Xi

Polka ateistka kontra Polak katolik

Publikacja "Polska ateistka kontra Polak katolik" jest efektem genialnego pomysłu Fundacji Kultura Liberalna, by intelektualnie postawić na przeciwko siebie dwa skrajnie różne światopoglądy, postawy życiowe i poglądy na sprawy społeczno-polityczne. Co najmniej od kilku lat wmawia się nam, że istnieją dwie Polski, które nigdy nie ze sobą nie rozmawiają - a jeśli już, zawsze musi dojść do destrukcyjCzytaj więcej

Publikacja "Polska ateistka kontra Polak katolik" jest efektem genialnego pomysłu Fundacji Kultura Liberalna, by intelektualnie postawić na przeciwko siebie dwa skrajnie różne światopoglądy, postawy życiowe i poglądy na sprawy społeczno-polityczne. Co najmniej od kilku lat wmawia się nam, że istnieją dwie Polski, które nigdy nie ze sobą nie rozmawiają - a jeśli już, zawsze musi dojść do destrukcyjnej konfrontacji. Niniejsza książka to zapis bezprecedensowego starcia dwóch światopoglądów: konserwatywno-katolickiego oraz liberalnego-zsekularyzowanego. Jednocześnie to nie tylko zapis konfrontacji, ale także - a może przede wszystkim - dialogu i szukania kompromisu, bez którego nie ma przyszłości. Do stołu zasiadają Karolina Wigura i Tomasz Terlikowski, którzy zaczynają ze sobą rozmawiać. O aborcji, eutanazji, małżeństwach jednopłciowych, populizmie, wojnie - i wielu innych tematach.

O czym jest książka "Polska ateistka kontra Polak katolik"?

"Polska ateistka kontra Polak katolik" Karoliny Wigury i Tomasza Terlikowskiego udowadnia, że można ze sobą rozmawiać o tym, co nas dzieli i łączy oraz wspólnie, mimo różnic dochodzić do rzeczowych, intelektualnie stymulujących i rozwijających kompromisów. Rozmówcy pomagają czytelnikom usystematyzować swoje myśli i poglądy, tworząc przestrzeń i warsztat do rozmów, które możemy prowadzić ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi, członkami rodziny. Publikacja porusza najbardziej gorące, nierzadko kontrowersyjne tematy, które w przekazie medialnym i politycznym rozgrzewają Polaków do czerwoności, często budząc między nami tamę nie do przeskoczenia. Wigura i Terlikowski udowadniają, że można inaczej, a jednocześnie pomagają nam zrozumieć współczesną Polskę, w której prawdziwa debata naprawdę jest możliwa. Różnice to tu różnorodność, chaos przeciwstawiona jest spójności wywodów, powierzchowne analizy trudnych tematów - ogromnej wiedzy.

"Polska ateistka kontra Polak katolik" - opinie

Książka "Polska ateistka kontra Polak katolik" to piękna, inspirująca lekcja prawdziwego dialogu, której wszyscy bardzo potrzebujemy. Publikację Karoliny Wigury i Tomasza Terlikowskiego doskonale się przy tym czyta - wyczuwa się gorącą atmosferę przy jednoczesnej wysokiej kulturze debaty. W dominujących obecnie sporach światopoglądowych rządzi argument siły - autorzy udowadniają, że nacisk powinniśmy kłaść na siłę argumentu. Powstała niezwykle inspirująca książka, która może przyczynić się do zmiany otaczającej nas rzeczywistości - i dyskusji na jej temat.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3320845
Tytuł
Polka ateistka kontra Polak katolik
Liczba stron
240
Data premiery
2022-12-02
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
204 x 149
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.31
Długość
145
Głębokość
205
Wysokość
12
Nasza cena
29,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 29. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 29. maja, środa
0,00 zł
3320845
Ładowanie...