Po co nam to było (Rawik Joanna) - tantis.pl
Xi

Po co nam to było

Rawik Joanna

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Studio Emka
Liczba stron: 280

SUPER CENA

Cena detaliczna: 34,90 zł

21,79 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 20,70 zł

Opis

Joanna Rawik potrafi śpiewać, czego dowiodła w amfiteatrze opolskim i paryskiej Olympii, ale też potrafi pisać i mówić, co artystom sceny dane jest w niewielu przypadkach. W dodatku śpiewa, pisze i mówi w swym drugim języku, jest bowiem poliglotką, co artystom zdarza się dopiero w Hollywood. Ciekaw jestem, jak Po co nam to było czytałoby się w ojczystym języku Joanny, języku Eliadego i Ionesco, to jest w języku rumuńskim. Zwłaszcza zaś, jak zabrzmiałby przyimek po.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 737929
Tytuł Po co nam to było
Autor Rawik Joanna
Wydawnictwo Studio Emka
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 280
Data premiery 2017-10-12
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 20
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.32
Cena detaliczna 34,90 zł
Nasza cena 21,79 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Anna

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-03-2018 | Recenzja zweryfikowana
Z twórczością zawodową Pani Joanny Rawik miałam okazję zapoznać się w trakcie słuchania wieczornych niedzielnych audycji prowadzonych przez Pana Kazimierza Kowalskiego, który przybliża słuchaczom swoją wiedzę z zakresu muzyki operowej. W jednej z nocnych audycji poświęconych życiu i karierze osoby znanej i lubianej owym gościem była właśnie Pani Joanna. W trakcie trwania audycji dowiedziałam się o tym, jakie życie zawodowe wiodła Pani Joanna i jakie pozytywne podejście ma do słuchaczy. Momentami na adorację ze strony słuchaczy -mężczyzn odpowiadała z uśmiechem. Opowiedziała, kto zostawił ślad muzyczny w jej artystycznym życiu oraz nadmieniła o tym, że lubi śpiewać ikonę francuskiej piosenkarki- Edith Piaf. Wspomniała także o tym, że lubi pisać książki.

O jednej z książek autorstwa Pani Joanny Rawik pt.”Po co nam to było” wydanej nakładem wydawnictwa Studio Emka podzielę się swoją osobistą refleksją o życiu artystki, którą dane było mi poznać na podstawie jej wspomnień z życia, które poznała jako młoda aktorka, piosenkarka operowa. Pani Joanna dba o każdy szczegół dotyczący jej życia zawodowego. Na wstępie autorka podkreśla, że była świadkiem spotkań z ludźmi, którzy na jej drodze zawodowej stanowili prezent od losu.
Z początkowych rozdziałów dowiemy się, kim była Pani Joanna. Autorka nie zapomina wspomnieć w pierwszym rozdziale o swoim dzieciństwie, o uczestnictwie w chórze oraz o tym, że wstąpiła do Związku Młodzieży Polskiej. Jej uwagę przykuł Gustaw Holubek, o którym pisze, że mówił bardzo cicho, ale za to swoją delikatnością potrafił dotrzeć do każdego odbiorcy. W dalszej części książki opowiada o swojej karierze aktorskiej, z której musiała zrezygnować z przyczyn osobistych. Cieszyła się uznaniem wielu znanych osobistości i sama wyrażała się pozytywnie o nich. Do tego grona zaliczają się: Państwo Byrscy, profesor Juliusz Kleiner, Hanka Bielicka, Karol Wojtyła, Mirosław Żuławski- pisarz, oraz jego syn Andrzej, reżyser, Anna Polony, Zbigniew Wodecki, Olgierd Terlecki, dziennikarz, Kalina Jędrusik, Anna German oraz Jan Gerhard, redaktor naczelny tygodnika „Forum”.

Sławę przyniosły jej dwie piosenki: „Nie chodź tą ulicą, Za mało mamy siebie dla siebie”. W książce nie zabrakło prywatnych opinii autorki, która posiada bogate słownictwo językowe. Swoją odwagę pokazała tym, że śpiewa oraz potrafi być wierna swojemu zawodowi, który kocha. Ceni sobie współpracę z muzykami, którzy udzielają się podczas jej koncertów. Pani Joanna to kobieta z klasą, energią, która przy swoim ogromnym temperamencie jest niezwykle wrażliwa. Podkreśla znaczącą rolę w jej życiu męża Stanisława, o którym wspomniała wiele razy w rozdziałach. Wyraża się o nim bardzo ciepło. Życie artystki jest jak wielka tajemnica, którą warto odkryć z pomocą tej pięknie wydanej książki.

Tekst zamieszczony w książce czyta się dobrze ze względu na właściwy dobór czcionki oraz czarnobiałe zdjęcia osób, które autorka znała osobiście.
Nie zabraknie również w książce dobrego poczucia Pani Joanny, która ujawnia go nie od razu, ale spowodowała swoją ripostą we mnie osobiście uśmiech. Miękka oprawa ze skrzydełkami, s. 280, Wydawnictwo Studio Emka, Warszawa 2017.
Polecam przeczytać tę książkę, którą pisze właściwie samo życie sceniczne artystki Pani Joanny Rawik.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...