Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

"Poradnik myślenia wizualnego. Sketchnotki w edukacji" zmienia sposób myślenia o notowaniu podczas lekcji czy wykładów. Zastąpienie ściany tekstu przestrzennymi, kreatywnymi i praktycznymi zapiskami wizualnymi to klucz do efektywniejszej nauki. Już sam proces wyłuskiwania wartych zanotowania informacji rozpoczyna proces przyswajania wiedzy.

Słowa klucze, tworzenie mapy myśli, ciekawe formy graficzne, które można wykorzystywać podczas notowania, by zwiększyć wizualną atrakcyjność notki - te wszystkie elementy odgrywają ważną rolę w procesie przestawiania się na nowy sposób tworzenia notatek na lekcji. Notowanie wizualne to na razie dla Ciebie abstrakcja? Sylwia Oszczyk stworzyła poradnik dla początkujących. Dzięki niemu szybko zapoznasz się z podstawowymi założeniami i przejdziesz od teorii do praktyki.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to przedstawiona w przystępnej formie teoria. Dowiesz się między innymi:

  • jak rysować notatki, by nie tonąć w gąszczu treści

  • jak stosować sketchnoting?

  • poznasz narzędzia do tworzenia notatek i elementy notatek wizualnych

  • dowiesz się, jakie rodzaje ikonek możesz wykorzystywać

Część praktyczna to ćwiczenia z myślenia wizualnego. Znajdziesz tam szereg praktycznych wskazówek, inspiracji i ćwiczenia do wykonania. Rysnotkowe wprawki pozwolą Ci nabrać pewności siebie, odwagi do rysowania, kreślenia i tworzenia własnego systemu zapisu informacji.

Cytat, definicja, problematyka, wyjątek - każdemu z powtarzalnych elementów zajęć lekcyjnych możesz przyporządkować stałe ikony. By pobudzić kreatywność, przyjrzyj się zamieszczonym na końcu książki przykładowym notatkom wizualnym.

Żyjemy w świecie, w którym musimy się uczyć dużo i szybko, a dotychczasowe metody notowania okazują się nieefektywne. Badania dowodzą, że znacznie szybciej zapamiętujemy elementy graficzne powiązane z tekstem niż sam tekst. Wykorzystujemy inne strefy mózgu. Nie jest to bynajmniej poradnik tylko dla wzrokowców. Pomyślcie tylko, że zamiast kilku stron zapisanych drobnym maczkiem dostajecie wizualne notatki sporządzone na dwóch stronach. Nauka w skojarzenia, mapa myśli, system skrótów, ciekawe rysunki... Czy to nie brzmi wspaniale?

"Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi spotkanie z myśleniem wizualnym będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym, a rysowanie notatek stanie się Twoją pasją." Tak do przygody ze sketchnotingiem zaprasza autorka, Sylwia Oszczyk.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa WIR.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3058687
Ładowanie...