Xi

Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka

Poznaj niezwykłą szkołę i uczniów z różnymi charakterami! Odwiedzając to miejsce, mały czytelnik łatwo przekonuje się, że każdy jest wyjątkowy. Na świecie nie ma przecież dwóch identycznych osób, a różnice są tak naprawdę piękne! Ludzie inaczej wyglądają, wybierają inne ubrania oraz mają odmienne charaktery i zdolności. Nie każde dziecko świetnie się uczy, ale też nie każde wykazuje dobrą sprawnośCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Akademia Mądrego Dziecka" Zobacz wszystkie

Poznaj niezwykłą szkołę i uczniów z różnymi charakterami! Odwiedzając to miejsce, mały czytelnik łatwo przekonuje się, że każdy jest wyjątkowy. Na świecie nie ma przecież dwóch identycznych osób, a różnice są tak naprawdę piękne! Ludzie inaczej wyglądają, wybierają inne ubrania oraz mają odmienne charaktery i zdolności. Nie każde dziecko świetnie się uczy, ale też nie każde wykazuje dobrą sprawność fizyczną. Niektórzy uczniowie przybywają z dalekich krajów, zaskakując ciekawymi zwyczajami. Odkryj razem z dziećmi, jak wspaniała jest różnorodność świata!

"Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka" to pozycja, dzięki której dziecko może uczyć się akceptacji i tolerancji. W tej niezwykłej szkole doszło do spotkania osób z całego świata! Autorzy przyzwyczajają dzieci do różnych kultur oraz wierzeń. Ponadto zapoznają ucznia z odrębnymi stylami życia i modelami rodzin. Uświadamiają, że chociaż ludzie potrafią się naprawdę bardzo od siebie różnić, mają też ze sobą wiele wspólnego. W końcu mogą odczuwać te same emocje, niezależnie od pochodzenia. To zaskakujące, jak osoby z innych krajów bardzo często wykazują podobne upodobania!

Świat ludzi staje się barwny dzięki pięknym różnicom, które sprawiają, że rzeczywistość jest w tak ciekawy sposób urozmaicona. "Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka" to również znakomita okazja, by opowiedzieć dzieciom o niepełnosprawności i wspólnie pokonać wiele stereotypów. Dzięki tej książce dziecko zrozumie, dlaczego podziały bywają bardzo szkodliwe. Czy oddzielanie rzeczy "chłopięcych" od "dziewczęcych" rzeczywiście ma sens? Jak dobrze rozumieć role społeczne? Autorzy z wyczuciem opowiadają o społeczeństwie i rodzinie, które mogą rozwijać się na wiele sposobów. Wyjaśniają również, jaka jest prawdziwa siła tolerancji oraz dlaczego osoby tolerancyjne są dzisiaj bardzo potrzebne.

Dzięki tej wspaniałej książce dziecko odkrywa, że różnice światopoglądowe są czymś naturalnym. Ludzie pochodzący z odmiennych grup społecznych mają często inne poglądy i nie zawsze dobrze się dogadują. Ważne jednak, żeby uczeń zrozumiał, że każdy ma prawo do swojego zdania oraz nie ma w tym nic złego, jeżeli tylko ludzie podchodzą do siebie z szacunkiem i życzliwością. W końcu często to właśnie dzięki różnicom można nauczyć się czegoś nowego!

Odkryj z dzieckiem piękno świata dzięki znakomitym pozycjom edukacyjnym, umieszczonym w kategoriach "Książki dla dzieci" i "Łamigłówki, zagadki i gry"!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3253293
Tytuł
Pięknie się różnimy. Akademia mądrego dziecka
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
48
Data premiery
2022-05-18
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
291 x 245
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.54
Długość
237
Głębokość
280
Wysokość
10
Nasza cena
23,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
6 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Justyna P. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2023-06-06
  Książka ma bogate ilustracje i przekaz. Zawiera trudne tematy o których zapominamy porozmawiać z dziećmi. Po przeczytaniu kilku stron robi się pół godzinna debata. Nie podoba mi się albo ja nie dojrzałam jeszcze do tematu związków homoseksualnych. Do czasu kiedy w Polsce jest zabronione małżeństwo tej samej płci trudno tłumaczyć dziecku że ktoś może mieć jednocześnie dwóch ojców czy dwie matki
 • Estera Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-09
  Must have! Książka porusza różne tematy tabu jak i zagadnienia związane z kolorem skóry, tolerancją, chorobami, itp. Fabuła jest bogata i ciekawa. Masa obrazków i dialogów. Super sposób na efektywne spędzenie czasu z dzieckiem.
 • Natasza S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-23
  Mądra książka, w sposób spokojny i odpowiedni do wieku dzieci przeciwstawia się stereotypom.
 • Dawid B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-04
  Bardzo konkretnie ujęte różnice, fajny tematyczny układ, przyciągające wzrok ilustracje. Książka dostaje ode mnie maksymalną ocenę, bo zdecydowanie na to zasługuje, nie tylko ze względu na tematykę, lecz także na dopracowaną i porządną szatę i solidne wykonanie. Moje dzieciaki chcą, żeby im to w kółko czytać, bo poza zaletami edukacyjnymi, treśc jest po prostu ciekawa i przypomina przewodnik po różnych ludziach. Książka sama w sobie może być "podręcznikiem" tolerancji lub punktem wyjścia do rozmów o tolerancji i szacunku wobec innych.
 • Żaneta R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-27
  Jestem zaskoczona sposobem, w jaki zostały przedstawione różnice, które mogą występować wśród różnych ludzi. Są kwestie biologiczne, społeczne, religijne, kulturowe, w zasadzie wszystkie najważniejsze. Książka jest pięknie wydana, ilustracje są rewelacyjne, ich przedsmak daje sama okładka, która nota bene wydaje się być niesamowicie solida. Bardzo polecam, jako książkę dla kilkulatków, choć prawdę mówiąc i wielu nastolatków, a także dorosłych mogłoby się z niej wiele nauczyc.
 • Danuta B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-26
  Bardzo mądra książka, powinna być polecana wszystkim dzieciom, a także rodzicom. Autorka bez cienia wątpliwości wyjaśnia, że różnimy się od siebie i to bardzo i...nie ma w tym absolutnie nic złego i nic dziwnego. Przekaz ułatwia podział na 20 ważnych tematów, pośród których znajdą się: autyzm, płeć, adopcja, niepełnosprawności, trudności w nauce, grupy etniczne, religie, rasy, itd. W zasadzie zostały tam ujęte najważniejsze aspekty, które mogą dzielić społeczeństwo. Ta książka ma wprowadzić dzieci w świat rożnic i tolerancji i robi to pięknie, polecam!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 24. maja, piątek
0,00 zł

O Autorze


3253293
Ładowanie...