Xi
 » Książki  » Literatura obyczajowa  » Książki obyczajowe

Główna bohaterka - Flora przestała wychodzić z pokoju, zdana na łaskę czy raczej niełaskę swojej siostry. Jedyną jej radością był rosnący tuż za oknem wątły krzaczek róży, który uparcie walczył o każdy promień słońca. Flora skazała się na samotność z własnej woli. Nic nie przerażało jej bardziej niż inni ludzie. Nie po tym, co przeżyła siedem lat temu.

Liwia, siostra głównej bohaterki ma jednak dosyć takiego stanu rzeczy. Z jednej strony jest zirytowana stanem siostry, brakiem życia i totalną izolacją. Z drugiej pragnie ją zmotywować lub wręcz zmusić do radykalnej zmiany trybu życia. Postanawia więc zagrozić Florze planowaną sprzedażą mieszkania, z powodu której powinna czym prędzej zacząć szukać innego lokum.

W tym miejscu okazuje się pomocny bardzo niezwykły splot okoliczności.

Okazuje się bowiem, że gdzieś na wybrzeżu mieszka mężczyzna, który w przeszłości przeżył dokładnie to samo, co Florencja, a jego życie zostało zdominowane przez takie same lęki, co oznacza, że on także przede wszystkim ceni sobie samotność i praktycznie nie wychodzi z domu i nie nawiązuje żadnych relacji.

Życie mężczyzny postanawia zmienić ciotka, bierze sprawy w swoje ręce i jest zdecydowana uczynić wszystko, by wrócił on do życia. Wynajmuje detektywa i dociera do innej uczestniczki tamtych tragicznych wydarzeń czyli Flory. Wiedząc, że bohaterka boryka się z podobnymi problemami, postanawia spleść losy pary. Podrzuca na wycieraczkę jej mieszkania ogłoszenie o pracy w pałacu, a dokładnie przy pielęgnacji różanego ogrodu. Świetnie się składa, bowiem przyszły pracodawca oferuje także zakwaterowanie i wyżywienie...

Gdyby nie szantaż siostry, Flora nigdy nie odważyłaby się odpowiedzieć na to ogłoszenie. A przecież pielęgnowanie ogrodu, gdzieś przy zagubionym wśród nadmorskich lasów dworku, było jej marzeniem.

Kochała róże bardziej niż cokolwiek na świecie, ale strach przed światem skuwał jej serce. Nie mogła się domyślić, że tam, w tym samym ogrodzie, swoje demony oswaja ktoś, kogo już kiedyś spotkała. I to w dniu, o którym ze wszystkich sił pragnęła zapomnieć.

Czy dwa zranione serca odnajdą drogę do ukojenia, spokoju i czy uda im się wspólnie zwalczyć strach? O tym czytelnicy przekonają się sami, przy okazji będą mogli śledzić niezwykle trudną, ale także ciepłą historię znajomości głównych bohaterów.

Róże odegrają tu niemałą rolę, powodując, że wbrew ogromnym ranom i lękom, ta para mająca ciężką przeszłość, ujrzy światełko w tunelu i nadzieję na zdecydowanie lepszą przyszłość.

Jeśli szukacie książek o podobnej tematyce, znajdziecie je w kategorii literatura obyczajowa.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3280774
Ładowanie...