Xi

Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę. Nowe podejście do wychowania.

Cohen Lawrence J.

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 354
-40%

39,90 zł

24,04 zł

oszczędzasz 15,86 zł (40%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Głośne protesty podczas przygotowań do wyjścia, ciągłe dąsy i wieczne „nie”? Możesz poddać się nastrojom dziecka... ale i wykorzystać je jako okazję do zabawy! Koncepcja Playful Parenting – Rodzicielstwo poprzez zabawę – ukazuje całkowicie nowy punkt widzenia na rolę, jaką w życiu malucha pełni właśnie zabawa. To znacznie więcej, niż przyjemny sposób spędzania czasu: dziecko uczy się w ten sposób radzić sobie z emocjami i komunikować się z otoczeniem, nabywa samoświadomości oraz wiedzy o otaczającym go świecie. Ty jako rodzic możesz (i powinieneś!) czynnie uczestniczyć w całym procesie: poprzez wspólną zabawę wesprzesz rozwój emocjonalny dziecka i pokażesz mu, na czym polega współdziałanie.
„Rodzicielstwo poprzez zabawę” zachwyci wszystkich, którzy uwielbiają dokazywać ze swoimi dziećmi – ale i przekona tych, którzy na wezwanie do zabawy najchętniej ukryliby się w najciemniejszym kącie domu. Wskazówki zawarte w poradniku pomagają bezboleśnie pokonać wiele codziennych problemów, w tym niską samoocenę dziecka, blokady wywołane nieśmiałością lub konflikty między rodzeństwem. Treść książki zainteresuje także wychowawców, nauczycieli i animatorów, którzy prowadzą zajęcia grup rówieśniczych i wpływają na kształtowanie się relacji między ich członkami.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2838150
Tytuł Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę. Nowe podejście do wychowania.
Autor Cohen Lawrence J.
Wydawnictwo Mamania
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 354
Data premiery 2020-04-15
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 140 x 205
Okładka Miękka
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 24,04 zł
Powiązane tematy: Literatura parentingowa

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Mirosława I.

5/5
| 25-08-2020
Bardzo przekonuje mnie opisana w książce metoda, zwłaszcza zwrócenie roli na szkodliwe działanie zakazów i nakazów, jakim jest utrata samodzielności u dziecka. Ciągłe napominanie „wolno-nie wolno” sprawia, że dziecko nie zastanawia się nad najlepszym wyjściem w danej sytuacji, ale zaczyna biernie czekać na instrukcje z zewnątrz. Tymczasem warto uczyć je kreatywnego myślenia i samodzielnego znajdowania rozwiązań, a zabawa – przestrzeń, w której wszystko jest możliwe i dozwolone – stwarza ku temu idealne warunki.

Teresa K.

5/5
| 17-08-2020
Ta książka to jak powiew świeżości w poważnym, dorosłym świecie :) często mamy zakodowane przekonanie, że dzieci muszą w nas widzieć niezłomny autorytet, że musimy je traktować z powagą i surowością. Tymczasem okazuje się, że najważniejszy jest wspólnie spędzany czas, dobry wzajemny kontakt, zrozumienie. Dla naszych dzieci jesteśmy najpotężniejszymi ludźmi na świecie i nie zmienią tego nawet największe wygłupy podczas wspólnej zabawy. Dystans, albo wszyscy umrzemy :) Gorąco polecam tę książkę wszystkim rodzicom, a zwłaszcza tym, którzy chcieliby trochę – mówiąc potocznie – wyluzować.

Lucyna O.

5/5
| 09-08-2020
Do zakupu skłonił mnie opis od wydawcy, bo przykłady, które są tam podane – fochy, protesty przy wyjściu do przedszkola – to u mnie w domu niestety smutna codzienność. Sama koncepcja zabawy jako środka wychowawczego też mnie zaciekawiła, kojarzyła mi się z czymś naturalnym, łagodnie wdrażanym, a nie tresurą wychowawczą. Lektura mnie nie zawiodła, uświadomiła kilka spraw, przede wszystkim to, jak ważna jest zabawa z dzieckiem dla samych rodziców. Podczas zabawy możemy wzajemnie się poznać, „wejść w buty” dziecka, nauczyć się rozpoznawać prawdziwe powody złości, płaczu, dąsów. Oczywiście wszystkiego tego trzeba się nauczyć, ja mam już na koncie sukcesy i porażki, ale generalnie jestem zadowolona i cieszę się, że trafiłam na tę książkę.

Łucja S.

5/5
| 01-08-2020
Książka prezentująca nowatorskie metody wychowawcze proponowane przez znanego psychoterapeutę. Dotyka bardzo różnych tematów, od złego humoru i bycia niegrzecznym do radzenia sobie z nieśmiałością. To uniwersalna pozycja przeznaczona dla wszystkich rodziców, którzy chcą jeszcze lepiej poznać dziecięce spojrzenie na świat, a także dobrze zrozumieć problemy, z jakimi muszą sobie poradzić nasi podopieczni.

Janusz I.

5/5
| 24-07-2020
Książka polecana nie tylko rodzicom, ale też opiekunem i nauczycielom. Uczy lepszego poznania oraz kształtowania charakteru dziecka poprzez zabawę, ale także pomaga poradzić sobie z wieloma problemami wychowawczymi. Skupia się na próbie poznania i zrozumienia dziecięcych emocji, dzięki czemu można łatwiej dotrzeć do dziecka oraz zbudować z nim bardzo trwałą relację. Książka stawia także na pokazywanie dzieciom, jak ważna we współczesnym świecie jest współpraca.

Bogumiła H.

5/5
| 16-07-2020
Fantastyczna książka dla wszystkich rodziców, którzy bardzo dbają o dobry kontakt ze swoim dzieckiem. To nowe podejście do budowania relacji rodzinnych, stawiające na komunikację i dokładnie poznanie siebie. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz propozycjom wspólnego spędzania czasu macie możliwość lepszego poznania swojego dziecka, a także dokładniejszego zrozumienia jego małego świata.

Bernadetta I.

5/5
| 08-07-2020
Bardzo nowatorska instrukcja budowania relacji z dziećmi! Ceniony amerykański psychoterapeuta radzi, jak nauczyć dziecko wyrażania emocji, ale też jak pomóc dziecku w budowaniu pewności siebie i radzeniu sobie z wstydliwością. Książka zawiera nie tylko porady, ale również mnóstwo pomysłów na zabawy oraz aktywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi, które jest nie tylko rozrywką, jest także sposobem na rozwijanie osobowości.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22 Październik, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
23 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23 Październik, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
22 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
22 Październik, Czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...