Xi
 » Książki  » Komiksy  » Komiksy dla dorosłych

Gdy Darwin Cooke - pochodzący z Kanady jeden z najwybitniejszych twórców w historii komiksu - wpadł na pomysł adaptacji klasycznej serii kryminałów Richarda Starka (pseudonim Donalda Westlake'a), wiadomo było, że efekt będzie co najmniej oszałamiający. Tak się właśnie stało - powstało dzieło, które niczym nie ustępuje genialnemu pierwowzorowi, a wręcz daje mu dodatkowego kolorytu i głębi. "Parker. Tom 1" to bezkompromisowy, brutalny, czarny jak smoła kryminał z jednym z najwyrazistszych bohaterów w historii komiksowego medium. Album zachwyci każdego miłośnika klasycznych czarnych kryminałów. Niniejsze wydanie zawiera opowieści "Drapieżca", "Człowiek o twarzy zbiega" oraz "Syndykat" oraz całą masę niepublikowanych wcześniej materiałów dodatkowych.

O czym jest komiks "Parker. Tom 1"?

"Parker. Tom 1" Darwina Cooke'a jest adaptacją serii kryminałów zmarłego w 2008 roku Donalda Westlake'a - pisarskiego tytana, autora ponad 100 książek, trzykrotnego zdobywcy nagrody Edgara Allana Poego oraz nominacji do Oscara za scenariusz do filmu "Naciągacze". Tytułowy Parker był jego najpopularniejszą postacią - bezwzględny, kierujący się własnym kodeksem przestępca, bohater 24 powieści ukazujących się od 1962 do 2008 roku. Darwin Cooke przenosi do medium komiksu wszystko, co najlepsze w pierwowzorze - nieoczywistego, charyzmatycznego bohatera, skomplikowane, pełne zawrotnych zwrotów akcji intrygi, soczysty język. Niniejszy album jest adaptacją pierwszej powieści z Parkerem w roli głównej. Bohater bierze udział w intrydze zaplanowanej przez Mala Resnicka - drobnego przestępcę, który jest winny mafii olbrzymie pieniądze. Gdy po skoku na kurierów przewożących gotówkę na zakup nielegalnej broni, Mal zgarnia wszystko dla siebie, cudem ocalały Parker postanawia wymierzyć zemstę. Stawia czoła nie tylko dawnemu wspólnikowi, ale całej potężnej organizacji przestępczej.

"Parker. Tom 1" - opinie

Komiks "Parker. Tom 1" powstał za pełną zgodą i błogosławieństwem autora pierwowzoru. Darwin Cooke przenosi na karty komiksu wszystko, co najlepsze w książce - trzymającą w napięciu, wciągającą bez reszty fabułę, jedyny w swoim rodzaju klimat i wyjątkowego bohatera. Jednocześnie komiks w niezwykły sposób wzbogaca tę opowieść, również dzięki wybitnemu talentowi ilustratorskiemu Cooke'a, który łączy klasyczne elementy czarnego kryminału z dynamiczną kreską i filmową głębią. Powstał prawdziwy majstersztyk - pełen kulturowych odniesień, emocjonujący komiks o zemście i lojalności, od którego nie sposób się oderwać!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3370240
Ładowanie...