Xi
 » Książki  » Religia  » Chrześcijaństwo

Pismo Święte to źródło wiary i zasad postępowania dla ponad miliardów współcześnie żyjących chrześcijan na świecie. Jest to najpopularniejsze dzieło literackie w historii świata, przetłumaczone do tej pory na 2300 języków. Biblia to zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w języku hebrajskim, aramejskim i greckim. Uznawane są za natchnione przez Boga przez Żydów i chrześcijan, choć dla różnych religii jej poszczególne części mają odmienne znaczenie. Chrześcijańska Biblia to Stary i Nowy Testament.

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w nowej szacie graficznej to wspaniałe wydanie Biblii Poznańskiej, będące dziełem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Biblia Poznańska to jedno z najbardziej znanych i najchętniej kupowanych wydań Pisma Świętego. To jedyne w Polsce Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z obszernym komentarzem opracowanym przez zespół wybitnych tłumaczy i biblistów. Wyczerpujące wyjaśnienia pozwalają na dogłębne zrozumienie każdego tekstu i jego kontekstu historycznego, kulturowego, językowego i duchowego. To niezbędna pomoc dla wszystkich poszukujących głębi, którą daje Słowo Boże, ponieważ zawarty w nim komentarz pomaga we właściwym zrozumieniu tekstu biblijnego.

Przystępne tłumaczenie z języków oryginalnych pozwala odkryć nowe znaczenie znanych treści, a całości dopełniają obszerne i ciekawe wstępy, które w sposób wyczerpujący przybliżają czas i okoliczności powstania tekstów oraz streszczają ich myśl przewodnią.

W ankiecie katolickich biblistów polskich z 1999 roku Biblia Poznańska została uznana za najlepszy współczesny polski przekład. Pismo Święte z komentarzem to niewątpliwie świetny prezent, dla wszystkich osób chcących w sposób świadomy wzbogacać swoją wiarę.

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w twardej oprawie skóropodobnej białego koloru zawiera przejrzysty i czytelny tekst i praktyczne komentarze i przypisy. Praktyczne magnetyczne zapięcie sprawia, że przenoszenie Biblii nie sprawia problemów i nie naraża księgi na zabrudzenie czy uszkodzenia. Opracowane przez wybitnych biblistów Pismo będzie wspaniałym prezentem z okazji I Komunii Świętej, Bierzmowania czy na nową drogę życia dla świeżo poślubionych małżonków, ale może też być uzupełnieniem katolickiej biblioteczki w każdym domu.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Anna H.

Klient zweryfikowany

5/5
| 18-05-2023 | Recenzja zweryfikowana
Piękne Pismo Święte w porządnej oprawie. Kupiłam jako prezent komunijny. Myślę, że warto bo naprawdę piękna rzecz. Gorąco polecam sprzedającego. Wszystko idealnie i na czas.

Iga N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Piękne, wydanie Biblii Poznańskiej  w kolorze białym, które u nas rewelacyjnie sprawdziło się jako prezent komunijny dla chrześnicy. Szczerze polecam

Stanisław D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ładne wydanie, przydatne objaśnienia oraz przypisy pozwalają na bardziej świadome obcowanie z tym niezwykłym tekstem. Z racji wykonywanego  zawodu często podróżuję a zapięcie na magnes umożliwia bezpieczny transport księgi.

Grażyna I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Solidne i bardzo gustownie wydanie Pisma Świętego. Pięknie się prezentuje w biblioteczce a dodatkowe komentarze zachęcają do częstszego sięgania po lekturę.

Dostawa

578977
Ładowanie...