Xi
 » Książki dla dzieci

Myślisz, że noc jest nudna? To nieprawda – dzieje się wtedy mnóstwo ciekawych rzeczy. Przeczytaj o tym w „Po ciemku, czyli co dzieje się w nocy”.

Gdy zapada zmrok i światła gasną dzieci kładą się spać. Na ulicach robi się cicho i spokojnie. Wtedy też budzą się nocne zwierzęta i można zaobserwować rzeczy, których nie dostrzega się za dnia. Co zmienia w naszym otoczeniu, kiedy kilkulatki smacznie śpią? Autorki lektury „Po ciemku, czyli co dzieje się w nocy” – Monika Utnik – Strugała i Małgorzata Piątkowska opowiadają o tym w swojej książce.

Z wielu badań naukowych wynika, że ludzie przesypiają ok. 1/3 swojego życia. Kilkulatki dowiedzą się, dlaczego spanie jest takie istotne i co dzieje się z człowiekiem, któremu brakuje snu. Poznają one też pojęcia nocnych marków i rannych ptaszków. Do której grupy należy Twoje dziecko? Przekonaj się sam.

W czasie, gdy Twoje dziecko smacznie śpi wiele osób ciężko pracuje. Ktoś musi upiec bułeczki i dostarczyć je do piekarni o poranku, ktoś inny stróżuje, sprząta ulice. Są też osoby pracujące na nocnej zmianie, a także reporterzy przygotowujący wiadomości oraz prognozę pogody. Nad bezpieczeństwem ludzi czuwają też lekarze, pielęgniarki i ratownicy na nocnych dyżurach, a także strażacy i policjanci. Noc jest niezwykle pracowitym czasem dla wielu ludzi, choć kilkulatki nie zawsze zdają sobie z tego sprawę.

W ciemności można też usłyszeć szelesty – odgłosy zwierząt polujących o tej porze. O tym, które z nich preferują takie godziny aktywności przeczytamy w lekturze „Po ciemku, czyli co dzieje się w nocy”. Mało tego! Po lekturze kilkulatek będzie już wiedział, czym była Noc Kupały, jak wygląda zorza oraz noc polarna, a nawet zrozumie, dlaczego z powodu „zanieczyszczenia światłem” nie można podziwiać gwiazd.

Twoje dziecko boi się ciemności? Oswajaj je z nią poprzez czytanie opowiadania „Po ciemku, czyli co dzieje się w nocy”. Dzięki temu kilkulatek nie tylko przestanie obawiać się nieznanego, ale samodzielnie zacznie zadawać pytania związane z nocą, ciemnością oraz pracą o późnych porach. Książka nadaje się zarówno dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej, jak i dla przedszkolaków. Lektura uwrażliwia i zachęca do samodzielnego odkrywania tajemnic świata spowitego mrokiem.

https://www.youtube.com/watch?v=JPmlWGU2kV4

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Bożena M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 22-04-2022 | Recenzja zweryfikowana
Interesująca, kolorowa ,godna polecenia. Książeczka w twardej okładce, super

Dominika D.

Klient zweryfikowany

5/5
| 15-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest fantastyczna pod każdym względem! Przede wszystkim jest pięknie zilustrowana, od niektórych stron nie można oderwać oczu. Treści są bardzo ciekawe (myślę, że dla dzieci poniżej 6 roku życia mogą być trudne, ale dzięki ilustracjom można opowiedzieć młodszym dzieciom własnymi słowami). Dla mnie jedyną wadą tej książki jest jej format ponieważ żaden z moich regałów nie mieści jej w pionie i czasem ciężko się ją przegląda, np. czytając dziecku w łóżku przed snem. Ale z drugiej strony ilustracje są tak fascynujące, że można spędzać zimowe wieczory leżąc na dywanie i odkrywać kolejne szczegóły na każdej stronie. Książka jest bardzo bogata w treści. Zawiera informacje typowo szkolne ( wiedza z zakresu biologii czy chemii), ale także ciekawostki z życia codziennego, opisy różnych tradycji i zwyczajów. Dzieciom, które są ciekawe świata, lubią się uczyć i zdobywać wiedzę, książka na pewno się spodoba. Dużą zaletą tej pozycji jest to, że potrafi zająć dziecko na długie godziny - ilustracje mocno przyciągają wzrok i rozbudzają wyobraźnię młodych czytelników, natomiast tekst jest bardzo ciekawy, bogaty w szczegóły. Książkę polecam również rodzicom - w naprawdę przyjemny sposób uzupełni wiedzę z wielu sfer życia codziennego :). „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” to wspaniała pozycja dla dużych i małych czytelników. Ta książka nigdy się nie nudzi, można ją przeglądać w nieskończoność, nawet po ciemku ;) mimo dość wysokiej ceny polecam wszystkim serdecznie. Ja nie żałuje zakupu.

Joanna T.

Klient zweryfikowany

4/5
| 18-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ładne ilustracje, ciekawie napisana jedyny minus jak dla mnie to strona o potworach i strachach nieodpowiednia dla tego przedziału wiekowego.

Andżelika K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nasze najnowsze odkrycie, swoją droga to nie pozostaje mi nic innego jak tylko potwierdzić te wszystkie pozytywne opinie. Książka jest pięknie wydana, i fajnie opowiedziana. Za moich czasów nie było takich fajnych książek w literaturze dziecięcej, a obecnie to dzieci naprawdę mają w czym wybierać. Moje dzieciaki nie mogą doczekać się kolejnych pozycji napisanych przez ta panią.

Joanna S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
„Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” to kolejna książka tej autorki, która wylądowała na naszej półce z bajkami i kolejna fantastyczna pozycja literacka dla moich dzieci. Książka, która i bawi i uczy. Jest pięknie zilustrowana a historia opowiedziana jest e taki sposób, ze na maxa przyciąga uwagę dzieci/. Moja córka jest zachwycona i chce czytać co wieczór. Chyba nigdy jej się nie znudzi. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić, nie mogę już doczekać się kolejnych pozycji od tej pani.

Ewelina S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka, takich pozycji jak ta to obecnie ze świeczką szukać. Szata graficzna na plus, tekst na plus. Czy są jakieś minusy? No może cena, ale z drugiej strony uwierzcie mi, ze totalnie warto. Moje córki są zachwycone i to do tego stopnia, ze musiałam dokupić drugi egzemplarz, bo były walki kto czyta pierwszy sobie.

Dostawa

849999
Ładowanie...