Xi

Powrót do Jedwabnego 3. To tylko Polin

"Powrót do Jedwabnego 3. To tylko Polin" - trzecia część bezkompromisowej serii autorstwa Wojciecha Sumlińskiego!Długa, skomplikowana historia stosunków polsko-żydowskich po raz kolejny znalazła się na zakręcie, a bieg wydarzeń wykroczył daleko poza nasze zapatrywania. Trwa sprawa roszczeń Przedsiębiorstwa Holokaust wobec przedwojennego mienia - dodajmy, że pozbawionych podstaw. Ich realizacja na Czytaj więcej

"Powrót do Jedwabnego 3. To tylko Polin" - trzecia część bezkompromisowej serii autorstwa Wojciecha Sumlińskiego!

Długa, skomplikowana historia stosunków polsko-żydowskich po raz kolejny znalazła się na zakręcie, a bieg wydarzeń wykroczył daleko poza nasze zapatrywania. Trwa sprawa roszczeń Przedsiębiorstwa Holokaust wobec przedwojennego mienia - dodajmy, że pozbawionych podstaw. Ich realizacja na dłuższą metę byłaby na wskroś niekorzystna - zaspokojenie żądań przyniosłoby tylko chwilowy pozytywny efekt, zaś długofalowe konsekwencje wieloletniej bierności i unikania odpowiedzialności za problem boleśnie dotknęłyby zarówno nas samych, jak i pokolenie naszych dzieci. Niestety wiele wskazuje na to, że pokolenie to będzie ostatnim wychowanym w kraju, jaki znamy.

Sytuacja staje się krytyczna. Możliwości zakończenia sporu topnieją, podobnie, jak czas na jego rozwiązanie. W cieniu konfliktu o gigantyczne pieniądze, nieprawidłowości w pojmowaniu prawa spadkowego i absurdalnych oskarżeń Polski o współodpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie kryje się jednak coś więcej - zagrożenie, które kładzie się na naszej przyszłości największym cieniem...

"To tylko Polin" jest trzecią częścią bestsellerowej serii Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do Jedwabnego", odsłaniającej kulisy politycznych i finansowych aspektów relacji polsko-żydowskich na przestrzeni lat. Autor skupia się na konflikcie dotyczącym odszkodowań za straty poniesione przez polskich Żydów w trakcie II wojny światowej.

Gra toczy się o ogromne pieniądze, a jej uczestnicy nie przebierają w środkach: Sumliński odkrywa system manipulacji i mistyfikacji, budowany przez kilkadziesiąt lat - od wydarzeń w Jedwabnem po ustawę 447. Obraz, jaki wyłania się z ich badań, jest wręcz niewiarygodny, a wpływ omawianych wydarzeń na nasze codzienne życie - bardzo szeroki; choćby z tego względu warto stawić czoło prawdzie, niezależnie od tego, jak trudna jest ona do przyjęcia.

Wojciech Sumliński jest dziennikarzem śledczym, publicystą i realizatorem telewizyjnym, autorem kilkunastu książek poświęconych współczesnej historii i polityce. W swojej pracy zawodowej badał m.in. powiązania Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Leppera czy Sławomira Petelickiego z polskimi służbami specjalnymi, sprawę zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki, historię i kulisy działalności peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3089729
Tytuł
Powrót do Jedwabnego 3. To tylko Polin
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
304
Data premiery
2021-09-20
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
208 x 137
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
137
Głębokość
208
Wysokość
26
Nasza cena
26,69 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
15 recenzji
 • 5
  14
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Izabela G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-19
  Dla osób, które znają historię i dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej... Nazwiska autorów są gwarancją dobrze wykonanej pracy - dziennikarstwa śledczego, popartej wiarygodną dokumentacją. Uczymy się cały czas...
 • Andrzej Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-14
  przede wszystkim zawiera prawdziwe informacje niedostępne w mediach głównego nurtu, a bardzo ważne dla Polski jej suwerenności..
 • Ewa k. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-14
  Świetna książka. Otwiera oczy na prawdę historyczną. Dobrze wykonana.
 • Wioletta B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-14
  Polecam książkę, duża czcionka przez co lepiej się czyta. Książka bardzo ciekawa.
 • yutu b. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-18
  Analogia do Katynia? tez prawda nie była oczywista od razu...
 • Karolina F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-05
  Co tu dużo pisać, książka znakomita i to chyba pod każdym możliwym względem. Zresztą nie tylko ta, ale wszystkie które wyszły spod pióra tego autora. Świetny styl pisarski, dużo szczegółów, choć sama historia traumatyczna i to chyba nie podlega żadnej wątpliwości. Polecam bardzo mocno i każdego z osobna zachęcam do lektury. Każdy moim zdaniem powinien to przeczytać, a ja do tej książki na pewno jeszcze nie ra nie dwa razy wrócę.
 • Asia Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-29
  To jedna z lepszych książek jakie miałam okazje ostatnio czytać o ile nie najlepsza. Dobrze napisał, aczkolwiek historia sama w sobie wstrząsająca - z wiadomych względów. Dużo tutaj przykrych szczegółów, na pewno nie jest to pozycja da każdego, raczej dla ludzi o mocnych nerwach, na przykład moja mama nie była w stanie czytać tej pozycji. Ja mimo wszystko polecam, szczególnie miłośnikom historii. Tak dobrze napisanych książek to mam wrażenie, że teraz ze świeczką szukać.
 • Agnieszka N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-24
  Powrót do Jedwabnego 3. To tylko Polin to kolejna książka mojego ulubionego autora, która ujrzała światło dzienne - o ile nie najlepsza. Świetnie napisana, dobrze sie czyta, choć porusza trudny temat. Z całego serca zachęcam do lektury również poprzednich tomów. Dawno nie spotkałam się naprawdę z tak dobrze napisana pozycją. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Zreszta chyba nie tylko ja, wystarczy spojrzeć na te wszystkie pozostanę opinie i komentarze.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł

O Autorze


3089729
Ładowanie...