Pozytywna dyscyplina. Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza wspierająca rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku (Jane Nelsen) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szukany produkt jest niedostępny - może podobny produkt?

5/5

34,19 zł 59,00 zł

Pozytywna dyscyplina. Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza wspierająca rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku

Jane Nelsen

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: CoJaNaTo
Liczba stron: 402

Produkty powiązane:

Niedostępny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

O wartości „Pozytywnej dyscypliny” świadczy już sposób jej wydania: publikacja jest owocem zbiórki crowdfundingowej, wspartej przez setki rodziców, którzy z powodzeniem stosują tę metodę wychowawczą i uznali ją za wartą dalszego propagowania. Nie ma tu marketingowych chwytów, wydumanych technik, jedynie sprawdzone metody i wartości.

Pozytywna dyscyplina polega na wzajemnej miłości i szacunku, traktowaniu dziecka jako autonomicznej jednostki i równorzędnego członka rodziny. Podejście to pozwala na wyznaczanie zdrowych granic, budowanie harmonijnych więzi i wysokiego poczucia własnej wartości u dziecka. Treść książki pozwala znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, nurtujących rodziców w toku procesu wychowawczego: Jak nawiązać nadwątlony kontakt z dzieckiem, zdobyć jego uwagę i zostać wysłuchanym? Jak zapewnić dziecku potrzebne wsparcie, nie ograniczając jego samodzielności? Jak formułować zasady codziennego życia i egzekwować ich przestrzeganie? Dlaczego kolejność urodzenia wpływa na zachowanie i wzajemne relacje rodzeństwa? Jak wesprzeć prawidłowy rozwój owych relacji? Jak rozwijać u dziecka wiarę w siebie i świadomość swoich mocnych stron? Co zrobić, by choć trochę ułatwić sobie rodzicielstwo?

Autorka „Pozytywnej dyscypliny” wyciąga wnioski na podstawie potężnego doświadczenia: Jane Nielsen naucza swojej metody już od 30 lat, a prywatnie jest matką 7 dzieci, babcią 22 wnuków i 7 prawnuków. Nieobce jej poranne fochy przed wyjściem z domu, trzaśnięcia drzwiami i odkładanie w nieskończoność prac domowych. Treść książki zawiera jej sprawdzone sposoby na wiele podobnych problemów – okazuje się, że wystarczy zdrowy rozsądek i zaufanie do własnej intuicji, by codzienność stała się choć trochę łatwiejsza i przyjemniejsza!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 550750
Tytuł Pozytywna dyscyplina. Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza wspierająca rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności u dzieci w każdym wieku
Autor Jane Nelsen
Wydawnictwo CoJaNaTo
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 402
Data premiery 2016-03-07
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 210 x 148 x 21
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.52
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 33,09 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Joanna G.

5/5
| 27-08-2020
Opisano tu cztery główne powody, z jakich dzieci się złoszczą i nie chcą współpracować z rodzicem - tak niewiele, a tak bardzo "otwiera to oczy" i pomaga zrozumieć swoje pociechy. Według mnie książkę powinien poznać każdy rodzic, niezależnie od wieku swojego dziecka, bo opisane wskazówki można zastosować do naprawdę szerokiego grona. Sporo podpowiedzi mamy tutaj też dla nauczycieli, zwłaszcza wychowawców klas. Mnie lektura bardzo zaciekawiła, wiele podpowiedziała i wiem, że będę do tych treści wracała.

Bozena G.

5/5
| 25-08-2020
Oczywiście żadna książka nie da nam gotowej odpowiedzi na pytanie, jak wychować konkretnie nasze dziecko. Dlatego ja staram się czytać ich jak najwięcej, by porównać różne punkty widzenia i wybrać te treści, które najlepiej odnoszą się do naszej specyficznej sytuacji. Z tej książki dowiedziałam się, jak poradzić sobie z opanowaniem wybuchów złości, które u mojej charakternej pięciolatki zdarzają się zbyt często jak na moje słabe nerwy :) Wydaje mi się, że dla wielu rodziców ta książka też powinna być ciekawa i wartościowa. Polecam!

Sara B.

5/5
| 17-08-2020
Świetna książka dla rodziców, ale i wychowawców, opiekunów, jednym słowem dla wszystkich przebywających stale z dziećmi. Uczy rozwiązywania konfliktów i rozładowywania negatywnych emocji w konstruktywny sposób, bez krzyku, łajania i drakońskich kar. Wszystko to opisane zarówno w teorii, jak i na podstawie przykładów. Wskazówek jest sporo, znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach, dlatego moim zdaniem każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Polecam, jeśli pociechy dają wam popalić :)

Bernadetta C.

5/5
| 09-08-2020
Czasy traktowania dzieci jako całkowicie podległe starszym istoty na szczęście już dawno minęły. Dziś wiemy, że mały człowiek też jest pełnoprawnym człowiekiem, zasługuje na szacunek i możliwość samodzielnego rozwoju. Rodzic nie jest treserem ani właścicielem dziecka, powinien być jego towarzyszem w podróży przez życie, służyć mu wsparciem i pomocą. O tym właśnie jest ta książka i serdecznie ją wszystkim polecam.

Natalia O.

5/5
| 01-08-2020
Kontakty w wielodzietnej rodzinie bywają bardzo trudne, tym bardziej warto więc sięgnąć do opinii eksperta, który właśnie w takiej sytuacji musiał się odnaleźć również w życiu prywatnym. Ta książka o wychowaniu dzieci zawiera szereg pomocnych rad, jak utrzymywać pozytywne relacje między rodzeństwem, jak zrozumieć i zaakceptować różnice pomiędzy swoimi dziećmi, ale też jak zbudować silne oraz oparte na prawdziwej miłości, trwałe więzy rodzinne.

Wanda R.

5/5
| 24-07-2020
Napisana w bardzo obrazowy sposób książka, która pomaga w budowaniu relacji rodzinnych, nie tylko z dorosłymi, ale także z rodzeństwem. Odkrywa przed czytelnikiem szczegóły dziecięcej psychiki, skupiając się jednak na przedstawieniu praktycznych porad, w jaki sposób radzić sobie z wychowawczymi problemami z wzajemnym szacunkiem i zaufaniem. Każdy rodzic znajdzie tu temat dla siebie!

Jarosław C.

5/5
| 16-07-2020
Proste i bardzo naturalne porady dla każdego rodzica, który szuka książki w przystępny sposób pomagającej w wychowywaniu dzieci. Pomaga budować relację pełną szacunku oraz tolerancji, ale też umożliwia rodzicowi lepsze poznanie dziecięcej psychiki. Dzięki niej dowiesz się, jak skutecznie współpracować z dzieckiem, jak wzmacniać jego poczucie własnej wartości i jak pomóc rodzeństwu utrzymywać ze sobą dobre relacje.

Paulina H.

5/5
| 08-07-2020
Książka napisana przez panią psycholog z tytułem doktora, która nie tylko jest świetnym teoretykiem, ale też sama wychowała siódemkę dzieci. To zbiór jej sprawdzonych metod na kontakt z dzieckiem, poparty wieloletnim doświadczeniem. Autorka jest gorącą zwolenniczką Pozytywnej Dyscypliny, stawiającej na wzajemną miłość i szacunek. Bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić kontakt ze swoimi dziećmi.

Honorata E.

5/5
| 11-05-2020
Jedna z lepszych lektura na temat wychowywania dzieci. Polecam przeczytać tą książkę na samym początku macierzyństwa. Poznacie sposoby i triki, dzięki którym lepiej poradzicie sobie z rodzicielstwem. Nie taki diabeł straszny jak go malują. W mojej osobistej opinii, pozycję Pozytywna dyscyplina powinni rozdawać za darmo na ulicy. Polecam wszystkim rodzicom.

Filip D.

5/5
| 10-05-2020
Mam problem by utrzymać nerwy na wodzy, często jestem podirytowany po całym dniu pracy i żona podrzuciła mi tą książkę. Zrozumiały i prosty język – zdecydowanie dzięki niej zmieniam swoje zachowanie.

Edyta M.

5/5
| 10-05-2020
Szacunek, miłość, tolerancja. Są to trzy filary, na których opiera się system wychowawczy zawarty w książce „Pozytywna dyscyplina”. Jako rodzic wiele razy miałam problem z dyscyplinowaniem dzieci, czułam, że nie trafiają do nich moje słowa, że nie o wszystkim chcą rozmawiać. Dzięki temu poradnikowi wprowadziłam w życie kilka elementów, które poprawiły nasze relacje.

Żaneta Z.

5/5
| 25-04-2020
Zanim zaczęłam czytać „Pozytywną dyscyplinę”, słyszałam o samej metodzie i mnie zaciekawiła. Dowiedziałam się też co nieco o autorce i ile ma dzieci oraz wnuków, więc postanowiłam jej zaufać, bo nie jest teoretykiem i wie o czym mówi.

Martyna I.

5/5
| 25-04-2020
Dosyć nietypowa pozycja traktująca na temat wychowania dzieci. Autorka zamieściła mnóstwo innowacyjnych i dość nietypowych metod wychowawczych. Wiele z nich wypróbowałam, sprawdziły się i na stale zagościły w naszym domu. Szkoda tylko, że tą książkę odkryłam tak późno, na pewno przydałaby mi się od samego początku macierzyństwa.

Asia C.

5/5
| 10-04-2020
To must have dla każdego rodzica, szczególnie takiego który sądzi, że jego pociecha sprawia problemy wychowawcze. Moi drodzy, wina nie zawsze soi po stronie malucha. To w końcu bezbronne istoty, a to my rodzice bardzo często popełniamy błędy. Z tej książki dowiemy się jak wychowywać dziecko, by każda ze stron była zadowolona. Nam bardzo pomogła.

Marlena D.

5/5
| 10-04-2020
Nie przepadam za poradnikową formą, jednak treść tej książki bardzo mocno do mnie przemawia. Często mam wrażenie, że nie radze sobie z synem i rady na temat empatii, zrozumienia perspektywy dziecka czy pozwolenia mu być sobią i wyrazić własne zdanie to jest to, czego oczekiwałam.

Teresa A.

5/5
| 10-04-2020
„Pozytywna dyscyplina” to książka przeznaczona dla rodziców dzieci w każdym wieku. Opisywany sposób wychowania opiera się na empatii oraz szacunku do drugiego człowieka. Poradnik zawiera odpowiedzi na liczne pytania, które spędzają sen z powiek wielu rodzicom. Pokazuje, w jaki sposób rozmawiać z pociechami, jak je dyscyplinować, wspierać, nauczyć je tworzenia zdrowych relacji z innymi ludźmi. Opisywane podejście wychowawcze jest bardzo intuicyjne i zdecydowanie warto je zastosować w swojej rodzinie. Polecam.

Magdalena H.

5/5
| 26-03-2020
Kupiłam tę książkę, bo miałam poczucie, że nie do końca wszystko między mną a dzieciakami układa się tak, jakbym sobie wymarzyła: zero wzajemnego słuchania, krzyki z ob.u stron, kary i coraz częstsze nieposłuszeństwo, a to dopiero przedszkolaki! Powolutku czytam i staram się wyłapytwać, co jest i nas nie tak i jak mogę to zmienić. Polecam.

Helena E.

5/5
| 26-03-2020
Pozytywna dyscyplina to książka, która powinna na stałe zagościć w domach wszystkich Polaków – rodziców. Patrząc na to jak osoby w moim otoczeniu wychowują swoje dzieci to aż mi się włos na głowie jeży. Autorka trafiła w samo sedno ze wszystkimi zaproponowanymi radami dotyczącymi wychowania. Wiem z doświadczenia, bo wiele z nich wykorzystałam we własnym domu.

MonikaZiaja

5/5
| 14-04-2018
Książę powinien przeczytać każdy rodzic i nauczyciel. Jeśli chcesz rozwiązać problemy z dzieckiem wynikające ze sposobu w jaki je wychowujesz, to jest to pozycja dla ciebie. Trzeba ją czytać kilka razy. Wdrażamy rady w niej zawarte i widzimy efekty, oczywiście wiele jeszcze przed nami.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
13. grudnia, wt. — 14. grudnia, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
14. grudnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
13. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
13. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
13. grudnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
13. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
13. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
13. grudnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

5/5

34,19 zł 59,00 zł

Ładowanie...