Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Pierścień mumii i inne historie z lat 1942–1943. Kaczogród

"Pierścień mumii i inne historie. Kaczogród" wydany nakładem Egmont Polska zawiera komiksy Carla Barksa, które powstawały w latach 1942-1944. Niedługo po tym, kiedy w ogóle rozpoczęła się jego kariera rysownika komiksów Disneya, która trwała aż do roku 1966. Przez ten czas zupełnie odmienił przygody kaczych bohaterów, przede wszystkim stworzył wiele legendarnych dziś postaci w tym Sknerusa McKwaczCzytaj więcej

"Pierścień mumii i inne historie. Kaczogród" wydany nakładem Egmont Polska zawiera komiksy Carla Barksa, które powstawały w latach 1942-1944. Niedługo po tym, kiedy w ogóle rozpoczęła się jego kariera rysownika komiksów Disneya, która trwała aż do roku 1966. Przez ten czas zupełnie odmienił przygody kaczych bohaterów, przede wszystkim stworzył wiele legendarnych dziś postaci w tym Sknerusa McKwacza. Wszystko, co dzisiaj wiemy o uniwersum Kaczogrodu ma początek właśnie w tym wydaniu.

Książkę otwiera "Złoto piratów" czyli pierwsza historia o kaczorach, do której rysunki współtworzył Carl Barks, a zarazem najdłuższa w jego dorobku, liczy sobie bowiem ponad sześćdziesiąt stron. W tej opowieści Donald znajduje starą mapę i w towarzystwie siostrzeńców oraz pewnej papugi wyrusza na poszukiwanie pirackiego skarbu, a po płetwach depcze mu nie kto inny jak Czarny Piotruś.

Z kolei w tytułowej opowieści Hyzio znika w tajemniczych okolicznościach, a Donald z dwoma pozostałymi siostrzeńcami musi odbyć podróż morską aż do Egiptu, aby go ratować.

Kolejne zeszyty zawarte w tym albumie opowiadają między innymi o kłopotach Donalda z tresowaną małpą oraz z żarłocznymi krukami, jego wybitnych zdolnościach handlowych, najdłuższym (choć niezmierzonym) skoku narciarskim w historii, zwariowanych wyścigach konnych czy ciężkiej pracy ratownika. W tomie zobaczymy też pierwsze zatargi naszego kaczora z sąsiadem Jonesem.

To zbiorcze wydanie pierwszych historii o sympatycznych kaczkach z pewnością w każdym czytelniku poruszy sentymentalną stronę. Głównie dlatego, że zaprezentowane w albumie ilustracje nie są idealne. Należy pamiętać, że to dopiero początki twórczości głównego rysownika, więc grafiki są niedopracowane. Można znaleźć w nich sporo akcentów pochodzących z wczesnych filmów Disneya. W tym także nieco kanciasty i prosty humor. Niemniej nawet początki pracy tego artysty wyróżniały się smakiem i wyczuciem. Opowiadania miały być przecież pouczające, ale nie mogły być nudne i zbyt ugrzecznione.

Część "Pierścień mumii i inne historie. Kaczogród" stanowi świetny przedsmak tego, co w późniejszych latach powstanie w ramach komiksów o Kaczogrodzie. Sam autor niezwykle rozwinie swoje umiejętności i mocno rozbuduje świat kaczek, tworząc tym samym podwaliny wszystkiego, co znają także współcześni czytelnicy. Mimo to, nawet początki zasługują na uwagę i szacunek fanów komiksowych przygód Hyzia, Dyzia i Zyzia. Historie są świetnie narysowane, zawierają w sobie nutkę świeżości, a sam album został przepięknie wydany. Lektura sprawi radość całej rodzinie, wszystkim, bez względu na wiek oraz stopień zainteresowania samymi komiksami.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3235235
Tytuł
Pierścień mumii i inne historie z lat 1942–1943. Kaczogród
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
248
Data premiery
2022-04-27
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
269 x 177
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.86
Długość
175
Głębokość
265
Wysokość
20
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-08
  Mój syn jest ogromnym fanem całego Kaczogrodu i kolekcjonuje wszystkie komiksy pojawiające się w serii. W tym przypadku styl ilustracji nieco go zaskoczył, bo wydaje się niemal archaiczny w porównaniu do najnowszych animacji, ale faktycznie widać, że to początki sympatycznych kaczek, które zna chyba każdy mniejszy i większy fan Disneya. Komiks jest świetnie wydany, wytrzymały, historie w nim zawarte są przezabawne i stanowią świetny przedsmak komiksów, które powstawały przez kolejne kilkadziesiąt lat. Nawet ja z przyjemnością sięgnęłam po tę część serii i zaskoczeniem zauważyłam, że właśnie tak kojarzę Hyzia, Dyzia i Zyzia! Świetny styl autora nadał kształt większości komiksowych postaci, a jak się okazuje także kreskówkom!
 • Filip F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-01
  Wróciłem do tych komiksów z ogromnych sentymentem, bo to jedne z pierwszych z jakimi w ogóle miałem kontakt. W tych początkowych szkicach, rysunkach, ilustracjach jest coś mega klimatycznego. Polecam wszystkim fanom komiksów, całego Kaczogrodu. Ten tom jest świetnie wydany, obszerny i zawiera sporo niezwiązanych ze sobą historii, które można czytać niezależnie, wracać do nich, czytać samemu i z dzieciakami. Charakterystyczne ilustracje Carla Barksa robią robotę.
 • Czaso S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-20
  Carl Barks już na zawsze zapisał się na kartach historii. Stworzony przez niego Kaczogród jest ponadczasowy. Publikacja zaczyna się od rozdziału zatytułowanego Złoto piratów – pierwsza powieść o kaczorach, do której rysunki współtworzył Carl Barks, a zarazem najdłuższa w jego dorobku. Całość liczy sześciesiąt stron. Potem pojawia się wiele innych przygód Kaczora Donalda i jego podopiecznych, między innymi: Zmysł Orientacji, Pierścień Mumii, Skutki Dobrych Uczynków. Jak zawsze jestem zachwycony Kaczogrodem. Jest to niezwykła opowieść o kaczkach, które przeżywają szalone przygody, takie jak kłopoty z sąsiadem Jonesem. Chcąc na zawsze zakończyć spór, Donald wyciąga rękę na zgodę. Każda jego próba, która miałaby złagodzić konflikt, pogarsza sytuację. Rozdział Zakuty kaczor wywołał największy uśmiech na mojej twarzy. Podobnie jak problemy, które napotkał główny bohater, zmagając się z tresowaną małpą. Najbardziej lubię jego przekomarzanki z Hyziem, Dyziem i Zyziem. Pomimo upływu kilkudziesięciu lat Kaczogród nadal pozostaje ponadczasowy. Jest to komiks dla całej rodziny, niezależnie od wieku.
 • Michał L. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-04-27
  POCZĄTEK KACZEK

  Dużo już było niezwykłych i wyróżniających się tomów „Kaczogrodu”. Tomy z najlepszymi opowieściami, tomy z historiami najbardziej przełomowymi, tom z debiutem Sknerusa… Teraz nadszedł czas na jeszcze jeden, wyróżniający się album – album z pierwszymi komiksami Barksa zrobionymi dla Disneya w latach 40. I chociaż nie są to komiksy tak dobre, jak te z dotychczas znanych części i więcej w nich naiwności, zabawa wciąż jest znakomita i warta polecenia absolutnie każdemu.

  Poznajcie disnejowskie kaczki. Donald ma wiecznie pecha, do tego opiekuje się psotnymi siostrzeńcami. Ale potrafi też wpakować się w nie lada przygodę. Tak jest, kiedy znajduje stara mapę i w towarzystwie Hyzia, Dyzia i Zyzia oraz papugi rusza w podróż. Celem jest piracki skarb. Problem w tym, że dybie na niego także Czarny Piotruś. Potem dostajemy historię, gdzie Hyzio… znika, a krewni muszą go ocalić, co rzuca ich w podróż aż do Egiptu! Do tego w innych historiach pojawi się tresowana małpa, poznamy zatargi Donalda z sąsiadem Jonesem czy… najdłuższy skok narciarski w historii! Gotowi?

  Barks w tworzenie opowieść o disnejowskich kaczkach zaangażował się w latach 30. XX wieku, kiedy to zaczął pomagać przy scenariuszach filmów z tymi bohaterami. Komiksami zajął się właściwie na przełomie 1942 i 1943 roku i tak zaczęła się jego kariera, która trwała aż do roku 1966. Przez ten czas odmienił przygody Kaczek, wymyślił wiele legendarnych dziś postaci w tym Sknerusa McKwacza i stworzył całe mnóstwo opowieści, które inspirowały kolejne pokolenia twórców, tak komiksowych (Don Rosa), jak i nawet filmowych (Spielberg, Lucas). A wszystko zaczęło się od historii zawartych w tym tomie.

  Jak już wspominałem na wstępie, te opowieści nie są jeszcze tak rewelacyjne, jak późniejsze. Dużo w nich naleciałości rodem z wczesnych filmów Disneya, a zatem humor jest tu bardziej typowy, prosty, często slapstickowy. Barks dopiero wypracowuje swój styl, kształtuje postacie, ale i samego siebie, jako artystę. Nadal jednak ma wyczucie, ma talent i pamięta, że opowieści nie mogą być ani za grzeczne, chociaż powinny nieść ze sobą przesłanie, ani zbyt mocne.

  W efekcie dostajemy kawał dobrego komiksu dla całej rodziny. Jeszcze nie wybitnego, jeszcze nie przełomowego, ale stanowiącego zapowiedź najlepszych opowieści Barksa, jego przyszłych pomysłów i autorskiej estetyki. Bardzo dobrze narysowany i rewelacyjnie wydany, jak poprzednie tomy stanowi rzecz absolutnie wartą polecenia każdemu miłośnikowi dobrych, ponadczasowych opowieści graficznych pełnych humoru, przygód i akcji.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


3235235
Ładowanie...