Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach

Jacek Międlar

(okładka miękka)

4/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: wPrawo.pl
Liczba stron: 568
-5%

58,90 zł

55,74 zł

oszczędzasz 3,16 zł (5%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Z uwagi na ogrom kłamstw, którymi karmieni jesteśmy niemal każdego dnia, oraz z uwagi na antychrześcijańską szarżę i ogrom żydowskich zbrodni, nie jestem w stanie zamieścić wszystkiego w jednej książce. Bądźcie czujni i szykujcie się na dokładkę" - pisał w swoim ostatnim dziele Jacek Międlar, były duchowny katolicki i narodowiec.

Obietnicy tej dotrzymał i w swojej najnowszej książce pod tytułem "Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" powraca do fascynującego go tematu stosunków polsko-żydowskich na przestrzeni lat. Tym razem pracę swoją opiera na wypowiedziach na temat Żydów zawartych w pismach znanych Polaków, takich jak Adam Mickiewicz, Wincenty Witos, Maksymilian Kolbe, Roman Dmowski czy Stanisław Staszic.

Jacek Międlar jest przekonany, że symbol Żyda-patrioty, którego uosabia postać Jankiela grającego Mazurka Dąbrowskiego z "Pana Tadeusza" jest daleki od prawdy. Jego zdaniem Żydzi nigdy nie byli przyjaźnie nastawieni do Polaków, a ich osiedlanie się w Polsce w ogólnym rozrachunku wcale nie było korzystne dla miejscowej ludności. Żydów zamieszkałych w Polsce oskarża on również, że nie wnieśli jakiekolwiek istotnego wkładu w budowanie polskiej państwowości oraz nie byli odpowiednio zasymilowani z Polakami. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej rozmaitych win Żydów wobec Polaków, które wytropił autor podczas pracy nad niniejszą książką.

"Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" kończy się jednak optymistycznym akcentem. Według Jacka Międlara istnieje bowiem nadzieja na unormowanie relacji polsko-żydowskich w przyszłości. Warunkiem są jednak przeprosiny ze strony Żydów za wszystkie krzywdy, jakie według autora wyrządzili oni Polakom na przestrzeni dziejów.

"My, Polacy, jesteśmy tolerancyjnym narodem. Może czasami aż zbyt tolerancyjnym. Nie mnie to oceniać. Natomiast wiem jedno. Gdyby Żydzi tak po ludzku uderzyli się w pierś, przestali wypierać i relatywizować fakty, odrzucili nienawistny Talmud, przeprosili za zdradę, dezercję, „neutralność” w kryzysowych momentach, kolaborację z wrogiem, demoralizację, masonerię, fabrykowanie kłamstw i półprawd na nasz temat, moglibyśmy zacząć nowy rozdział we wspólnych relacjach..." - kończy swoje najnowsze dzieło Jacek Międlar.

Jacek Międlar sam określa się jako "Polak, katolik, narodowiec". Prowadzi portal "wPrawo.pl", gdzie zamieszcza swoje artykuły, a także zajmuje się sprzedażą odzieży patriotycznej. Posiada również kanał na portalu YouTube. Jego duchowe motto to "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2997099
Tytuł Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach
Autor Jacek Międlar
Wydawnictwo wPrawo.pl
Liczba stron 568
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 210 x 148
Okładka okładka miękka
Cena detaliczna 58,90 zł
Nasza cena 55,74 zł

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Paweł C.

5/5
| 03-07-2022
Książka bardzo interesująca, otwiera oczy na to co było, na to co jest i dlaczego musimy się zmagać z taką rzeczywistością, a nie inną. Obowiązkowa pozycja dla każdego Polaka. Polecam.

Tomasz A.

5/5
| 30-06-2022
Książka świetnie napisana, bardzo dobrze się czyta, kto jeszcze nie zna tematu i nie wie kto rządzi Polską polecam się zainteresować, kto wie może być tak że książki o podobnej tematyce będą niebawem zakazane....

Mateusz J.

5/5
| 16-01-2022
Książka kapitalna. Zresztą pióro Pana Międlara jest świetne, co wiedziałem po lekturze jego pierwszej Książka "Mona walka o prawdę". Nie mam wątpliwości że ta książka, niezwykle merytorycznie odsłaniającą prawdę o Żydach w Polsce, powinna być lektura w liceum. Wielka praca autora, pięknie wydane...Czapki z głów dla Pana Międlara!

Jacek K.

5/5
| 26-09-2021
Brawo dla autora za pisanie prawdy za bycie Polakiem za nazywanie rzeczy po imieniu za nie chowanie głowy w piasek. Ta książka powinna być lekturą szkolną , by ludzie wiedzieli z czy mają do czynienia , by ślepym otworzyła oczy.

Maria S.

5/5
| 25-09-2021
Bardzo ciekawa książka. Warto przeczytać. Dużo informacji, które trudno znaleźć gdzie indziej, Elegancko wydane.

Kazimierz S.

5/5
| 08-09-2021
Książka bardzo interesująca, zawiera wiele nieznanych i interesujących faktów. Myślę że każdy Polak powinien ją przeczytać a wtedy otworzą mu się oczy i zrozumie dlaczego pewnych spraw nie można lub nie wolno do końca wyjaśnić. Polecam.

Przemysław B.

5/5
| 23-05-2021
Książka, która pokazuje relacje polsko-żydowskie na przestrzeni lat. Autor nie boi się mówić głośno jak wyglądała, a także jak nadal wygląda prawda. Organizacje żydowskie bezprawnie wyłudzające odszkodowania i tym podobne sytuacje sprawiają, że człowiekowi naprawdę otwierają się oczy. Autorowi należą się ogromne brawa za styl i jakość książki, a także i może przede wszystkim za odwagę.

Julia T.

4/5
| 19-05-2021
Mocno kontrowersyjna książka, myślę, że nie jest ona dla każdego. Jednak pomimo wszystko uważam, że warto przeczytać i spojrzeć na Polskę i jej historię z drugiej strony barykady.

Filip H.

5/5
| 13-05-2021
Książka napisana tak, że czyta się ją od deski do deski. Jest to doskonały zbiór informacji na temat polsko żydowskich relacji. Widać, Że Jacek Miedlar stawia przede wszystkim na prawdę, bez mydlenia oczu i unikania niewygodnych tematów. W niezwykle obrazowy sposób pokazuje jak żydzi kierując się nawykami i schematami wyzyskiwali polaków.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
22. sierpnia, pon. — 23. sierpnia, wt.
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...