Xi

Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela

Wydana przez Agorę książką Konstantego Geberta "Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela" to pasjonująca, historyczna podróż w czasie, w którą zabiera nas autor w 75. rocznicę powstania państwa Izraela. Dziennikarz, były korespondent wojenny, autor dwunastu książek i laureat nagrody im. Beaty Pawlak w bezkompromisowy sposób opisuje, jak doszło do utworzenia Izraela oraz szczegółowo wyjaśnia konCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Agora
 • Data premiery: 2023-05-17
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 816
 • Wymiary: 246 x 163

Wydana przez Agorę książką Konstantego Geberta "Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela" to pasjonująca, historyczna podróż w czasie, w którą zabiera nas autor w 75. rocznicę powstania państwa Izraela. Dziennikarz, były korespondent wojenny, autor dwunastu książek i laureat nagrody im. Beaty Pawlak w bezkompromisowy sposób opisuje, jak doszło do utworzenia Izraela oraz szczegółowo wyjaśnia kontekst konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Publikacja oparta jest zarówno na wielu źródłach, jak i osobistych doświadczeniach autora, który prowokuje, zmusza do myślenia i odkrywa przed czytelnikami kulisy wydarzeń, które mimo wielu trudności doprowadziły do powstania współczesnej społeczności izraelskiej.

O czym jest książka "Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela"?

"Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela" Konstantego Geberta zabiera nas w podróż w czasie do tytułowego państwa, położonego na Bliskim Wschodzie, w Azji Zachodniej, na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego - i graniczącego z rozgrzanymi do czerwoności Libanem, Syrią, Jordanią, Egiptem oraz Palestyną, czyli Zachodnim Brzegiem i Strefą Gazy. Współczesne państwo Izrael ma swoje religijne korzenie w Ziemi Izraela, która przez blisko 3000 lat zajmowała centralne miejsce w Judaizmie. Powiedzieć, że historia Izraela była skomplikowana i burzliwa, to nic nie powiedzieć - Konstanty Gebert, religijny Żyd i liberalny demokrata zarazem, opowiada ją w barwny, daleki od lukru i stereotypów sposób, ukazujący szerokie tło konfliktu między Izraelem i sąsiadami oraz ogromną skalę emocji tkwiącą w tamtejszych społecznościach. Połączenie fascynującej tematyki, dziennikarskiej rzetelności i osobistego zaangażowania autora w temat dało w efekcie literacki majstersztyk, który szczególnie przemówi do osób zainteresowanych historią i sytuacją Bliskiego Wschodu.

"Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela" - opinie

Książka "Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela" liczy ponad 800 stron i zabiera czytelników w niezwykle angażującą, pełną szczegółów i wnikliwej analizy podróż przez najważniejsze wydarzenia, jakie przyczyniły się do współczesnej sytuacji Izraela. Konstanty Gebert mierzy się z najtrudniejszymi dylematami i sprzecznościami tej historii, opisywanej z perspektywy człowieka, który przez lata angażował się w zwalczanie różnych form opresji w Polsce i na świecie. Jego interpretacje i wnioski nie zawsze są łatwe i przyjemne - ale zawsze prowokujące do myślenia i refleksji na temat współczesnej sytuacji geopolitycznej, w której Izrael zajmuje bardzo ważne miejsce.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3363133
Tytuł
Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela
Wydawnictwo
Liczba stron
816
Data premiery
2023-05-17
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
246 x 163
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
1.03
Długość
155
Głębokość
235
Wysokość
163
Nasza cena
54,99 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł

O Autorze


3363133
Ładowanie...