Xi
 » Książki  » Religia  » Chrześcijaństwo

Jak czytać Biblię, aby ją zrozumieć? Jak odnajdywać najważniejsze pytania dotyczące życia w Słowie Bożym? Co zrobić, by nie zagubić się w gąszczu imion, dat, pojęć i wydarzeń. Towarzystwo Świętego Pawła wyszło z inicjatywą stworzenia czytelnego i bardziej przystępnego w odbiorze wydania Pisma Świętego. Opracował je Zespół Biblistów Polskich – teologów, biblistów, polonistów, redaktorów, językoznawców. Łącznie grupa ta liczyła 85 osób. Praca nad tym przedsięwzięciem trwała aż dwanaście lat!

Czym ta publikacja odróżnia się od innych? Po pierwsze, dokonano tłumaczeń wiernych oryginałowi. Po drugie – położono nacisk na to, by by język „Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu” był łatwy w odbiorze i zrozumiały dla współczesnego czytelnika.

Zadbano też o łatwość w wyszukania poszczególnej księgi i wersetu – w dolnych rogach stron widoczne są skrócone nazwy ksiąg oraz wersety zawarte na danej stronie. Poruszanie się po treści biblijnej ułatwiają przypisy umieszczone na zewnętrznych marginesach stron. W wewnętrznych marginesach pojawiają się odnośniki do innych miejsc w Biblii. Wprowadzenia do poszczególnych ksiąg, a także komentarze z myślami przewodnimi poszczególnych fragmentów pomagają Czytelnikowi zrozumieć sens Bożego Słowa i dowiedzieć się więcej o  każdej z ksiąg.

Ponadto wydanie zostało uzupełnione słowniczkiem z najważniejszymi pojęciami biblijnymi, a także mapami i tablicami chronologicznymi, co jest przydatne nie tylko dla wzrokowców. Czytelnicy „Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu” doceniają nowoczesny i przejrzysty układ graficzny: twardą okładkę, wyraźne litery, przystępny, przyjemny w odbiorze język Biblii; a także wyczerpujące przypisy, przemyślane komentarze. Osoby bardziej zaawansowane zwracają uwagę na wierność przekładu.

„Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu” to znakomita propozycja na prezent dla nowożeńców, młodzieży, dorosłych. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, a nie posiadasz jeszcze Pisma Świętego sięgnij po to wydanie, by poznać Stary i Nowy Testament. Jeśli posiadasz już swój egzemplarz Biblii i porównasz go ze współczesną publikacją Towarzystwa Świętego Pawła zobaczysz ogromną różnicę i zachwycisz się pięknie opracowanym, nowym Pismem Świętym.

 

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

395964
Ładowanie...