Xi

Porusz język, porusz ciało + 2 CD

"Porusz język, porusz ciało" to książeczka i dwie płyty CD z piosenkami do zabaw i podkładami muzycznymi do piosenek. Publikacja przeznaczona jest dla przedszkolaków i starszych dzieci, u których mogą wystąpić zaburzenia mowy bądź opóźnienie jej rozwoju.Ponieważ zabawy ruchowo-dźwiękonaśladowcze są dla dzieci zawsze atrakcyjną formą spędzania czasu, maluchy chętnie do nich wracają, a ćwiczenia i zCzytaj więcej

"Porusz język, porusz ciało" to książeczka i dwie płyty CD z piosenkami do zabaw i podkładami muzycznymi do piosenek. Publikacja przeznaczona jest dla przedszkolaków i starszych dzieci, u których mogą wystąpić zaburzenia mowy bądź opóźnienie jej rozwoju.

Ponieważ zabawy ruchowo-dźwiękonaśladowcze są dla dzieci zawsze atrakcyjną formą spędzania czasu, maluchy chętnie do nich wracają, a ćwiczenia i zabawy, przedstawione w książeczce, które pomagają skutecznie ćwiczyć aparat mowy i ogólną sprawność ruchową, dobrze się przy tym bawiąc, na pewno przypadną im do gustu. Dzięki zabawom z książeczki "Porusz język, porusz ciało" dzieci udoskonalą także pamięć słuchową i rozwiną koncentrację uwagi, co przekłada się na coraz wyraźniejsze mówienie, a co za tym idzie - lepsze funkcjonowanie w kontaktach społecznych. Zabawy zachęcają do komunikacji również dzieci, które nie czują się swobodnie z wypowiadaniem słów i mają opory w tym zakresie.

W publikacji zamieszczone zostały propozycje zabaw opartych o piosenki – zachęcają one nie tylko do zabawy dźwiękami, lecz także do ćwiczeń motorycznych, które sprzyjają rozwojowi mowy i zwiększają atrakcyjność zajęć, a dzięki temu wpływają na rozwój sprawności motorycznej i aparatu artykulacyjnego u dziecka.

Piosenki dołączone do publikacji są proste i łatwo wpadają w ucho, a ich śpiewanie pozwala na skuteczne wspomaganie rozwoju aparatu mowy. 16 prostych, wpadających w ucho piosenek i podkładów muzycznych, zawartych na płytach ćwiczy też głos, słuch fonematyczny, posługiwanie się melodią, akcentem i rytmem, a w konsekwencji wpływa na lepszą artykulację.

"Porusz język, porusz ciało" to zestaw, który nadaje się zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej, a więc sprawdzi się w przedszkolu, w szkole i w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele, logopedzi oraz rodzice.

Autorką zestawu jest Agnieszka Kornacka, od wielu lat pracująca w szkolnictwie psycholożka i dziennikarka. Prowadzi zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, jest autorką wielu publikacji dotyczących rozwoju najmłodszych. Ponadto jest specjalistką komunikacji społecznej oraz adeptką kursu "Adaptacja filmowa" w Warszawskiej Szkole Filmowej. Muzykę skomponował i nagrania zaaranżował Jerzy Zając. Piosenki śpiewają Aleksandra Nowak, Jasiek Piwowarczyk, Agnieszka Pudło.

Książka została wydana przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, zajmujące się publikacją miesięcznika pod tym tytułem oraz pozycji edukacyjnych, związanych z pracą z maluchami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2979132
Tytuł
Porusz język, porusz ciało + 2 CD
Wydawnictwo
Liczba stron
24
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
185 x 135
Okładka
miękka
Długość
135
Głębokość
185
Wysokość
135
Nasza cena
25,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
8 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Paula H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-05
  Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale uważam, że ten zestaw z CD służy moim dzieciom. Przede wszystkim zachęca je do ruchu, ale też rozwija pamięć przez możliwość zapamiętywania zabaw oraz teksów lub melodii. zabawa jest to przednia tez dla mnie i męża, bo czasami do nich dołączmy i z nimi wykonujemy ćwiczenia o które proszą z nagrania. Fajny sposób na spędzenie czasu razem, anie przed tv. Bardzo polecam :)
 • Ewelina E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-02
  Piosenki okazały się przebojami w naszym domu :) mnie samej bardzo się podobają, wpadają w ucho, moje dziewczyny (3 i 5 lat) szybko podchwytują słowa albo przynajmniej nucą sobie melodię, uwielbiają też naśladować ruchy. Jak widać nie trzeba drogich mat do Xboxa czy innych cudów, żeby rozruszać trochę dzieciaki :) u nas płyty służą głównie do zabawy, nie czuję się kompetentna do oceny ich działania terapeutycznego, ale jako wartościową rozrywke gorąco polecam.
 • Bożena K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-29
  Mam dwójkę dzieci także jak zabawy to tylko wspólnie. Od jakiegoś czasu zauważyłam, żer mniej się ruszają niż kiedyś. Z pomocą pogrzebałam w internecie i znalazłam takie o to płyty do zabawy. Dzieciaki od początku chętnie się bawiły w rytm melodii granych przez głośniki. Co najważniejsze mogą bawić się razem i to jednocześnie, bez kłótni o zabawkę czy domki lub ubrania :) U nas to się sprawdziło! Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


2979132
Ładowanie...