawne w zakresie błędów w sztuce lekarskiej. Działalność Kennedy'ego przyczyniła się m.in. do przegranej sądowej koncernów Monsanto i DuPont, winnych poważnych naruszeń ekologicznych, a także sukcesów fundacji Riverkeeper w walce o uratowanie ekosystemu rzeki Hudson. Kennedy jest także autorem licznych książek non-fiction, w tym bestselleru New York Times "Crimes Against Nature".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3406990
Ładowanie...