Xi

Położna z Auschwitz. Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej.

Knedler Magda

(okładka twarda)

Wydawnictwo: Mando
Liczba stron: 304

Produkty powiązane:

-40%

42,90 zł

25,74 zł

oszczędzasz 17,16 zł (40%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

W kwietniu 1943 roku do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wraz z innymi więźniarkami dotarła łódzka położna Stanisława Leszczyńska. Tam poprosiła dowodzących obozem Niemców, aby pozwolili jej wykonywać swoją pracę. Ci zgodzili się.

„Położna z Auschwitz” to przejmująca opowieść o bohaterce, która w nieludzkich warunkach odebrała ponad 3000 porodów. Pracując w nieludzkich warunkach na piecu przykrytym starą derką, bez leków, niezbędnych narzędzi medycznych, a nawet bez wody przyjmowała na świat dzieci od współwięźniarek.

Nazywano ją „Mateczką”. Sprzeciwiając się okrutnym rozkazom szalonego Josepha Mengele i ryzykując własnym życiem, chroniła dzieci przed straszliwymi eksperymentami i wspierała matki, których niemowlęta wysyłano do Rzeszy lub na śmierć. Mimo niemożliwych warunków na jej rękach nie zmarło żadne niemowlę ani matka.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 937993
Tytuł Położna z Auschwitz. Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej.
Autor Knedler Magda
Wydawnictwo Mando
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 304
Data premiery 2020-01-15
Okładka Twarda
Cena detaliczna 42,90 zł
Nasza cena 25,74 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Ewa W.

5/5
| 27-05-2020
Kupiłam tą książkę ostatnio za radą koleżanki z pracy. Wie, ze lubię biografie i że interesują się historią polski, a szczególnie czasami drugiej wojny światowej. Powiem wprost. To najlepsza książka jaką miałam okazję czytać w swoim życiu. Pewnie dlatego, że jestem kobietą, a jest tu właśnie o paniach mowa. O matkach, o dzieciach, o trudach życia obozowego. Ale przede wszystkim o heroicznej walce położnej, pani Stanisławy Leszczyńskiej która dzięki swej odwadze i determinacji uratowała setki dzieci.

Joanna U.

5/5
| 20-05-2020
To moja pierwsza książka autorstwa Magdaleny Knedler, ale na pewno nie ostatnia i mam nadzieję, że ta pani jeszcze w przyszłości nie raz zaskoczy ans fantastyczną pozycją literacką. Książka jest swego rodzaju biografią kobiety, która pełniła w obozie koncentracyjnym funkcję położnej. Przyjmowała każdego dnia porody, ratowała dzieci i nie raz miała przysłowiowe jaja, żeby przeciwstawić się okrutnemu doktorowi Mendele. Jestem ciekawa ilu ludzi było by współcześnie na to stać. Ja może na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć.

Sonia P.

5/5
| 13-05-2020
Tak jak sam tytuł wskazuje, ta historia jest niezwykle poruszająca. Książka liczy ponad trzysta stron, a każda z nich wypełniona jest po brzegi słowami, które wywołają łzy i każdego człowieka, nawet największego twardziela. I nie są to łzy smutku, są to łzy wzruszenia. Stanisława Leszczyńska to autorytet, to kobiet, człowiek na którym powinni wzorować się współcześni ludzie. Mam wrażenie, że obecnie już ciężko znaleźć pewne wartości. Nie wyobrażam sobie na przykład, żeby choćby moi koledzy z pracy tak się poświęcili. Każdy tylko myśli o sobie.

Teresa L.

5/5
| 06-05-2020
Piękna książka, która uzmysławia jak bardzo zapominamy w życiu o pewnych wartościach. O wartościach, które kiedyś były tak ważne, tak istotne, a w dzisiejszych czasach nie mają już większego znaczenia. Stanisława Leszczyńska jest główną bohaterkę tej powieści. Powieści, która nie raz doprowadziła mnie do łez. Wzruszenie zresztą towarzyszy praktycznie na każdej stronie. Aż mam ochotę przekwalifikować się na położoną i wyjechać gdzieś na miej, a by też móc komuś tak pomóc.

Wiktoria W.

5/5
| 29-04-2020
Położna z Auschwitz. Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej to książka, na którą trafiłam w zasadzie przypadkiem. No i muszę przyzna ć, ze uwielbiam takie przypadki. To moja pierwsze lektura historyczna, le na pewno nie ostatnia. Poruszająca, płakałam podczas czytania jak bóbr, ale z drugiej strony jak bardzo chwyta za serca! Chciałabym, żeby moja położna w przyszłości taka była. Empatyczna, dobra. Aż ciężko wyrazić słowami moja odczucia względem pani Leszczyńskiej.

Ela U.

5/5
| 22-04-2020
W książce mamy przedstawioną biografię kobiety, która w oczach chyba każdego czytelnika jest bohaterką. Stanisława Leszczyńska ocaliła od groma dzieci, wspierała psychicznie matki, kobiety. Była heroiczna, silna i mimo tego w jakich warunkach przyszło jej żyć, pracować, to nie miała momenty zwątpienia i jak trzeba było to potrafiła się postawić. Takich ludzi ciężko spotkać w dzisiejszych czasach. Bynajmniej takie jest moje odczucie na ten temat.

Angelika N.

5/5
| 15-04-2020
Taką książkę zapamiętuje się na długo. Ja mimo, że przeczytałam książkę kilka tygodni temu, to nadal w głowie rozbrzmiewają mi pewne fragmenty. Książka jest trudna w lekturze, ale warto po nią sięgnąć, tym bardziej że opowiada o losach naszych heroicznych rodaków. Muszę przyznać, ze to bardzo budujące i wzmaga patriotyczne uczucia. Piękna, wzruszająca, smutna. W tych trzech słowach określiłabym tą lekturę.

Nikola G.

5/5
| 08-04-2020
Niewiele kobiet zrobiło na mnie wrażenie w życiu, jednak Stanisława Leszczyńska z całą pewnością zasługuje na miano bohaterki. Bohaterki na miarę tamtych czasów. Kobieta ta była położna w obozie koncentracyjnym. Możecie sobie wyobrazić ile porodów przyjmowała i z jakim cierpieniem musiała się spotkać? Na domiar złego znalazła jeszcze siłę, żeby nie raz przeciwstawić się oddaniu dziecka w ręce lekarzy, którzy przeprowadzali eksperymenty. Książka trudna, niemniej bardzo warta uwagi. Polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
15 Lipiec, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
16 Lipiec, Czwartek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
16 Lipiec, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
16 Lipiec, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
15 Lipiec, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
15 Lipiec, Środa
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...