Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach

"Z uwagi na ogrom kłamstw, którymi karmieni jesteśmy niemal każdego dnia, oraz z uwagi na antychrześcijańską szarżę i ogrom żydowskich zbrodni, nie jestem w stanie zamieścić wszystkiego w jednej książce. Bądźcie czujni i szykujcie się na dokładkę" - pisał w swoim ostatnim dziele Jacek Międlar, były duchowny katolicki i narodowiec.Obietnicy tej dotrzymał i w swojej najnowszej książce pod tytułem "PCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: wPrawo.pl
 • Data premiery: 2020-12-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 568
 • Wymiary: 210 x 148

"Z uwagi na ogrom kłamstw, którymi karmieni jesteśmy niemal każdego dnia, oraz z uwagi na antychrześcijańską szarżę i ogrom żydowskich zbrodni, nie jestem w stanie zamieścić wszystkiego w jednej książce. Bądźcie czujni i szykujcie się na dokładkę" - pisał w swoim ostatnim dziele Jacek Międlar, były duchowny katolicki i narodowiec.

Obietnicy tej dotrzymał i w swojej najnowszej książce pod tytułem "Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" powraca do fascynującego go tematu stosunków polsko-żydowskich na przestrzeni lat. Tym razem pracę swoją opiera na wypowiedziach na temat Żydów zawartych w pismach znanych Polaków, takich jak Adam Mickiewicz, Wincenty Witos, Maksymilian Kolbe, Roman Dmowski czy Stanisław Staszic.

Jacek Międlar jest przekonany, że symbol Żyda-patrioty, którego uosabia postać Jankiela grającego Mazurka Dąbrowskiego z "Pana Tadeusza" jest daleki od prawdy. Jego zdaniem Żydzi nigdy nie byli przyjaźnie nastawieni do Polaków, a ich osiedlanie się w Polsce w ogólnym rozrachunku wcale nie było korzystne dla miejscowej ludności. Żydów zamieszkałych w Polsce oskarża on również, że nie wnieśli jakiekolwiek istotnego wkładu w budowanie polskiej państwowości oraz nie byli odpowiednio zasymilowani z Polakami. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej rozmaitych win Żydów wobec Polaków, które wytropił autor podczas pracy nad niniejszą książką.

"Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" kończy się jednak optymistycznym akcentem. Według Jacka Międlara istnieje bowiem nadzieja na unormowanie relacji polsko-żydowskich w przyszłości. Warunkiem są jednak przeprosiny ze strony Żydów za wszystkie krzywdy, jakie według autora wyrządzili oni Polakom na przestrzeni dziejów.

"My, Polacy, jesteśmy tolerancyjnym narodem. Może czasami aż zbyt tolerancyjnym. Nie mnie to oceniać. Natomiast wiem jedno. Gdyby Żydzi tak po ludzku uderzyli się w pierś, przestali wypierać i relatywizować fakty, odrzucili nienawistny Talmud, przeprosili za zdradę, dezercję, „neutralność” w kryzysowych momentach, kolaborację z wrogiem, demoralizację, masonerię, fabrykowanie kłamstw i półprawd na nasz temat, moglibyśmy zacząć nowy rozdział we wspólnych relacjach..." - kończy swoje najnowsze dzieło Jacek Międlar.

Jacek Międlar sam określa się jako "Polak, katolik, narodowiec". Prowadzi portal "wPrawo.pl", gdzie zamieszcza swoje artykuły, a także zajmuje się sprzedażą odzieży patriotycznej. Posiada również kanał na portalu YouTube. Jego duchowe motto to "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2997099
Tytuł
Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach
Wydawnictwo
Liczba stron
568
Data premiery
2020-12-13
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
210 x 148
Okładka
okładka miękka
Długość
148
Głębokość
210
Wysokość
148
Cena detaliczna
67,95 zł
Nasza cena
57,12 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,4/5
17 recenzji
 • 5
  13
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  2
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Paweł C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-03
  Książka bardzo interesująca, otwiera oczy na to co było, na to co jest i dlaczego musimy się zmagać z taką rzeczywistością, a nie inną. Obowiązkowa pozycja dla każdego Polaka. Polecam.
 • Tomasz A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-30
  Książka świetnie napisana, bardzo dobrze się czyta, kto jeszcze nie zna tematu i nie wie kto rządzi Polską polecam się zainteresować, kto wie może być tak że książki o podobnej tematyce będą niebawem zakazane....
 • Mateusz J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-16
  Książka kapitalna. Zresztą pióro Pana Międlara jest świetne, co wiedziałem po lekturze jego pierwszej Książka "Mona walka o prawdę". Nie mam wątpliwości że ta książka, niezwykle merytorycznie odsłaniającą prawdę o Żydach w Polsce, powinna być lektura w liceum. Wielka praca autora, pięknie wydane...Czapki z głów dla Pana Międlara!
 • Jacek K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-26
  Brawo dla autora za pisanie prawdy za bycie Polakiem za nazywanie rzeczy po imieniu za nie chowanie głowy w piasek. Ta książka powinna być lekturą szkolną , by ludzie wiedzieli z czy mają do czynienia , by ślepym otworzyła oczy.
 • Maria S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-25
  Bardzo ciekawa książka. Warto przeczytać. Dużo informacji, które trudno znaleźć gdzie indziej, Elegancko wydane.
 • Kazimierz S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-08
  Książka bardzo interesująca, zawiera wiele nieznanych i interesujących faktów. Myślę że każdy Polak powinien ją przeczytać a wtedy otworzą mu się oczy i zrozumie dlaczego pewnych spraw nie można lub nie wolno do końca wyjaśnić. Polecam.
 • Przemysław B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-23
  Książka, która pokazuje relacje polsko-żydowskie na przestrzeni lat. Autor nie boi się mówić głośno jak wyglądała, a także jak nadal wygląda prawda. Organizacje żydowskie bezprawnie wyłudzające odszkodowania i tym podobne sytuacje sprawiają, że człowiekowi naprawdę otwierają się oczy. Autorowi należą się ogromne brawa za styl i jakość książki, a także i może przede wszystkim za odwagę.
 • Julia T. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-05-19
  Mocno kontrowersyjna książka, myślę, że nie jest ona dla każdego. Jednak pomimo wszystko uważam, że warto przeczytać i spojrzeć na Polskę i jej historię z drugiej strony barykady.
 • Filip H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-13
  Książka napisana tak, że czyta się ją od deski do deski. Jest to doskonały zbiór informacji na temat polsko żydowskich relacji. Widać, Że Jacek Miedlar stawia przede wszystkim na prawdę, bez mydlenia oczu i unikania niewygodnych tematów. W niezwykle obrazowy sposób pokazuje jak żydzi kierując się nawykami i schematami wyzyskiwali polaków.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 1. marca, piątek
0,00 zł

O Autorze


2997099
Ładowanie...