Xi

"Poznaję emocje. Karty pracy doskonalące umiejętności rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi" to znakomity produkt przeznaczony dla dzieci w wieku 8-15 lat. Dzięki tym kartom dziecko może zrozumieć emocje swoje i innych ludzi. Ta wspaniała propozycja została przeznaczona zwłaszcza do użycia na zajęciach terapeutycznych dla osób zmagających się z problemami ze sferą emocjonalną. W zestawie znajdziesz karty oraz książkę, dzięki którym przybliżysz uczniom świat emocji i wyjaśnisz, w jaki sposób uczucia wpływają na człowieka oraz jego otoczenie.

Jakie zagadnienia porusza ten zestaw? Proste ćwiczenia umożliwiają naukę radzenia sobie z gniewem, a przy tym wyczuwania uczuć innych osób. Dzięki temu dziecko nie tylko uczy się cierpliwości, ale także odkrywa, co czuje człowiek w określonej sytuacji. Ponadto karty wyjaśniają, jakie wydarzenia wywołują u ludzi radość, wstyd lub strach. Uczeń sprawdza, jak odczytywać emocje z twarzy i dobrze okazywać dobry nastrój lub smutek. Ten produkt zapewnia świetny sposób na naukę umiejętności społecznych oraz współpracy z grupą różnych osób. To wyjątkowa lekcja empatii i komunikacji z innymi ludźmi.

Publikacja zawiera również praktyczny dziennik emocji, dzięki któremu możesz zwizualizować cały proces nauki rozpoznawania emocji. Dziecko uczy się nazywać poszczególne uczucia i tworzy notatki, ułatwiające pogrupowanie wiedzy. Ponadto autorka przygotowała aż 500 naklejek, uzupełniających opisy lekcji. Korzystając z nich, znacznie ubarwisz prowadzone zajęcia, a także ułatwisz uczniom zapamiętanie najważniejszych informacji, które im przekażesz. Ponadto te dodatki pomagają utrzymać uwagę ucznia podczas lekcji, a przy tym zachęcają do wyrażania emocji oraz dzielenia się z grupą własnymi spostrzeżeniami.

"Poznaję emocje. Karty pracy doskonalące umiejętności rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi" to produkt pomagający dzieciom w radzeniu sobie nawet z trudnymi emocjami. Dzięki niemu dziecko rozpoznaje i nazywa uczucia, sprawdzając przy tym, co oznaczają oraz jakie reakcje wywołują u człowieka. Uczeń odkrywa, które zachowanie rozwesela lub smuci ludzi i jak należy mówić o tym, co się czuje. W ten sposób ćwiczy również akceptowania potrzeb innych osób. Ponadto zadania uczą opanowywania emocji, cierpliwości oraz wyrozumiałości. Dzięki nim dzieci będą nawiązywać dobre relacje międzyludzkie.

Produkt został opracowany przez Agnieszkę Kolanko, specjalizującą się w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych. Autorka jest nauczycielką, zajmującą się kształceniem specjalnym. Pomaga uczniom w tworzeniu dobrych relacji z innymi ludźmi i ćwiczeniu umiejętności społecznych. Produkty jej autorstwa ułatwiają dzieciom odczytywanie emocji, rozwijanie poczucia własnej wartości oraz nawiązywanie znajomości. To nowoczesne materiały edukacyjne przygotowane z dbałością o szczegóły, które świetnie sprawdzają się podczas zajęć terapeutycznych.

W kategorii "Książki pedagogiczne, resocjalizacja" znajdziesz znakomite publikacje dla nauczyciela, dzięki którym poprowadzisz ciekawe lekcje.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3245120
Ładowanie...