Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Pamięć sensoryczna. Terapia

Terapia. Pamięć sensoryczna - wytrenuj pamięć i zmysł dotyku!Gra Terapia. Pamięć sensoryczna zapewnia doskonały trening tytułowego systemu pamięci opisanego w 1960 roku przez George’a Sperlinga i towarzyszącego pamięci krótko i długotrwałej. Ta kategoria, zlokalizowana w każdym zmyśle, jest nam niezbędna, aby procesy percepcyjne mogły wydobywać jak najwięcej informacji z zewnętrznych bodźców, bez Czytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Terapia" Zobacz wszystkie

Terapia. Pamięć sensoryczna - wytrenuj pamięć i zmysł dotyku!

Gra Terapia. Pamięć sensoryczna zapewnia doskonały trening tytułowego systemu pamięci opisanego w 1960 roku przez George’a Sperlinga i towarzyszącego pamięci krótko i długotrwałej. Ta kategoria, zlokalizowana w każdym zmyśle, jest nam niezbędna, aby procesy percepcyjne mogły wydobywać jak najwięcej informacji z zewnętrznych bodźców, bez zniekształceń i przetworzeń - i warto ją szkolić, wzmacniać i trenować od najmłodszych lat. Wydana przez Alexander gra dzięki prostym zasadom jest idealna do wspólnej zabawy w gronie rodzinnym, szkolnym czy terapeutycznym - rozgrywka może okazać się szczególnie cenna zarówno dla młodszych dzieci, jak i dziadków. Wspólnie spędzony czas doskonale wpłynie na relacje pomiędzy pokoleniami, a jednocześnie dostarczy potrzebnych zarówno najmłodszym, jak i najstarszym ćwiczeń sensorycznych.

Dla kogo przeznaczona jest gra Terapia. Pamięć sensoryczna?

Terapia. Pamięć sensoryczna to gra dla 2-4 osób między 4 a 107 rokiem życia o charakterze terapeutyczno-rehabilitacyjnym, dzięki której możemy wzmocnić sprawność manualną, kojarzenie, wyobraźnię, koncentrację i myślenie. Ta rozpiętość wiekowa wynika z faktu, że rozgrywka została opracowana tak, aby poprzez zabawę wspomóc w leczeniu, terapii czy po prostu treningu sensorycznym zarówno młodszych, jak i starszych graczy - a najlepszym rozwiązaniem będzie wspólna zabawa międzypokoleniowa! 

Jak grać w Terapię. Pamięć sensoryczną?

W ramach zabawy w Terapię. Pamięć sensoryczną mamy do dyspozycji 22 drewniane elementy o różnych kształtach i wielkościach, a każdy z dostępnych elementów ma swoją parę. Zadanie w zależności od jednego z czterech wariantów polega na odnajdywaniu dwóch takich samych przedmiotów bez udziału zmysłu wzroku. Podczas rozgrywki wspomagamy motorykę małą, ćwiczymy koncentrację, rozwijamy wyobraźnię - słowem: ćwiczymy, trenujemy, wzmacniamy sensorykę i sprawność intelektualną w ramach wspólnej zabawy.

Terapia. Pamięć sensoryczna - zawartość pudełka

Gra Terapia. Pamięć sensoryczna składa się z woreczka, rzeczowej instrukcji i 24 drewnianych elementów o różnych kształtach i rozmiarach - wszystkie elementy są gładkie, lekkie i wykonane z wysokiej jakości drewna. Całość została zaprojektowana tak, aby nie sprawiać trudności w chwytaniu osobom starszym, a z elementów można budować najróżniejsze konstrukcje, szlifując dzięki temu wyobraźnię przestrzenną.

Gra Terapia. Pamięć sensoryczna - opinie

Gra Terapia. Pamięć sensoryczna z jednej strony sprawdzi się idealnie w trenowaniu sensoryki u najmłodszych, a z drugiej została opracowana tak, aby wesprzeć starsze osoby z uszkodzoną pamięcią sensoryczną po udarach, wylewach czy innych urazach. To tym samym doskonałe kompromisowe rozwiązanie i pomysł do integracji młodszych i starszych graczy. Gra zapewni ciekawie spędzony wspólny czas, korzyści rozwojowe i zdrowotne oraz sprawi, że dzieci i dziadkowie wzmocnią swoje relacje - czego chcieć więcej? 

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2839709
Tytuł
Pamięć sensoryczna. Terapia
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Data premiery
2013-02-13
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
305 x 245
Waga Produktu [kg]
0.43
Minimalny wiek graczy
4
Długość
245
Głębokość
305
Wysokość
245
Powiązane tematy:
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
10 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Urszula S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-14
  Produkt warty polecenia, dobrze wykonany. Przydatny w terapii.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 1. marca, piątek
0,00 zł
2839709
Ładowanie...