Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze

Dzieci znają Polę z książeczki „Gdy Pola się zgubi”. Dzięki niej dowiedziały się, jakie są zasady bezpieczeństwa, jeśli maluch się zgubi. W tej części swoich przygód Pola wybiera się na plażę, gdzie także trzeba wiedzieć, jak się zachować – w trosce od dobro innych oraz natury.

Pola wybiera się z rodzicami na plażę – oczywiście bardzo się cieszy! Pakują wszystko, co potrzebne, dziewczynka zabiera swojego Królisia i można ruszać w drogę. Rzeczy jest sporo, więc rodzinę czeka podróż autem. Już w samochodzie trzeba pamiętać, by zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo zapinając pasy. Na plaży również obowiązują reguły, które sprawią, że zabawa będzie bezpieczna i miła. Dzięki nim dzień na pewno będzie przyjemny!

Podczas dnia spędzonego nad wodą rodzina poznaje osiem zasad udanego plażowania. Jakie to zasady? Gdy Pola rusza w stronę wody, tata uczy ją: Hej pływaku, zwłaszcza młody, nigdy nie wchodź sam do wody! Później, gdy zrywa się silny wiatr, a ratownik zmienia flagę, okazuje się, że: Powiewa flaga czerwona – kąpiel w morzu zabroniona! Dlaczego trzeba stosować krem, nosić czapkę i dużo pić? O tym rodzice Poli przekonają się na własnej skórze, gdy tata spiecze ramiona, a mamie zakręci się w głowie! Co robi się ze śmieciami na plaży, czy wolno tam hałasować i sypać na innych piaskiem?

Tego wszystkiego dowiecie się wraz z Polą podczas dnia spędzonego na plaży. „Pola na plaży” to wartościowa książka. Mądre przesłanie zebrano w kolorowe punkty, łatwe do zapamiętania. Dziecko z pewnością chętnie będzie poznawało kolejne reguły dobrego zachowania razem z sympatyczną rodziną. Piękne, kolorowe ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak zachęcą dziecko do wspólnej lub samodzielnej lektury.

W serii ukazała się także książka „Gdy Pola się zgubi”. Pola doskonale zna wszystkie sześć „zasad dla zagubialskich”. Czy jednak będzie o nich pamiętać, kiedy naprawdę się zgubi?

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Mirosława W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
'Pola na plaży' to niesamowicie wartościowa książeczka z mądrym przesłaniem. Moja córka bardzo szybko polubiła Pole i jej przygody. Autorka porusza ważne tematy i w przejrzysty sposób tłumaczy maluchowi jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Przy okazji czytania i zabawy dziecko przyswaja ważne, ale łatwe do zapamiętania informacje. Urocze i kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnie i jeszcze bardziej zachęcają maluchy do lektury. Szczerze polecam!

Agnieszka

Klient zweryfikowany

4/5
| 27-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Druga książeczka z serii o małej bohaterce Poli, dzięki której dzieci mogą poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa.
(Poprzednia część to: "Gdy Pola się zgubi")

Tym razem Pola wybiera się z rodzicami nad morze, na plażę.
Książeczka wg mnie nie zachwyca grafiką, ale taki chyba był zamysł i u dzieci sposób przedstawienie bohaterów przyjmuje się bardzo dobrze - ilustracje z efektem rysowania kredkami ołówkowymi, wyraźne linie, kreski, niedokolorowane, trochę jakby od niechcenia i kanciaste, ale... w tej książce obrazki to dodatek do mądrej treści. Poza tym - przecież to nie dorosłym książka ma się podobać.
Treść - bardzo dobra. Niby tłumaczy się dziecku jakieś zasady, co wolno (a może raczej co społecznie jest przyjmowane jako dozwolone), a czego nie wolno (co nie znajduje aprobaty wśród innych). Poruszone są nie tylko kwestie jak nie przeszkadzać innym w korzystaniu z wypoczynku nad wodą, ale również (a może przede wszystkim) kwestie bezpieczeństwa dziecka nad wodą. Nie wchodzenie samemu do wody, nie pływaniu na materacu, zakrycia głowy czy potrzeba pamiętania o nawodnieniu.... wszystko to dziecku się mówi gdzieś tak między wierszami, czasami wielokrotnie, a tu zebrane są w jednym miejscu i do przypomnienia dziecku w ramach jednej historyjki.
Duży plus za dodanie wątku ekologicznego - nie chodzi o to żeby być "modnym". O środowisko po prostu należy dbać. I w tej książce jednym, krótkim fragmentem przypomina się dzieciom zarówno o tym, że trzeba po sobie sprzątać, aby móc następnym razem skorzystać z odpoczynku na czystej plaży, jak i o tym, że robi się to również z uwagi na życie i zdrowie zwierząt, które często są ofiarami ludzkiej nieodpowiedzialności.

Polecam, nie tylko przed wyjazdem na wakacje, ale jako ciekawą edukacyjną lekturę po prostu do poczytania, ale także jako wstęp do rozmów z dzieckiem na temat bezpieczeństwa, ekologii i uszanowania potrzeby wypoczynku innych osób.

Martyna W.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 27-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Znacie Polę, bohaterkę książki „Gdy Pola się zgubi”? Jest to rezolutna dziewczynka, która owszem, często się gubi, ale doskonale wie, jak się odnaleźć! Tym razem Pola razem z rodzicami rusza na plażę! Przy okazji nauczy małych czytelników ośmiu zasad udanego plażowania. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Pola na plaży” i dowiedzcie się jak sprawić, by wypoczynek nad wodą był miły i bezpieczny.

Torby spakowane, pasy zapięte – można ruszać na plażę! Tylko biednego Królisia nikt nie przypiął, przez co maskotka skończyła z rozbitym noskiem podczas gwałtownego hamowania. Pola już zawsze będzie pamiętać, że „kto ma niezapięty pas, będzie guza miał nie raz!” (cyt. „Pola na plaży”). Na szczęście dalsza podróż minęła bez zakłóceń i rodzina szybko dotarła na miejsce. Czas spędzony nad morzem może być bardzo przyjemny, ale tylko wtedy, gdy pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i plażowym sarvoir-vivre!

Czego tym razem nauczy nas Pola? Dowiemy się, że warto odpowiednio chronić się przed słońcem, jeśli nie chcemy się boleśnie poparzyć lub dostać udaru słonecznego. Dobrze jest też pamiętać, że dzieciom nie wolno wchodzić do wody bez opieki osoby dorosłej. By nie uprzykrzać innym pobytu nad wodą Pola przypomni nam także kilka zasad związanych z kulturalnym zachowaniem. Hałasowanie, śmiecenie, sypanie w innych piaskiem bądź chlapanie wodą, gdy nasi towarzysze nie mają na to ochoty – takie zachowanie z pewnością może niektórym popsuć humory, a tego przecież nie chcemy, prawda?

„Pola na plaży” to fantastyczna książka, która zapozna dzieci z zasadami i dobrymi zwyczajami, dzięki którym każde wakacje będą nie tylko udane, ale przede wszystkim bezpieczne. Podobnie jak w poprzedniej części, opowiadanie autorstwa Gabrieli Rzepeckiej - Weiβ jest bardzo ciekawe, zasady plażowania przedstawione są w formie zabawnych rymowanek, a główna bohaterka jest wprost urzekająca. Ponownie każdej rozkładówce towarzyszą niezwykle udane ilustracje Magdaleny Kozieł – Nowak. Bardzo trafnie uzupełniają one przekaz, płynący z historii o Poli. Polecam tę książkę każdemu, kto wybiera się na wakacje wraz z dziećmi.

„Pola na plaży” będzie świetną wakacyjną lekturą dla wszystkich czytelników już od 3. roku życia.

Dostawa

2840936
Ładowanie...