Xi

Po co światu psychoterapia

Bądź świadomym autorem swojego życia - mówi podtytuł wydana przez Mando książki profesora Bogdana de Barbaro zatytułowanej przekornie "Po co światu psychoterapia". Pytanie zawarte w tym tytule jest istotą zawartej w publikacji refleksji. Kultura psychoterapii nie zakorzeniła się w Polsce tak bardzo, jak ma to miejsce chociażby w Stanach Zjednoczonych, mało tego - wciąż wzbudza obawy, podejrzliwośćCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mando
 • Data premiery: 2023-03-22
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 384
 • Wymiary: 205 x 145

Bądź świadomym autorem swojego życia - mówi podtytuł wydana przez Mando książki profesora Bogdana de Barbaro zatytułowanej przekornie "Po co światu psychoterapia". Pytanie zawarte w tym tytule jest istotą zawartej w publikacji refleksji. Kultura psychoterapii nie zakorzeniła się w Polsce tak bardzo, jak ma to miejsce chociażby w Stanach Zjednoczonych, mało tego - wciąż wzbudza obawy, podejrzliwość i powoduje szkodliwą tendencję do sprowadzania problemów psychicznych do "bycia normalnym" lub "byciem nienormalnym". Autor - znany i ceniony psychiatra i psychoterapeuta - przełamuje tę narrację, prezentując wyniki swoich wieloletnich badań na temat tego, co dzieje się w ludzkiej psychice, na jakie niebezpieczeństwa naraża ją XXI wiek i jak możemy jej pomóc. Od stanu naszego umysłu zależy bowiem wszystko - nawet świat!

O czym jest książka "Po co światu psychoterapia"?

"Po co świata psychoterapia" Bogdana de Barbaro próbuje odnaleźć odpowiedź na zasadnicze pytanie, które tak naprawdę zadajemy sobie wszyscy: czy ma sens życie zdominowane przez zakazy i nakazy, hałas i dziki pęd, brak czasu, by pobyć z samym sobą, destrukcyjne w skutkach przebodźcowanie? A tym samym - czy żyć dobrze można się nauczyć? Jak rozmawiać ze sobą i z ludźmi wokół? Ile jest emocji i jak nad nimi zapanować? Do którego momentu mamy do czynienia ze smutkiem, a kiedy zaczyna się jego patologiczny wariant w postaci depresji? Gdy świat staje na głowie, a my nie umiemy sobie z tym poradzić - czy właśnie wtedy potrzebna jest nam psychoterapia? Szukając odpowiedzi na te pytania, profesor Bogdan de Barbaro udowadnia, że bez znajomości swojego wnętrza nie zrozumiemy swoich bliskich, znajomych, współpracowników, a co za tym idzie - świata w ogóle. Właśnie wtedy głos zyskuje lęk, który, choć bywa też przyjacielem, może zmienić się w najgorszego wroga.

"Po co światu psychoterapia" - opinie

Książka "Po co światu psychoterapia" w przystępny i wnikliwy sposób przybliża czytelnikom istotę i rolę psychoterapii we współczesnym świecie. Dowodzi, że nie sprowadza się ona do freudowskiego rozmontowywania dzieciństwa, ale stała się czymś więcej - skutecznym narzędziem do rozmowy z samym sobą w rzeczywistości, która staje się coraz bardziej przytłaczająca. Profesor Bogdan de Barbaro jest nie tylko specjalistą z wieloletnim doświadczeniem, autorem wielu artykułów i książek z zakresu psychiatrii, psychoterapii i terapii rodzin, ale przede wszystkim człowiekiem, którego mądrość, dobroć i wnikliwość zawiera się w książce nie tylko opowiadającej o psychoterapii, ale przede wszystkim dającej nadzieję.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3345761
Tytuł
Po co światu psychoterapia
Wydawnictwo
Liczba stron
384
Data premiery
2023-03-22
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
205 x 145
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.41
Długość
142
Głębokość
202
Wysokość
145
Nasza cena
31,39 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Po co światu psychoterapia” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3345761
Ładowanie...