Xi

Pozytywna dyscyplina. Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza wspierająca rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku.

Nelsen Jane

(okładka miękka)

Wydawnictwo: CoJaNaTo
Liczba stron: 402

Produkty powiązane:

-41%

49,00 zł

29,01 zł

oszczędzasz 19,99 zł (41%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

O wartości „Pozytywnej dyscypliny” świadczy już sposób jej wydania: publikacja jest owocem zbiórki crowdfundingowej, wspartej przez setki rodziców, którzy z powodzeniem stosują tę metodę wychowawczą i uznali ją za wartą dalszego propagowania. Nie ma tu marketingowych chwytów, wydumanych technik, jedynie sprawdzone metody i wartości. Pozytywna dyscyplina polega na wzajemnej miłości i szacunku, traktowaniu dziecka jako autonomicznej jednostki i równorzędnego członka rodziny. Podejście to pozwala na wyznaczanie zdrowych granic, budowanie harmonijnych więzi i wysokiego poczucia własnej wartości u dziecka.
Treść książki pozwala znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, nurtujących rodziców w toku procesu wychowawczego:
Jak nawiązać nadwątlony kontakt z dzieckiem, zdobyć jego uwagę i zostać wysłuchanym?
Jak zapewnić dziecku potrzebne wsparcie, nie ograniczając jego samodzielności?
Jak formułować zasady codziennego życia i egzekwować ich przestrzeganie?
Dlaczego kolejność urodzenia wpływa na zachowanie i wzajemne relacje rodzeństwa? Jak wesprzeć prawidłowy rozwój owych relacji?
Jak rozwijać u dziecka wiarę w siebie i świadomość swoich mocnych stron?
Co zrobić, by choć trochę ułatwić sobie rodzicielstwo?
Autorka „Pozytywnej dyscypliny” wyciąga wnioski na podstawie potężnego doświadczenia: Jane Nielsen naucza swojej metody już od 30 lat, a prywatnie jest matką 7 dzieci, babcią 22 wnuków i 7 prawnuków. Nieobce jej poranne fochy przed wyjściem z domu, trzaśnięcia drzwiami i odkładanie w nieskończoność prac domowych. Treść książki zawiera jej sprawdzone sposoby na wiele podobnych problemów – okazuje się, że wystarczy zdrowy rozsądek i zaufanie do własnej intuicji, by codzienność stała się choć trochę łatwiejsza i przyjemniejsza!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 550750
Tytuł Pozytywna dyscyplina. Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza wspierająca rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku.
Autor Nelsen Jane
Wydawnictwo CoJaNaTo
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 402
Data premiery 2016-03-07
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 188 x 21 x 123
Okładka Miękka
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 29,01 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Paulina H.

5/5
| 08-07-2020
Książka napisana przez panią psycholog z tytułem doktora, która nie tylko jest świetnym teoretykiem, ale też sama wychowała siódemkę dzieci. To zbiór jej sprawdzonych metod na kontakt z dzieckiem, poparty wieloletnim doświadczeniem. Autorka jest gorącą zwolenniczką Pozytywnej Dyscypliny, stawiającej na wzajemną miłość i szacunek. Bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić kontakt ze swoimi dziećmi.

Honorata E.

5/5
| 11-05-2020
Jedna z lepszych lektura na temat wychowywania dzieci. Polecam przeczytać tą książkę na samym początku macierzyństwa. Poznacie sposoby i triki, dzięki którym lepiej poradzicie sobie z rodzicielstwem. Nie taki diabeł straszny jak go malują. W mojej osobistej opinii, pozycję Pozytywna dyscyplina powinni rozdawać za darmo na ulicy. Polecam wszystkim rodzicom.

Filip D.

5/5
| 10-05-2020
Mam problem by utrzymać nerwy na wodzy, często jestem podirytowany po całym dniu pracy i żona podrzuciła mi tą książkę. Zrozumiały i prosty język – zdecydowanie dzięki niej zmieniam swoje zachowanie.

Edyta M.

5/5
| 10-05-2020
Szacunek, miłość, tolerancja. Są to trzy filary, na których opiera się system wychowawczy zawarty w książce „Pozytywna dyscyplina”. Jako rodzic wiele razy miałam problem z dyscyplinowaniem dzieci, czułam, że nie trafiają do nich moje słowa, że nie o wszystkim chcą rozmawiać. Dzięki temu poradnikowi wprowadziłam w życie kilka elementów, które poprawiły nasze relacje.

Żaneta Z.

5/5
| 25-04-2020
Zanim zaczęłam czytać „Pozytywną dyscyplinę”, słyszałam o samej metodzie i mnie zaciekawiła. Dowiedziałam się też co nieco o autorce i ile ma dzieci oraz wnuków, więc postanowiłam jej zaufać, bo nie jest teoretykiem i wie o czym mówi.

Martyna I.

5/5
| 25-04-2020
Dosyć nietypowa pozycja traktująca na temat wychowania dzieci. Autorka zamieściła mnóstwo innowacyjnych i dość nietypowych metod wychowawczych. Wiele z nich wypróbowałam, sprawdziły się i na stale zagościły w naszym domu. Szkoda tylko, że tą książkę odkryłam tak późno, na pewno przydałaby mi się od samego początku macierzyństwa.

Asia C.

5/5
| 10-04-2020
To must have dla każdego rodzica, szczególnie takiego który sądzi, że jego pociecha sprawia problemy wychowawcze. Moi drodzy, wina nie zawsze soi po stronie malucha. To w końcu bezbronne istoty, a to my rodzice bardzo często popełniamy błędy. Z tej książki dowiemy się jak wychowywać dziecko, by każda ze stron była zadowolona. Nam bardzo pomogła.

Marlena D.

5/5
| 10-04-2020
Nie przepadam za poradnikową formą, jednak treść tej książki bardzo mocno do mnie przemawia. Często mam wrażenie, że nie radze sobie z synem i rady na temat empatii, zrozumienia perspektywy dziecka czy pozwolenia mu być sobią i wyrazić własne zdanie to jest to, czego oczekiwałam.

Teresa A.

5/5
| 10-04-2020
„Pozytywna dyscyplina” to książka przeznaczona dla rodziców dzieci w każdym wieku. Opisywany sposób wychowania opiera się na empatii oraz szacunku do drugiego człowieka. Poradnik zawiera odpowiedzi na liczne pytania, które spędzają sen z powiek wielu rodzicom. Pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z pociechami, jak je dyscyplinować, wspierać, nauczyć je tworzenia zdrowych relacji z innymi ludźmi. Opisywane podejście wychowawcze jest bardzo intuicyjne i zdecydowanie warto je zastosować w swojej rodzinie. Polecam.

Magdalena H.

5/5
| 26-03-2020
Kupiłam tę książkę, bo miałam poczucie, że nie do końca wszystko między mną a dzieciakami układa się tak, jakbym sobie wymarzyła: zero wzajemnego słuchania, krzyki z ob.u stron, kary i coraz częstsze nieposłuszeństwo, a to dopiero przedszkolaki! Powolutku czytam i staram się wyłapytwać, co jest i nas nie tak i jak mogę to zmienić. Polecam.

Helena E.

5/5
| 26-03-2020
Pozytywna dyscyplina to książka, która powinna na stałe zagościć w domach wszystkich Polaków – rodziców. Patrząc na to jak osoby w moim otoczeniu wychowują swoje dzieci to aż mi się włos na głowie jeży. Autorka trafiła w samo sedno ze wszystkimi zaproponowanymi radami dotyczącymi wychowania. Wiem z doświadczenia, bo wiele z nich wykorzystałam we własnym domu.

MonikaZiaja

5/5
| 14-04-2018
Książę powinien przeczytać każdy rodzic i nauczyciel. Jeśli chcesz rozwiązać problemy z dzieckiem wynikające ze sposobu w jaki je wychowujesz, to jest to pozycja dla ciebie. Trzeba ją czytać kilka razy. Wdrażamy rady w niej zawarte i widzimy efekty, oczywiście wiele jeszcze przed nami.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
17 Lipiec, Piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
20 Lipiec, Poniedziałek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
20 Lipiec, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
20 Lipiec, Poniedziałek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
17 Lipiec, Piątek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
17 Lipiec, Piątek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...