Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Powrót z Bambuko

Kaśka powraca z drugą książką, od dawna wyczekiwaną przez fanów! Po raz kolejny dodaje czytelnikom otuchy, wspiera ich rozwój osobisty i udziela przyjacielskich wskazówek jak poradzić sobie z samym sobą. Jak nikt inny potrafi wzbudzić w ludziach szczere emocje i sprowokować do głębokiej refleksji, choć korzysta z lekkiej formy i za wszelką cenę unika patosu.Na potrzeby książki Nosowska wykreowała Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wielka Litera
 • Data premiery: 2020-09-16
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 272
 • Wymiary: 22
Polecamy podobne produkty

Kaśka powraca z drugą książką, od dawna wyczekiwaną przez fanów! Po raz kolejny dodaje czytelnikom otuchy, wspiera ich rozwój osobisty i udziela przyjacielskich wskazówek jak poradzić sobie z samym sobą. Jak nikt inny potrafi wzbudzić w ludziach szczere emocje i sprowokować do głębokiej refleksji, choć korzysta z lekkiej formy i za wszelką cenę unika patosu.

Na potrzeby książki Nosowska wykreowała własną definicję Bambuko jako krainy niepewności, oszukiwania siebie i zatracania swojego potencjału, którą odwiedzamy nie tyle z własnej woli, a wskutek wypadkowej zdarzeń, okoliczności i spotkań z innymi ludźmi. Opisuje Bambuko jako naturalny dla wszystkich i nieunikniony stan, kiedy pozwalamy innym przejąć kontrolę nad naszym życiem. Uświadamia nam, że upadek zdarza się najlepszym i najbardziej świadomym, bo nikt nie jest doskonały, a życie jest pełne zakrętów i niespodzianek. Z Bambuko można wrócić do Krainy Przytomności, choć wymaga to pewnej wprawy i samoświadomości. Powrót oznacza wspinaczkę po swoich indywidualnych Schodach Olśnień i pracę nad samym sobą. Autorka - w typowy dla siebie, zdystansowany i pełen humoru, sposób - zachęca czytelników, by odzyskać poczucie sprawczości i uniezależnić swoje wyobrażenie o sobie od życiowego rollercostera i igraszek losu. Pokazuje też jak nie dać się złym podszeptom i odnaleźć życiową harmonię.

Lektura Powrotu z Bambuko" pobudzi Twój umysł, duszę i ciało. Zapewni Ci świetną rozrywkę i godziny śmiechu. Ten zbiór, pozornie lekkich, felietonów to błyskotliwe i celne obserwacje współczesnego świata z wszystkimi jego śmiesznościami i absurdami. Będzie i śmiesznie i chwilami poważnie, a słodko-gorzki obraz (medialnej) rzeczywistości spod pióra nietuzinkowej wokalistki zainspiruje Cię do przyjrzenia się własnemu podwórku.

Katarzyna Nosowska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i felietonistka. Przez lata stała na czele zespołu Hey, uznawanego za legendę polskiego rocka. W 2017 r. postanowiła odejść z zespołu i skupić się na własnych projektach. Założyła profil na Instagramie, na którym parodiuje celebrytki i wyśmiewa absurdy show biznesu. Pierwsze humorystyczne filmiki stały się inspiracją do napisania w 2018 r. debiutanckiej książki A ja żem jej powiedziała...", która szybko stała się czytelniczym bestsellerem.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2897837
Tytuł
Powrót z Bambuko
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
272
Data premiery
2020-09-16
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
22
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.43
Długość
220
Głębokość
145
Wysokość
22
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
34 recenzji
 • 5
  28
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marta P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-28
  Świetna książka, bardzo porusza, w szczególności w pierwszej połowie. Świetne porównanie całej drogi i walki o 'nowe życie'. Jeśli ktoś miał podobne przeżycia, to w szczególności świetnie zrozumie przesłanie i trafi do niego idealnie.. druga połowa książki troszkę dla mnie już taka typu "lanie wody", żeby zapełnić strony.. ale to może tylko moje osobiste odczucia :) ogólnie poruszająca i świetnie opisująca życie, pewnie większości z Nas.. polecam !
 • Aleksandra J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-24
  Świetna książka. Pani Nosowska Jak zawsze w punkt!
 • Anna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-03
  Książka bardzo dobra, do przeczytania na raz, bo trudno się jest od niej oderwać, jak już się zacznie. Serdecznie polecam.
 • Magda J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-08
  Niesamowita, głęboka, zabawna i skłaniająca do refleksji... Przeczytana w jeden dzień :)
 • Patrycja D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-10
  O ile poprzednia książka Nosowskiej była świetna to ta jest genialna!
  W niepowtarzalnym stylu, dozą sarkastycznego i ironicznego humoru wali obuchem między oczy zwracając uwagę na to, co w życiu jest oczywiste i co przestaliśmy zauważać m.in. w pędzie za lajkami, chęcią posiadania, dając sobą manipulować. Od tej książki nie można się oderwać. Zdecydowanie polecam!
 • Krystyna U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-20
  Super książka. Przeczytałam ją niemal jednym tchem. Też wracam małymi krokami z Bambuko?
 • Agata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-18
  Pięknie wydana, przemiła dla oka oraz jak miód dla duszy. Szczerze, po prostu, ale z jak wielka odwagą, pani Kasia ze wspaniałym, znanym sobie doborem słów i przecinkow, pisze o wielu bolączkach każdego z nas. Warto tak jak autorka otworzyć się wreszcie i przyznać, wtedy będziemy już nie sami, będzie nas więcej - razem. Polecam!
 • Daria S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-16
  Cudowna, cudowna i jeszcze raz cudowna! Każdą nową książkę Pani Kasi czytam z wielką przyjemnoscią. Boski język, dużo mądrych spostrzeżeń, które warto wziąć do serca i to coś, co sprawia, że zanurzamy się w refleksji nad życiem.
 • Iwona O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-26
  Krótkie opowieści, tak bardzo życiowe. Skłaniają do refleksji i dodają otuchy, warto mieć na swojej półce.
 • Michał W. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-10-18
  „Powrót z Bambuko” Nosowskiej to już nie jest stawianie pierwszych kroczków w pisarskiej karierze, lecz całkiem przyjemny jogging. Jest lekko, ale mądrze, bez ciśnienia, bez moralizatorstwa. Jest wszystko to, za co ludzie pokochali Nosowską – piosenkarkę: luz i dużo śmiechu. Nie szukałbym natomiast w niej prawd objawionych, ponieważ sama autorka wystrzega się tego typu postaw. Idealna książka by się odciąć, odpocząć i zapomnieć o tych, co zawsze wiedzą lepiej jak masz żyć.
 • Nina M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-17
  Kasia Nosowska to kobieta legenda. Jej twórczość muzyczna była niewątpliwie głosem pokolenia. Swoje pierwsze kroki jako pisarka stawiała pisząc felietony co w moim odczuciu przekłada się na styl, z którym mamy do czynienia w jej książkach. „Powrót z Bambuko” to drugi tytuł jej autorstwa i, w mojej ocenie, znacznie bardziej udany niż „A ja żem jej powiedziała...”. Zostaje w pamięci na dłużej a całość opatrzona jest rewelacyjną grafiką.
 • Arleta U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-16
  Kasia Nosowska to wyśmienita obserwatorka, niebywale inteligentna kobieta z rewelacyjnym poczuciem humoru. W jej pierwszej książce „A ja żem jej powiedziała” nie byłam w stanie dostrzec tych zalet. Z kolei „Powrót z Bambuko” to zupełnie inny klimat, choć również oparty na podobnej tematyce. Nosowska nie boi się poruszać żadnego tematu. Jest trochę o polityce, o rodzinie, o religii i o pandemii – generalnie o wszystkim, co dotyka nasze społeczeństwo. Ale nie ma się co bać. Kasia serwuje wszystkie te składniki w iście mistrzowskim wydaniu.
 • Krzysztof J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-08
  To już druga książka autorstwa Nosowskiej, która obfituje w osobiste doświadczenia i przemyślenia piosenkarki. Piszę piosenkarki, ale coraz bliżej Kaśce do pisarki, która swoje doświadczenie jako felietonistka z powodzeniem przelewa na papier. „Powrót z  Bambuko” czyta się lekko, bez poczucia, że ktoś próbuje nas umoralniać. Słowo klucz tej książki to „dystans” . Właśnie z takim nastawieniem powinniśmy podejść do tej książki a ubawimy się przednie.
 • Ela F. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-10-08
  Bardzo pozytywna książka, która pozwala nam spojrzeć na pewne kwestie, a zwłaszcza na wszechwiedzące „autorytety” z dystansu. Nie powiedziałabym, że ten tytuł zmienił jakoś moje życie, ale z pewnością wypełnij czas czytania śmiechem i przyjemną (nie męczącą) refleksją na temat tego jak siebie postrzegamy.  Szczególnie warte uwagi są wątki autobiograficzne autorki, która dzieli się swoim doświadczeniem oraz niezwykle trafnymi obserwacjami.
 • Ewelina Z. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-10-01
  „Powrót z Bambuko” można potraktować jako zbiór anegdot, doświadczeń i spostrzeżeń autorki na współczesne nam tematy, w tym również wątek dotyczący pandemii, która tak dobitnie obnażyła ludzkie przywary i lęki. Niejednokrotnie borykamy się z dylematami, których waga zdaje się nas przytłaczać. Wtedy właśnie ratuje nas to, czego Nosowska uczyła się (i pewnie wciąż uczy) latami – dystans, przede wszystkim do siebie samego.  Fajna lektura. Polecam
 • Arkadiusz T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-01
  „Powrót z Bambuko” to kolekcja słodko-gorzkich rozważań na temat kondycji współczesnego społeczeństwa. Nosowska, opierając się w dużej mierze na własnych doświadczeniach stara się pokazać nam jak nie zwariować; jak nie dać się ogłupić samozwańczym autorytetom. Naprawdę świetna książka. Polecam
 • Arleta O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-28
  Dla mnie książka  „Powrót z Bambuko” jest jak jej autorka – błyskotliwa, pouczająca, refleksyjna, zabawna; bywa również nieco smutna jednak Nosowska skutecznie nie pozwala czytelnikowi popaść w melancholijny ton. Nawet najbardziej przykre zdarzenie puentuje z charakterystycznym dla siebie dystansem i humorem. „Powrót z Bambuko” to idealny tytuł na relaks z książką. Jestem zdecydowanie na tak.
 • Krystyna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-28
  Szczerze, nie byłam jakoś szczególnie zachwycona debiutanckim tytułem Nosowskiej. Ot, przeczytałam, było miło i tyle. Z tego względu ostrożnie podeszłam do drugiej książki artystki. „Powrót z Bambuko” udowodnił mi jednak, że Nosowska jest pisarką świadomą, słuchającą, autorefleksyjną. Bo taki właśnie jest ten tytuł. Ubawiłam się podczas lektury wyśmienicie. Nosowska  nie siląc się na moralizatorski ton, potrafi poruszyć całe spektrum tematów, począwszy od błahych aż po te najbardziej drażliwe. We wszystkim zachowuje jednak humor, który w kluczowych momentach jest naszą największą bronią.
 • Marta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-24
  Nosowska powróciła i to w lepszym wydaniu. Od czasów pisarskiego debiutu autorka wyciągnęła wnioski i stworzyła niezwykle trafny, choć nieco gorzki, obraz społeczeństwa. Jednak „Powrót z Bambuko” nie jest opowieścią pesymistyczną. Wbrew pozorom, Nosowska stara się nam dodać w jakiś sposób otuchy. Posiłkując się osobistymi doświadczeniami, pokazuje jak ważną bronią przeciwko społecznej bezmyślności jest dystans - do tego jak nas widzą inni oraz ich wymagań. Szczerze polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


2897837
Ładowanie...