Xi

Powrót do Jedwabnego 2. Poznaliście prawdę o kłamstwie i jego autorach - teraz poznajcie, co szykują następnym pokoleniom

Lektura książki „Powrót do Jedwabnego 2” po raz kolejny przypomina, że w historii nie ma miejsca na przypadki, zaś każde bieżące wydarzenie i stosunki między narodami są wypadkową dziejów sięgających nieraz dalekiej przeszłości.Autorzy – Wojciech Sumliński, czyli dziennikarz śledczy zajmujący się m.in. badaniem powiązań między najwyższymi urzędnikami państwowymi a funkcjonariuszami WSI, oraz były Czytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Lektura książki „Powrót do Jedwabnego 2” po raz kolejny przypomina, że w historii nie ma miejsca na przypadki, zaś każde bieżące wydarzenie i stosunki między narodami są wypadkową dziejów sięgających nieraz dalekiej przeszłości.

Autorzy – Wojciech Sumliński, czyli dziennikarz śledczy zajmujący się m.in. badaniem powiązań między najwyższymi urzędnikami państwowymi a funkcjonariuszami WSI, oraz były szef delegatury ABW w Lublinie Tomasz Budzyński – odkrywają przed czytelnikami nieznane dotąd fakty dotyczące tezy Przedsiębiorstwo Holokaust. Termin wprowadzony do ogólnej świadomości przez historyka i politologa Normana Finkelsteina oznacza hipotezę, w myśl której instytucjonalizacja pamięci o zagładzie Żydów miałaby przynosić wpływy i korzyści materialne ludziom nieposzkodowanym bezpośrednio przez zbrodnie wojenne.

Sumliński i Budzyński odważnie zaglądają za kulisy wielofrontowej walki o światową władzę i pieniądze liczone w setkach miliardów – walki rozgrywanej potajemnie, niejednokrotnie za zasłoną mistyfikacji. Na trzystu stronach swojej publikacji autorzy prezentują owoce wytrwałego pościgu za prawdą - „Powrót do Jedwabnego 2” to rzetelny zbiór wiedzy historycznej i potwierdzonych faktów, w wielu przypadkach ujawnionych szerokiej publiczności po raz pierwszy. Treść książki ukazuje zaskakujące mechanizmy współczesnej geopolityki, a także konsekwencje, jakie niesie ze sobą ich demaskacja.

PodtytułPoznaliście prawdę o kłamstwie i jego autorach – teraz poznajcie, co szykują następnym pokoleniom” kieruje uwagę czytelników w stronę przyszłości. Teraźniejszość również stanie się przeszłością, a losy naszych dzieci i wnuków ważą się właśnie dziś – bez naszego udziału lub choćby większej świadomości. Budzyński i Sumliński wołają na alarm: celem publikacji jest poszerzanie owej świadomości i budowa poczucia odpowiedzialności za realia, w jakich przyjdzie żyć kolejnym pokoleniom.

„Powrót do Jedwabnego 2” porusza niezwykle aktualne tematy dotyczące dawnej i najnowszej historii, geopolityki i stosunków międzynarodowych. Autorzy nie boją się kontrowersji – treść zaskakuje, porusza i skłania do refleksji nad skomplikowaną relacją dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, na zawsze związanych ze sobą bolesną i trudną historią.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2897890
Tytuł
Powrót do Jedwabnego 2. Poznaliście prawdę o kłamstwie i jego autorach - teraz poznajcie, co szykują następnym pokoleniom
Język wydania
polski
Okładka
miękka
Nasza cena
23,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
9 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Andrzej U. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-03-04
  Dobra książka na ważny temat. Trzeba ją czytać łącznie z "Powrotem do Jedwabnego", gdzie przedstawionych jest znacznie więcej faktów na ten temat.
 • Emilia U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-05
  Uwielbiam takie szczere, prawdziwe książki. Mim, ze ta prawda czasem boli jak nie wiem co. Książka napisana jest w genialny sposób. Kosztuje trochę, ale uwierzcie mi że warto. U mnie w domu przeczytali chyba wszyscy łącznie z babcią i każdy jest pod wrażeniem. Także nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Wiesława Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-04
  Jedna z lepszych książek jakie miałam okazję ostatnio czytać i choć nie jest to mój gatunek literacki, to wciągnęła mnie ta lektura na całego. Nim się obejrzałam, byłam już na ostatnich stronach tej pozycji. Wnikliwy reportaż, ciekawy, fascynujący, intrygujący, ale smutny. Nie raz miałam łzy w oczach podczas czytania. Mimo to polecam.
 • Marcelina M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-30
  Szokująca, ale jakże prawdziwa książka. Polecam przeczytać każdemu. Jednak z góry uprzedzam, ze nie jest to łatwa lektura, aczkolwiek mega ambitna i skłaniająca do refleksji. Autorzy wykonali kawał dobrej roboty i należą im się ogromne gratulacje. Polecam zakup i wnikliwą lekturę.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


2897890
Ładowanie...