Xi

"Porozmawiaj ze mną!. Karty pracy" Ewy Gnatowskiej to inspirująca publikacja dla nauczyciela lub terapeuty, która zachęca do rozpoczęcia dyskusji na ważny temat, a także podpowiada uczniom, jak skutecznie rozwiązywać życiowe problemy. Prezentowane karty będą świetnym sposobem na naukę życzliwości, otwartości i empatii. Dzięki autorce pomożesz młodym osobom zrozumieć, dlaczego trzeba szanować zdanie kogoś innego, a przy tym poćwiczysz z nimi prowadzenie dojrzałej rozmowy. Materiały są odpowiednie na zajęcia z wychowawcą lub terapeutą.

"Porozmawiaj ze mną!. Karty pracy" - o czym jest publikacja?

Szkoła średnia wprowadza uczniów w dorosłe życie, dostarczając wielu nowych doświadczeń. Pojawiają się tu wyzwania i problemy nieznane wcześniej młodzieży. Dzięki prezentowanym kartom poprowadzisz rozmowę o codziennych sprawach, ważnych dla każdego ucznia. Grupa nauczy się radzić sobie z trudnymi wydarzeniami, a także unikać różnych zagrożeń. Podczas dyskusji poznasz również poglądy uczniów oraz sprawdzisz, jak młode osoby patrzą na świat oraz w jaki sposób próbują go zrozumieć i opisać.

Autorka przygotowała szereg interesujących tematów rozmów. Znajdziecie tu nie tylko codzienne problemy szkolne. Porozmawiacie również o internetowej rzeczywistości, stereotypowych poglądach i wyzwaniach, z jakimi muszą liczyć się sławni ludzie. Ponadto podyskutujesz z uczniami o przyjaźni, a także pomożesz im zrozumieć, co odróżnia miłość od zauroczenia. Wspólnie spróbujecie zastanowić się nad zagrożeniami konsumpcyjnego stylu życia, popularyzowanego przez współczesny świat. Poszukacie też odpowiedzi na pytanie, po co właściwie są oceny w szkole. Porozmawiacie także o stresujących wydarzeniach oraz spróbujecie znaleźć dobre wyjście z wielu niełatwych sytuacji.

"Porozmawiaj ze mną!. Karty pracy" - opinie

"Porozmawiaj ze mną!. Karty pracy" zachęcają do prowadzenia rozmowy z uczniami na wiele ciekawych tematów, a ponadto świetnie rozwijają sztukę argumentowania i pomagają zrozumieć, jak mówić o swoim światopoglądzie oraz w jaki sposób można go bronić. Co ważne, ta publikacja bardzo dobrze uczy, że trzeba szanować poglądy rozmówcy, nawet jeżeli trudno się z nimi zgodzić. Materiały Ewy Gnatowskiej pomagają młodym osobom brać odpowiedzialność za podejmowane decyzje, a także zachęcają, by rozwijać swoje zainteresowania. To bardzo dobry trening umiejętności społecznych!

Ewa Gnatowska ukończyła pedagogikę specjalną. Specjalizuje się w uczeniu i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jest nauczycielką z wieloletnim doświadczeniem, współorganizuje kształcenie specjalne, prowadzi konsultacje z nauczycielami oraz pomaga młodym nauczycielom, którzy właśnie rozpoczynają karierę.

Przejdź do kategorii "Książki pedagogiczne", gdzie znajdziesz znakomite publikacje dla każdego nauczyciela!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3389337
Ładowanie...