Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych

"Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych" - sprawdź, jaka moc tkwi w zabawie!Każdy, kto zawodowo lub prywatnie pracuje z dziećmi, doskonale wie, jak dobre efekty przynosi nauka poprzez zabawę - a zdobywanie i utrwalanie wiedzy to tylko jedna z wielu korzyści, jakie odnosi dziecko poprzez odpowiednio prowadzone aktywności rekreacyjne. Budowa relacji międzyludzkich, radzenie sobie ze stresem, przełaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mamania
 • Data premiery: 2023-02-08
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 194
 • Wymiary: 236 x 164

"Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych" - sprawdź, jaka moc tkwi w zabawie!

Każdy, kto zawodowo lub prywatnie pracuje z dziećmi, doskonale wie, jak dobre efekty przynosi nauka poprzez zabawę - a zdobywanie i utrwalanie wiedzy to tylko jedna z wielu korzyści, jakie odnosi dziecko poprzez odpowiednio prowadzone aktywności rekreacyjne. Budowa relacji międzyludzkich, radzenie sobie ze stresem, przełamywanie strachu - wszystko to przyjdzie maluchowi łatwiej, jeśli stworzysz mu okazję do ćwiczenia wymienionych umiejętności w trakcie swobodnej zabawy. Książka "Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych" Melissy LaVigne jest w tym obszarze niezwykle wartościowym narzędziem.

O czym jest książka "Play Therapy. 101 zabaw terapeutycznych"?

Rozwój młodego człowieka obejmuje rozpoznawanie własnych emocji i naukę adekwatnego reagowania, obserwację procesów wpływających na kształt otaczającego go świata, kontrolę impulsów, budowę samoświadomości i wiele innych procesów. Założenia metody Play Therapy ukierunkowane są na wsparcie dziecka w tej niełatwej drodze - terapia prowadzona w jej myśl opiera się na podstawowym wzorcu aktywności kilkulatka, czyli zabawie. Gry i ćwiczenia stają się nośnikiem informacji, odzwierciedlają mechanizmy zachodzące w społeczeństwie i relacjach interpersonalnych, pomagają lepiej poznać samego siebie i właściwie definiować uczucia innych osób. Szczególnie istotna dla uzyskanych jest budowa zaufania między dzieckiem a terapeutą.

Książka "Play Therapy. 101 zadań terapeutycznych" - dla kogo?

Zaprezentowane w książce zabawy przeznaczone są do pracy z dziećmi w wieku 3-9 lat. Zestawienie przykładowych metod i technik poprzedzone jest wprowadzeniem teoretycznym, z którego dowiesz się m.in. dlaczego terapia zabawą jest tak skuteczna, jak w pełni wykorzystać jej potencjał w celu wsparcia rozwoju dziecka i uzupełnienia stosowanych równolegle metod terapeutycznych.

Poradnik obejmuje ponadto zestaw narzędzi do terapii zabawą z wykorzystaniem przyborów plastycznych, akcesoriów do majsterkowania, a także pracy z ciałem (ćwiczenia ruchowe i oddechowe). W treści znajdziesz aż 101 przykładowych zabaw, a także wskazówki przydatne w samodzielnym wymyślaniu ćwiczeń, które najlepiej dopasują się do usposobienia i mocnych oraz słabych stron dziecka.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3329337
Tytuł
Play therapy. 101 zabaw terapeutycznych
Wydawnictwo
Liczba stron
194
Data premiery
2023-02-08
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
236 x 164
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.32
Długość
162
Głębokość
235
Wysokość
164
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
32,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Judyta J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-02-23
  Dziecko posiada niesamowite pokłady energii, zapału i zaangażowania. Nasza rola jako rodziców nie ogranicza się więc "tylko" do wychowania, ale również do pomocy w realizacji i odkrywania siebie.? Genialną publikacją wspierającą w pokonywaniu napotkanych trudności i rozwijająca wyobraźnię przy jednoczesnym wykorzystaniu terapeutycznych narzędzi w formie zabawy, jest książka autorstwa Melisy LaVigne, którą miałam ogromną przyjemność odkryć w ramach naszej współpracy. Poznajcie "Play Therapy"! Zabawa daje niezliczoną ilość korzyści. ? Nie bez powodu nasze maluchy spędzają na niej ogromną ilość czasu już w pierwszych miesiącach życia. Jak podkreśla autorka "zabawa to prawdziwy język dzieci", więc może warto się w niego zagłębić?? Książka poprzedzona treściwym wprowadzeniem dzieli się na kilka rozdziałów w których możemy zaczerpnąć inspiracji z wykorzystaniem najróżniejszych aktywności: od plastycznych i manualnych, przez muzyczne, wyzwania aż po zabawy ruchowe i wyciszające. Razem z moimi córkami szczegółowo testowaliśmy w ostatnich dniach szczególnie rozdziały dotyczące sensoryki i plastyki i szczerze mówiąc jestem zachwycona! Nie tylko pod kątem terapii, bo do takiego specjalisty jest mi dosyć daleko, ale jako mama jestem zachwycona treściami i ich przystępnością. Z ogromną frajdą przygotowałyśmy "słoiczek na zmartwienia" czy "obrazki z przekąsek"- które przekształciły się nawet w obrazkowe kolację... ? Trudne popołudnia ubarwiała nam zabawa "roześmiany popcorn" i to zdecydowanie był nasz numer jeden! Jeśli czujecie niedosyt swoich relacjach z dzieckiem, potrzebujecie najzwyklejszej inspiracji lub wsparcia pozytywnych wibracji... myślę, że będziecie zachwyceni!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł
3329337
Ładowanie...