Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych (Melissa LaVigne) - tantis.pl
Xi

Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych

Melissa LaVigne, Anna Rosiak

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 194

Kup w zestawie:

Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych
5/5
30,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
117,07 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,90 zł

30,99 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 28,16 zł

Opis

"Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych" - sprawdź, jaka moc tkwi w zabawie!

Każdy, kto zawodowo lub prywatnie pracuje z dziećmi, doskonale wie, jak dobre efekty przynosi nauka poprzez zabawę - a zdobywanie i utrwalanie wiedzy to tylko jedna z wielu korzyści, jakie odnosi dziecko poprzez odpowiednio prowadzone aktywności rekreacyjne. Budowa relacji międzyludzkich, radzenie sobie ze stresem, przełamywanie strachu - wszystko to przyjdzie maluchowi łatwiej, jeśli stworzysz mu okazję do ćwiczenia wymienionych umiejętności w trakcie swobodnej zabawy. Książka "Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych" Melissy LaVigne jest w tym obszarze niezwykle wartościowym narzędziem.

O czym jest książka "Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych"?

Rozwój młodego człowieka obejmuje rozpoznawanie własnych emocji i naukę adekwatnego reagowania, obserwację procesów wpływających na kształt otaczającego go świata, kontrolę impulsów, budowę samoświadomości i wiele innych procesów. Założenia metody Play Therapy ukierunkowane są na wsparcie dziecka w tej niełatwej drodze - terapia prowadzona w jej myśl opiera się na podstawowym wzorcu aktywności kilkulatka, czyli zabawie. Gry i ćwiczenia stają się nośnikiem informacji, odzwierciedlają mechanizmy zachodzące w społeczeństwie i relacjach interpersonalnych, pomagają lepiej poznać samego siebie i właściwie definiować uczucia innych osób. Szczególnie istotna dla uzyskanych jest budowa zaufania między dzieckiem a terapeutą.

Książka "Play Therapy. 101 zadań terapeutycznych" - dla kogo?

Zaprezentowane w książce zabawy przeznaczone są do pracy z dziećmi w wieku 3-9 lat. Zestawienie przykładowych metod i technik poprzedzone jest wprowadzeniem teoretycznym, z którego dowiesz się m.in. dlaczego terapia zabawą jest tak skuteczna, jak w pełni wykorzystać jej potencjał w celu wsparcia rozwoju dziecka i uzupełnienia stosowanych równolegle metod terapeutycznych.

Poradnik obejmuje ponadto zestaw narzędzi do terapii zabawą z wykorzystaniem przyborów plastycznych, akcesoriów do majsterkowania, a także pracy z ciałem (ćwiczenia ruchowe i oddechowe). W treści znajdziesz aż 101 przykładowych zabaw, a także wskazówki przydatne w samodzielnym wymyślaniu ćwiczeń, które najlepiej dopasują się do usposobienia i mocnych oraz słabych stron dziecka.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3329337
Tytuł Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych
Autor Melissa LaVigne, Anna Rosiak
Wydawnictwo Mamania
Liczba stron 194
Data premiery 2023-02-08
Rok wydania 2023
Wymiary produktu [mm] 235 x 162
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.32
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 30,99 zł
Powiązane tematy: Bestseller, Nowości

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Judyta J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-02-2023 | Recenzja zweryfikowana
Dziecko posiada niesamowite pokłady energii, zapału i zaangażowania. Nasza rola jako rodziców nie ogranicza się więc "tylko" do wychowania, ale również do pomocy w realizacji i odkrywania siebie.? Genialną publikacją wspierającą w pokonywaniu napotkanych trudności i rozwijająca wyobraźnię przy jednoczesnym wykorzystaniu terapeutycznych narzędzi w formie zabawy, jest książka autorstwa Melisy LaVigne, którą miałam ogromną przyjemność odkryć w ramach naszej współpracy. Poznajcie "Play Therapy"! Zabawa daje niezliczoną ilość korzyści. ? Nie bez powodu nasze maluchy spędzają na niej ogromną ilość czasu już w pierwszych miesiącach życia. Jak podkreśla autorka "zabawa to prawdziwy język dzieci", więc może warto się w niego zagłębić?? Książka poprzedzona treściwym wprowadzeniem dzieli się na kilka rozdziałów w których możemy zaczerpnąć inspiracji z wykorzystaniem najróżniejszych aktywności: od plastycznych i manualnych, przez muzyczne, wyzwania aż po zabawy ruchowe i wyciszające. Razem z moimi córkami szczegółowo testowaliśmy w ostatnich dniach szczególnie rozdziały dotyczące sensoryki i plastyki i szczerze mówiąc jestem zachwycona! Nie tylko pod kątem terapii, bo do takiego specjalisty jest mi dosyć daleko, ale jako mama jestem zachwycona treściami i ich przystępnością. Z ogromną frajdą przygotowałyśmy "słoiczek na zmartwienia" czy "obrazki z przekąsek"- które przekształciły się nawet w obrazkowe kolację... ? Trudne popołudnia ubarwiała nam zabawa "roześmiany popcorn" i to zdecydowanie był nasz numer jeden! Jeśli czujecie niedosyt swoich relacjach z dzieckiem, potrzebujecie najzwyklejszej inspiracji lub wsparcia pozytywnych wibracji... myślę, że będziecie zachwyceni!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...