Xi

Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis

"Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis" Leszka Erenfeichta i Zbigniewa Gwoździa to szczegółowa publikacja o polskiej broni, która przybliża czytelnikowi historię oraz wyjaśnia konstrukcję pistoletów produkowanych od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę aż do współczesności. Autorzy przygotowali dokładną charakterystykę sprzętu, omawiając pierwsze projekty Chylewskiego, a wreszcie naCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Bellona
 • Data premiery: 2019-09-12
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 688
 • Wymiary: 29

"Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis" Leszka Erenfeichta i Zbigniewa Gwoździa to szczegółowa publikacja o polskiej broni, która przybliża czytelnikowi historię oraz wyjaśnia konstrukcję pistoletów produkowanych od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę aż do współczesności. Autorzy przygotowali dokładną charakterystykę sprzętu, omawiając pierwsze projekty Chylewskiego, a wreszcie najnowszy pistolet wojskowy PR-15.

W tej znakomitej publikacji zamieszczono kilkaset zdjęć i rysunków, dzięki którym można przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym broni. Omawiając polskie pistolety, najczęściej historycy wracają do przedwojennego Visa wz. 35, dlatego autorzy opisują dokładnie historię tej broni, a przy okazji rozwiewają wiele mitów na jej temat. Jednak chcą również pokazać pełny obraz polskiego uzbrojenia, przedstawiając inne modele i wyjaśniając ich cechy charakterystyczne.

"Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis" - o czym jest książka?

"Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis" to wyjątkowe opracowanie monograficzne polskiego uzbrojenia, w którym autorzy nie tylko wyjaśniają, jak skonstruowane są poszczególne bronie, ale także opisują fascynującą historię polskiego przemysłu zbrojeniowego. Omawiają dorobek konstrukcyjny polskich fabryk broni i ośrodków projektowych, przypominają o najważniejszych projektantach oraz ośrodkach badawczych i analizują teorię użytkowania broni oraz jej wpływ na rozwój myśli zbrojeniowej w Polsce. Znajdziesz tu szczegóły konstrukcji wielu pistoletów, których nie analizowano do tej pory w tak szerokim zakresie.

"Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis" - opinie

Książka Leszka Erenfeichta i Zbigniewa Gwoździa to nie tylko szczegółowe omówienie polskiej broni, ale także pełna zwrotów akcji opowieść o polskiej technologii wojskowej. W tej historii nie zabrakło zaskakujących pomysłów oraz nowatorskich rozwiązań technologicznych, a przy tym problemów, z jakimi walczył polski przemysł. Autorzy opisują, jak powstawały państwowe i prywatne fabryki broni, odpowiadając jednocześnie na potrzeby armii oraz policji. Często twórcy sprzętu wojskowego byli zmuszeni do funkcjonowania na granicy etyki, zmagając się z brakiem dofinansowania i materiałów oraz licznymi problemami konstrukcyjnymi, których nie podejmował wcześniej nikt w Polsce.

Prezentowana publikacja to obszerny zbiór wiedzy o polskiej broni, analizujący niełatwą historię powstawania polskiego uzbrojenia. Odkryjesz, jak dzięki niesamowitej pomysłowości polscy projektanci potrafili pokonać wiele problemów technologicznych. Ponadto zobaczysz, co wyróżniało broń produkowaną w Polsce i jakie modele najlepiej sprawdzały się w akcji.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
921276
Tytuł
Polskie pistolety i rewolwery. Nie tylko Vis
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
688
Data premiery
2019-09-12
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
29
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
1.99
Długość
295
Głębokość
29
Wysokość
40
Nasza cena
142,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
1 recenzja
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lipca, piątek
0,00 zł

Produkty od autora:


921276
Ładowanie...