Xi
 » Książki dla dzieci

W 1945 roku szwedzka pisarka, Astrid Lindgren, powołała do życia niesforną, rudą dziewczynkę, Pippi Pończoszankę. Pippi ma dziewięć lat, dwa sztywne, czerwone warkocze i piegi. Nosi opadające pończochy, połataną sukienkę i buty, za duże o kilka numerów.

Pippi jest sama - jej mama nie żyje, a tata, wielki kapitan, pływa po morzach i oceanach, zarabiając pieniądze i przeżywając swoje przygody, został nawet królem Południowego Pacyfiku! Jednak dziewczynka nie jest samotna - razem z nią, w wielkiej i dziwnej Willi Śmiesznotce, mieszkają małpka Pan Nilsson oraz koń. Pippi ma do dyspozycji spory majątek w postaci złotych monet i żyje, jak chce. Nie zgadza się na umieszczenie w domu dziecka, kiedy zaniepokojone władze chcą ją tam umieścić. Nie chce również i nie chodzi do szkoły. Często mija się z prawdą, ale ma bardzo dobre serce. Potrafi poradzić sobie ze złodziejami (ponieważ jest bardzo silną dziewczynką, najsilniejszą na świecie), ale gorzej idzie jej na proszonym podwieczorku, w otoczeniu kruchej porcelany i delikatnych ciasteczek z kremem, gdzie jej niesforne warkocze i za duże buty sprawiają nieliche kłopoty.

"Pippi Pończoszanka" to znana i lubiana opowieść Astrid Lindgren o tej najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Najnowsza edycja, wydana przez Naszą Księgarnię, zawiera kolorowe ilustracje - oryginalne obrazki autorstwa Ingrid Vang-Nyman. Książkę przetłumaczyła jeszcze w latach sześćdziesiątych Irena Szuch-Wyszomirska i to właśnie, klasyczne tłumaczenie, otrzymujemy w tomie "Pippi Pończoszanka". Kolorowa okładka przyciąga wzrok - książka będzie wspaniałym prezentem dla młodych odbiorców, a i ich rodzice zapewne z przyjemnością odświeżą sobie przygody niesfornego dzieciaka. Pozbawione moralizatorstwa, pełne humoru opowieść o Pippi to klasyka literatury dziecięcej, polecane są dla sześciolatków, a na pewno zainteresują i starsze dzieci.

Astrid Lindgren (1907-2002) - szwedzka pisarka i redaktorka literatury dziecięcej. Jedna z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. Napisała ponad dwadzieścia książek i zbiorów opowiadań. Książki o Pippi są największym szwedzkim bestsellerem, przetłumaczonym na 73 języki, liczba wydanych egzemplarzy to ponad dziesięć milionów.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

866784
Ładowanie...