Xi

Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę

W Waszym domu wciąż słychać głośne protesty podczas przygotowań do wyjścia? Wasze dziecko zawsze jest na "nie" i notorycznie dąsa się o wszystko? Każda drobnostka urasta do rangi problemu wielkiej wagi? Trudno cokolwiek zaplanować i cieszyć się codziennością? Co gorsza - mimowolnie poddajecie się dziecięcym nastrojom i sytuacja w rodzinie staje się coraz bardziej napięta? Pora działać! Poradnik rCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mamania
 • Data premiery: 2020-04-15
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 354
 • Wymiary: 20

W Waszym domu wciąż słychać głośne protesty podczas przygotowań do wyjścia? Wasze dziecko zawsze jest na "nie" i notorycznie dąsa się o wszystko? Każda drobnostka urasta do rangi problemu wielkiej wagi? Trudno cokolwiek zaplanować i cieszyć się codziennością? Co gorsza - mimowolnie poddajecie się dziecięcym nastrojom i sytuacja w rodzinie staje się coraz bardziej napięta? Pora działać! Poradnik rodzicielski "Playful Parenting" autorstwa amerykańskiego psychoterapeuty Lawrence'a J. Cohena pomoże Wam zmienić nastawienie do negatywnych emocji dziecka, zachować spokój w trudnych chwilach i jednocześnie zaradzić nerwowej atmosferze w domu. Okazuje się, że kluczem do wychowawczego sukcesu jest wspólna zabawa!

Koncepcja rodzicielstwa poprzez zabawę pokazuje całkowicie nowy, odkrywczy punkt widzenia na budowanie relacji w rodzinie. Koncentruje się na ważnej roli, jaką w życiu malucha pełnią beztroskie igraszki. Bawiąc się, dziecko nie tylko przyjemnie spędza czas, ale przede wszystkim odkrywa świat zewnętrzny i uczy się siebie. Nabywa samoświadomości oraz buduje pozytywne relacje z innymi ludźmi. Ponadto dowiaduje się jak radzić sobie z emocjami i efektywnie komunikować się z otoczeniem.

Autor książki udowadnia rodzicom, że aktywne uczestnictwo w dziecięcych zabawach to znakomite narzędzie do zarządzania konfliktami w rodzinie i skuteczny sposób radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami rodzicielskimi. Włączając się czynnie w zabawę opiekunowie mogą wspierać rozwój emocjonalny dziecka i pokazywać mu pozytywne wzorce społeczne. W ten sposób mają okazję rozwiązać problemy z zachowaniem malucha.

„Rodzicielstwo przez zabawę” zachwyci wszystkich, którzy uwielbiają dokazywać ze swoimi dziećmi. Olśni też tych, którzy na zaproszenie do zabawy najchętniej ukryliby się w najciemniejszym kącie domu. Książka pokazuje rodzicom jak zachęcić dziecko do współpracy i przełamać jego opór. Wskazówki zawarte w poradniku pomagają skutecznie zaradzić wielu codziennym problemom i zwalczyć przyczyny dziecięcych frustracji: niską samoocenę, niepewność siebie, nieśmiałość, konflikty między rodzeństwem itd. Treść książki zainteresuje również wychowawców, nauczycieli i animatorów, którzy prowadzą zajęcia dla młodych ludzi. To źródło cennej wiedzy o dziecięcych emocjach i kształtowaniu się relacji w grupie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2838150
Tytuł
Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
354
Data premiery
2020-04-15
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
20
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.38
Długość
205
Głębokość
140
Wysokość
28
Nasza cena
28,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
7 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Mirosława I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-25
  Bardzo przekonuje mnie opisana w książce metoda, zwłaszcza zwrócenie roli na szkodliwe działanie zakazów i nakazów, jakim jest utrata samodzielności u dziecka. Ciągłe napominanie „wolno-nie wolno” sprawia, że dziecko nie zastanawia się nad najlepszym wyjściem w danej sytuacji, ale zaczyna biernie czekać na instrukcje z zewnątrz. Tymczasem warto uczyć je kreatywnego myślenia i samodzielnego znajdowania rozwiązań, a zabawa – przestrzeń, w której wszystko jest możliwe i dozwolone – stwarza ku temu idealne warunki.
 • Teresa K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-17
  Ta książka to jak powiew świeżości w poważnym, dorosłym świecie :) często mamy zakodowane przekonanie, że dzieci muszą w nas widzieć niezłomny autorytet, że musimy je traktować z powagą i surowością. Tymczasem okazuje się, że najważniejszy jest wspólnie spędzany czas, dobry wzajemny kontakt, zrozumienie. Dla naszych dzieci jesteśmy najpotężniejszymi ludźmi na świecie i nie zmienią tego nawet największe wygłupy podczas wspólnej zabawy. Dystans, albo wszyscy umrzemy :) Gorąco polecam tę książkę wszystkim rodzicom, a zwłaszcza tym, którzy chcieliby trochę – mówiąc potocznie – wyluzować.
 • Lucyna O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-09
  Do zakupu skłonił mnie opis od wydawcy, bo przykłady, które są tam podane – fochy, protesty przy wyjściu do przedszkola – to u mnie w domu niestety smutna codzienność. Sama koncepcja zabawy jako środka wychowawczego też mnie zaciekawiła, kojarzyła mi się z czymś naturalnym, łagodnie wdrażanym, a nie tresurą wychowawczą. Lektura mnie nie zawiodła, uświadomiła kilka spraw, przede wszystkim to, jak ważna jest zabawa z dzieckiem dla samych rodziców. Podczas zabawy możemy wzajemnie się poznać, „wejść w buty” dziecka, nauczyć się rozpoznawać prawdziwe powody złości, płaczu, dąsów. Oczywiście wszystkiego tego trzeba się nauczyć, ja mam już na koncie sukcesy i porażki, ale generalnie jestem zadowolona i cieszę się, że trafiłam na tę książkę.
 • Łucja S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-01
  Książka prezentująca nowatorskie metody wychowawcze proponowane przez znanego psychoterapeutę. Dotyka bardzo różnych tematów, od złego humoru i bycia niegrzecznym do radzenia sobie z nieśmiałością. To uniwersalna pozycja przeznaczona dla wszystkich rodziców, którzy chcą jeszcze lepiej poznać dziecięce spojrzenie na świat, a także dobrze zrozumieć problemy, z jakimi muszą sobie poradzić nasi podopieczni.
 • Janusz I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-24
  Książka polecana nie tylko rodzicom, ale też opiekunem i nauczycielom. Uczy lepszego poznania oraz kształtowania charakteru dziecka poprzez zabawę, ale także pomaga poradzić sobie z wieloma problemami wychowawczymi. Skupia się na próbie poznania i zrozumienia dziecięcych emocji, dzięki czemu można łatwiej dotrzeć do dziecka oraz zbudować z nim bardzo trwałą relację. Książka stawia także na pokazywanie dzieciom, jak ważna we współczesnym świecie jest współpraca.
 • Bogumiła H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-16
  Fantastyczna książka dla wszystkich rodziców, którzy bardzo dbają o dobry kontakt ze swoim dzieckiem. To nowe podejście do budowania relacji rodzinnych, stawiające na komunikację i dokładnie poznanie siebie. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz propozycjom wspólnego spędzania czasu macie możliwość lepszego poznania swojego dziecka, a także dokładniejszego zrozumienia jego małego świata.
 • Bernadetta I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-08
  Bardzo nowatorska instrukcja budowania relacji z dziećmi! Ceniony amerykański psychoterapeuta radzi, jak nauczyć dziecko wyrażania emocji, ale też jak pomóc dziecku w budowaniu pewności siebie i radzeniu sobie z wstydliwością. Książka zawiera nie tylko porady, ale również mnóstwo pomysłów na zabawy oraz aktywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi, które jest nie tylko rozrywką, jest także sposobem na rozwijanie osobowości.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


2838150
Ładowanie...