Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Podręczniki do plastyki - klasa 4-6

 (12 produktów)

Do dzieła! 4. Podręcznik do plastyki dla klasy czwartej szkoły podstawowej

(okładka miękka, miękkabroszurowa)

20,50
Wysyłka 24 godziny

Plastyka SP 4-7 Do dzieła! Historia sztuki NE

(okładka miękka)

27,76 28,50 zł −3%
Wysyłka 24 godziny

Technika SP 4- 6 Majsterkowanie Zeszyt ćw. OPERON

(okładka miękka)

20,41 21,07 zł −3%
Wysyłka 3 dni robocze

Plastyka SP 6 Zeszyt ćwiczeń OPERON

(okładka miękka)

18,69 21,05 zł −11%
Wysyłka 24 godziny

Plastyka. Podręcznik Klasa 5 Szkoła podstawowa

12,10 12,90 zł −6%
Wysyłka 24 godziny

Plastyka SP 6 Podręcznik OPERON

(okładka miękka)

35,90 45,14 zł −20%
Wysyłka 24 godziny

Plastyka SP 5 Podręcznik OPERON

(okładka miękka)

35,90 45,14 zł −20%
Wysyłka 24 godziny

Plastyka SP 4-6 Ciekawi świata ćw w.2012 OPERON

(okładka miękkabroszurowa)

19,53 20,30 zł −4%
Wysyłka 3 dni robocze

Plastyka SP 5 Zeszyt ćwiczeń OPERON

(okładka miękka)

19,23 21,66 zł −11%
Wysyłka 24 godziny

Plastyka

Podręczniki do plastyki - szkoła podstawowa

Rozwój indywidualnej kreatywności i edukacja w zakresie różnych dziedzin artystycznych to ważny element nauki w szkole podstawowej. Zagadnienia związane ze sztuką poruszane są na lekcjach języka polskiego, historii, języków obcych; osobno poświęcona im jest także godzina lekcyjna plastyki w tygodniu. Najważniejszą częścią są tu oczywiście zajęcia praktyczne - ale i odrobina teorii zawsze się przyda: niezbędną wiedzę i mnóstwo ciekawych informacji uczniowie czerpią z dedykowanych podręczników do plastyki.

Podstawa programowa dla szkół podstawowych jako główne założenia tego przedmiotu wskazuje wszechstronne wsparcie rozwoju artystycznego dzieci, stymulację ich wyobraźni, pomysłowości oraz ćwiczenia umiejętności manualnych. Uczniowie poznają także podstawowe zagadnienia z dziedziny historii sztuki, elementy charakterystyczne dla poszczególnych epok, uczą się odczytywać dzieła sztuki w kontekście historycznym, społecznym, środowiskowym. Tematy podejmowane na lekcjach plastyki w szkole podstawowej dotykają także sztuki użytkowej i designu.

Książka do plastyki dla uczniów klas 4-7 stanowi merytoryczną podstawę wiedzy, rozwijanej podczas wspólnej pracy z nauczycielem na lekcjach i utrwalanej w ramach nauki w domu,

Podręcznik do plastyki - klasa 4

Początek nauki plastyki w szkole podstawowej to zaproszenie do sztuki - uczniowie poznają podstawowe pojęcia związane z twórczością oraz najważniejszymi dziedzinami plastycznymi: rysunkiem, malarstwem, grafiką, rzeźbą. Program nauczania obejmuje także zagadnienia związane ze sztuką ludową oraz lokalnymi tradycjami artystycznymi w miejscu zamieszkania uczniów. Materiał dotyczący historii sztuki odnosi się do epoki starożytności.

Podręcznik do plastyki - klasa 5

Uczniowie zapoznają się z kulturą swojego kraju poprzez analizę najważniejszych zabytków i dzieł sztuki. Omawiane obiekty ułożone są w porządku chronologicznym, tak by uczniowie mogli prześledzić rozwój kultury polskiej od początku do czasów obecnych: zakres materiału obejmuje romanizm i gotyk, renesans, barok, klasycyzm, twórczość XIX i XX wieku.

Podręcznik do plastyki - klasa 6

Szóstoklasiści poznają zabytki i dzieła sztuki o znaczącym wpływie na światową i europejską kulturę. Podstawa programowa obejmuje dziedzictwo twórczości przedhistorycznej, dzieła starożytne i średniowieczne, renesansowe, barokowe, klasycystyczne i współczesne. Nauka o sztuce obejmuje także prezentację najważniejszych światowych muzeów i galerii - być może dla uczniów będzie to pierwsza inspiracja do samodzielnych podróży w przyszłości!

Najpopularniejsze serie w kategorii Podręczniki do plastyki - klasa 4-6:

Ładowanie...