Xi
 » Książki  » Komiksy  » Komiksy o superbohaterach

Najsławniejszy z X-Men powraca! Komiks "Powrót Wolverine'a" inicjuje nową serię z przygodami Logana, kultowej postaci znanej z serii wydawanych przez Marvel Comics, a także licznych seriali animowanych, filmów fabularnych czy gier komputerowych. Album zawiera zeszyty #1-5 miniserii "Return of Wolverine". Autorem opowieści jest scenarzysta Charles Soule, rysunki natomiast stworzyli Steve McNiven i Declan Shalvey. Komiks stanowi kontynuację wydarzeń, które miały miejsce w "Śmierci Wolverine'a" i "Polowaniu na Wolverine'a", oraz wyjaśnia, w jaki sposób bohater powrócił do życia.

Postać Wolverine'a, znanego również jako Logan, stworzyli scenarzysta Len Wein, dyrektor artystyczny Marvela John Romita Senor oraz rysownik Herb Trimpe. Po raz pierwszy pojawił się w 1974 roku jako wróg Hulka. Następnie Chris Claremont uczynił go członkiem X-Men. Dzięki współpracy z Frankiem Milerem wizerunek Logana zmienił się w solowej, limitowanej serii wydawanej w 1982 roku. Wolverine jest pochodzącym z Kanady mutantem, który ma zdolność szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek ciała oraz charakterystyczne pazury chowane w przedramionach obu rąk.

W poprzedzających "Powrót Wolverine'a" komiksach legendarny rosomak stracił moc gojenia ran, a jego długie, burzliwe życie dobiegło końca. Teraz budzi się jednak w zniszczonym laboratorium, a zawodna pamięć okazuje się być najmniejszym z problemów, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Czy naprawdę jest legendarnym Wolverine'em? Czego chcą od niego organizacja zwana Soteirą i jej tajemnicza przywódczyni - Persefona? Czy uda im się doprowadzić do upadku człowieka zdolnego powstać nawet z martwych?

Wolverine to jeden z najpopularniejszych członków X-Men i bohaterów komiksowych w ogóle. Od dawna intryguje, fascynuje, zachwyca, a komiksy z jego udziałem dostarczają wielu emocji i niespodzianek. Nie inaczej jest i tym razem. "Powrót Wolverine'a" zawiera wszystko, czego oczekuje się od ekscytującego, nowoczesnego komiksu - niejednoznacznych, charyzmatycznych bohaterów, pędząca naprzód akcja, szybkie temp, zwarta, inteligentnie poprowadzana całość oraz hipnotyzująca szata graficzna. Kultowy Logan znowu staje do walki z tajemniczymi wrogami, oraz samym sobą. Intryga wzbudza ciekawość, ekscytuje i sprawia, że od albumu trudno się oderwać.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

3/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Piotr

Klient zweryfikowany

3/5
| 26-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
rysunki ładne, komiks solidny, dobry wstęp do dalszego rozwoju postaci Wolverine'a, czekam na więcej i liczę na więcej dlatego tylko trzy oczka.

Dostawa

3060070
Ładowanie...